Skocz do zawartości
bykumza

Najlepszy ROM/Kernel na SGS3

Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?  

954 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam najlepszego tzn. najstabilniejszego, żeby wszystko na nim działało itd itp.

Aktualnie mam CM13 wgranego, ale telefon sprzedaję i chcę wgrać coś co będzie idealne dla kobiety.

Żeby jej działał aparat bez zwiech, snapy, fb itd itp.

P.S. Żeby nie pisać w innym temacie, to mam pytanie co do downgrade'u. Jak z CM13 zejść do niższego ROMu?

Mogę prosić o jakieś linki do tematów?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

wojasek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@wojasek

QS i9300 OE1 + Boeffla 6.2

Instaluj wszystko na stock, dograj launcher nova.

Wszystko w nim działa na tik tak.

Ps. tematy masz tutaj na forum a romy pobieranie z forum XDA.

Edytowane przez szymcio190

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktory rom lepszy cm 13 czy 12.1 ? Chodzi o plynnosc i baterie jesli 12.1 podeslijcie linka prosze ;) z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Zamierzam wgrać sobie nowy customRom. Obecnie mam QS-i9300-KK, jest całkiem niezły, ale trochę mi się znudził i chciałbym już coś nowszego. Z krótkiego szukania na xda znalazłem parę pozycji:

1. Nameless ROM (6.0, stabliny)
    2. CyanPop (6.0, stabilny)
    3. Beanstalk (6.0, stabilny)
    4. ResurectionRemixM
    5. blissRom (6.0 stabilny)
    6. minimalOS (6.0, beta)

Wszystkie te romy wydają mi się być do siebie podobne i dlatego nie wiem co wybrać. Może macie jeszcze jakieś propozycje?

Wiem, że najlepiej sprawdzić samemu, ale postanowiłem się również Was poradzić. Nie napiszę, że zależy mi bardzo na wydajności albo baterii - chciałbym, żeby wszystko było w zdrowych proporcjach.

No i pozostaje jeszcze kwestia kernela... boeffla, czy coś innego?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Według mnie Teamsek jest najlepszy jeżeli marshmallow

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Tylko na teamsek zapomnij o snapchacie, tzn zdjęcia możesz robić, filmikow nie wyslesz. Na nemless z kolei to jedyny marshmallow gdzie nagrywanie filmików na snapie dziala

Edytowane przez schizyk12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym was się poradzić w sprawie zmiany ROMu w moim S3. Obecnie mam stockowy ROM Android 4.3.

Telefon ma zrobionego roota.

Chciałbym zmienić ROM na jakiś nowszy umożliwiający przyspieszenie telefonu.

Słyszałem, że istnieją ROMY, dzięki którym można podkręcić procesor oraz dodać pamięci RAM korzystając z miejsca na karcie SD.

Czy któryś z dostępnych nowych ROMów coś takiego posiada? Czy możecie jakiś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, który z ROMów jest najbardziej stabilny? Chodzi o ogólne działanie, teraz mam CM i powoli drażni mnie już ciągle nie działająca aplikacja aparatu..

ROM musi być mieć Androida w wersji przynajmniej 4.4.4. Wiem, że najlepiej będzie sprawdzić po kolei każdy ROM, ale ich jest po prostu za dużo :) Może macie jakieś doświadczenia i sugestie co wypróbować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, który z ROMów jest najbardziej stabilny? Chodzi o ogólne działanie, teraz mam CM i powoli drażni mnie już ciągle nie działająca aplikacja aparatu..

ROM musi być mieć Androida w wersji przynajmniej 4.4.4. Wiem, że najlepiej będzie sprawdzić po kolei każdy ROM, ale ich jest po prostu za dużo :) Może macie jakieś doświadczenia i sugestie co wypróbować?

Sam poświeciłem sporo czasu na czytanie, i osobiste sprawdzenia z roomami, który zasługuje na miano top1

Oczywiście nie każdy wymagał tego samego co Ja, Osobiście stawiałem na świetną optymalizacje, stablilny system, oraz brak błędów

Mogę ci polecić tylko i wyłącznie 2 systemy z działu custom spełniające te wymagania

Archidroid 3.1.5 na wersji Android 5.1.1 (600mb)

Świetnie zoptymalizowany na bazie CM, polecany przez prawie wszystkich posiadaczy S3, Ponad 35k Na teście Benchmark, Pancerna bateria !!!

Carbonrom na wersji Android 4.4 kitkat (150mb)

Czysty, świeży i stabilny system, Mniej mocożerny, jednak nie tak dobrze zoptymalizowany ponieważ bez tych dodatków optymalizacji jak u Archidroid, Tylko 23k na teście Benchmark

Osobiście polecam Archidroid !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi