Skocz do zawartości
bykumza

Najlepszy ROM/Kernel na SGS3

Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?  

954 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam rom Sammy Port 4.4.4 Atilla lub Lineageos 7.1. Do obu kernel Boefla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muadep

Temat stary, ale ja nadal tkwię przy sIII (sentyment) i tak na początku (ok. 5 lata temu) od raz poszły w test różne romy - ważne było codzienna stabilność na połączenia/sms-wifi-przeglądarka-aparat-czasem gps. Strzał w 10 był QS: Po trzech latach z QS do testów poszedł eclipse i odpadł - powrót na QS. Niestety PRZYMUSOWE aktualizacje usług google (po wersji 12) sprawiły, że andro 4.4.2 wymagał codziennych restartów - ram dobijał na max i urządzenie nie nadawało się do niczego. Postanowiłem wstrzymać się z kupnem nowego fona i poszukać najnowszego andro dla sIII i9300. 

Znalazłem i wyprubowałem Resurrection Remix - najpierw 7.1.1 - nie polecam było sporo błędów

- potem i obecnie

7.1.2 -v.5.8.5. - POLECAM NAJMOCNIEJ! Full wipe sugerowany i ja zrobiłem.

Używam prawie dwa miesiące i jest bosko. Ram na świeżo wolne ok. 330 MB, po trzech dniach intensywnego używania (stale 3g/messrnger/czasem gps/aparat) poniżej 200 MB nie widzę, jedynie zram zapycha. Problem jaki mam to gra Minion Rush nie ma ikony i nie przywraca beckupu z MyBeckupRoot ani przez pliki data/data-andro/data jedynie facebook ratuje - ale przywracanie bardzo długie. Minecraft działa za to idealnie i uruchamia się błyskawicznie - ale w to gra tylko mój syn. Dwa razy mi zawiesił się - przy grze, a innym razem po 5 dniach na chodzie po wygaszeniu niewybudził się - w tyle były messenger i automapa - po włączeniu kernel nie chciał wyczytać ustawień boeffla - pomogło przeinstalowanie apk. Przeglądarkę systemową nie używam - tylko chrome działa u mnie stabilnie, menadżer plików to tylko es menadżer /ciach/.

Poza tym MASA plusów i ogrom ustawień - warto wymienić zarządzanie diodą powiadomień, tryb w ruchu czyli "tło z kamery", nagrywanie ekranu, menedżer zadań w pasku stanu, konfiguracja przycisków. Kernel polecam koffee+ 3.0.103 (wybudzanie dotykiem) i apk boeffla lmk wg youtube reszta stock. 

Jeszcze dziwne jest: folder na urządzeniu clockworkmod jest nieznany i nie usuwalny/edytowalny (może i dobrze - jest jeszcze aromafm i karta pamięci). 

Sorka, że tu i tak dużo, ale nie znalazłem tematu w pl… a może komuś przyda się jeśli jeszcze jakieś s3 żyją. 

Polecam rom! 

Edytowane przez Camulos
    pkt. 3.8 reg. korekta, połączenie wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gisiok

Witam. Szukam roma do Galaxy S3. Zależy mi żeby chodził on płynnie nie zacinał się i nie zwieszał (przynajmniej jak najrzadziej ). Sam używam ArchiDroid 3.1.5 na cyane 12.1. chodzi on wmiare płynnie ale szukam coś lepszego, o ile takie jest. Zadam się na wasze zdanie. Pozoro

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muadep

Najlepszy to mało powiedziane… idealny rom na sIII i9300 to ten o którym pisałem post wcześniej. 

Jest tu też trochę podobieństwa do miui 9 (wg mnie bynajmniej). 

Niezmiernie stabilny i ponad pięcio letni s3 pracuje jak nowy fon i w ogóle nie brak mu ramu (w tle ciągle dziala messenger i inne). Dodałem taskmenagera bo wbudowany ubija tylko otwarte apki użytkownika, a przed spaniem zawsze zamykam wszystko co zbędne. Dodałem też webvideocaster prime - do allshare ... i starczy. 

Więc szukajka i do roboty. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slupek

@muadep - dzięki za polecenie romu.
    Faktycznie SGS3 działa na nim OK.
    Co prawda ja wykorzystuję już od dawna tego staruszka tylko jako telefon zapasowy i zabieram go na dłuższe bieganie.
    Tak więc dużo apek nie mam na nim zainstalowanych.
    Zobaczymy jak będzie z upływem czasu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 22.04.2018 o 04:49, muadep napisał:

Temat stary, ale ja nadal tkwię przy sIII (sentyment) i tak na początku (ok. 5 lata temu) od raz poszły w test różne romy - ważne było codzienna stabilność na połączenia/sms-wifi-przeglądarka-aparat-czasem gps. Strzał w 10 był QS: Po trzech latach z QS do testów poszedł eclipse i odpadł - powrót na QS. Niestety PRZYMUSOWE aktualizacje usług google (po wersji 12) sprawiły, że andro 4.4.2 wymagał codziennych restartów - ram dobijał na max i urządzenie nie nadawało się do niczego. Postanowiłem wstrzymać się z kupnem nowego fona i poszukać najnowszego andro dla sIII i9300. 

Znalazłem i wyprubowałem Resurrection Remix - najpierw 7.1.1 - nie polecam było sporo błędów

- potem i obecnie

7.1.2 -v.5.8.5. - POLECAM NAJMOCNIEJ! Full wipe sugerowany i ja zrobiłem.

Używam prawie dwa miesiące i jest bosko. Ram na świeżo wolne ok. 330 MB, po trzech dniach intensywnego używania (stale 3g/messrnger/czasem gps/aparat) poniżej 200 MB nie widzę, jedynie zram zapycha. Problem jaki mam to gra Minion Rush nie ma ikony i nie przywraca beckupu z MyBeckupRoot ani przez pliki data/data-andro/data jedynie facebook ratuje - ale przywracanie bardzo długie. Minecraft działa za to idealnie i uruchamia się błyskawicznie - ale w to gra tylko mój syn. Dwa razy mi zawiesił się - przy grze, a innym razem po 5 dniach na chodzie po wygaszeniu niewybudził się - w tyle były messenger i automapa - po włączeniu kernel nie chciał wyczytać ustawień boeffla - pomogło przeinstalowanie apk. Przeglądarkę systemową nie używam - tylko chrome działa u mnie stabilnie, menadżer plików to tylko es menadżer /ciach/.

Poza tym MASA plusów i ogrom ustawień - warto wymienić zarządzanie diodą powiadomień, tryb w ruchu czyli "tło z kamery", nagrywanie ekranu, menedżer zadań w pasku stanu, konfiguracja przycisków. Kernel polecam koffee+ 3.0.103 (wybudzanie dotykiem) i apk boeffla lmk wg youtube reszta stock. 

Jeszcze dziwne jest: folder na urządzeniu clockworkmod jest nieznany i nie usuwalny/edytowalny (może i dobrze - jest jeszcze aromafm i karta pamięci). 

Sorka, że tu i tak dużo, ale nie znalazłem tematu w pl… a może komuś przyda się jeśli jeszcze jakieś s3 żyją. 

Polecam rom! 

Ciągle używam S3 jako podstawowego telefonu. Ostatnio na QS, obecnie próbuję się zaadoptować do RR. Niestety rom sporadycznie wiesza tel po wygaszeniu ekranu. Pomaga jedynie przytrzymanie przycisku zasilania powyżej 5s. Wtedy następuje ponowne uruchomienie, co dziwne z aplikacjami w tle. Nie opróżnia pamięci. Host MTP jest ciągle zatrzymywany. Nie mogę pozbyć się tych dolegliwości mimo wielu flaszowań romu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muadep

Zawiechy pojawiają się sporadycznie i u mnie - ale bardzo rzadko i przeważnie po bardzo długim przeglondaniu stron z filmami i innych ciężkich apk (przypuszczam, że wtedy gdy zram dobija do max). 

Ja miałem parę razy zatrzymanie usługi menadżer miejsca przy uruchamianiu systemu, pomogło wyłaczenie i włączenie tel. 

Zatrzymany Host mtp miałem, ale nie mogę sobie przypomnieć, czy to nie było czasem na RR 7.1.1 i tam nic nie zrobiłem z tym. 

Diabolique

proponuję wgraj kernel koffee (jak powyżej pisałem) lmk od 16-32-64-128-144-180 zram 400, swap.over. off 

Reszta bez zmian i działa dobrze. 

Jeśli używasz 7.1.1 to nie szukaj rozwiązania tylko wgraj 7.1.2 jak już pisałem. Inaczej ciężka sprawa, może ubijanie ręczne jakichś usług systemowych. 

Co do apk w tle u mnie działa tylko co chcę ja - ustawiłem klawisz cofania długa akcja na zamykanie apk. Poza tym w ustawieniach/rozruch wyłączylem autostart na wszystkie moje apk z wyjątkiem pogody i boeffla, wyłączylem też na sklep, uslugi g. Do czyszczenia ram mam taskmanager a klawiaturę multiling. 

I u mnie jest na prawdę bardzo dobrze. Może tylko przechwalilem to, że poniżej 200 MB ram nie schodzi. 

Co jakiś czas chrom wywala kurna twarz. 

Screenshot_20180521-174759.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MMSy działają Ci? Błąd wysyłania. Ogólnie rom wydajniejszy niż QS. Jestem zadowolony pomimo paru szczegółów których nie mogę przeskoczyć. Jak dodanie nfc do panelu skrótów na górnej belce. 

Używam 7.1.2, koffee zainstalowany, bez boeffla  config bym nie przeżył. A zwłaszcza wybudzania dotykiem. Zwiechy i wywalanie mtp jakoś ustąpiło. Ram ok 250mb wolnego, schodzi najwyżej do 180mb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 27.05.2018 o 00:07, Diabolique napisał:

MMSy działają Ci? Błąd wysyłania. Ogólnie rom wydajniejszy niż QS. Jestem zadowolony pomimo paru szczegółów których nie mogę przeskoczyć. Jak dodanie nfc do panelu skrótów na górnej belce. 

Używam 7.1.2, koffee zainstalowany, bez boeffla  config bym nie przeżył. A zwłaszcza wybudzania dotykiem. Zwiechy i wywalanie mtp jakoś ustąpiło. Ram ok 250mb wolnego, schodzi najwyżej do 180mb.

Niby dużo ramu w zapasie, ale tel tnie przy odpalaniu aplikacji. Mam wrażenie, że procek nie wyrabia. Obraz w aparacie zacina się, Strava długo łapie fixa, rozłącza mi rozmowy, zdarza się że głos rozmówcy jest zniekształcony jak elektroniczny i muszę zadzwonić raz jeszcze. Nie jestem zadowolony na chwilę obecną. Po instalacji tez różnie bywa, raz jest konfiguracja tel, raz jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muadep

Mms działa (praktycznie nie używam) - jak mam wyłączony internet to przychodzi powiadomienie i wtedy włączam wifi lub dane i pobiera, wysyłać też mogę normalnie -oczywoście przy włączonych danych. Auto pobieranie chyba nie działa. 

Do wiadomości używam tej niebieskiej apk (z wiadomosciami na kompie) zielone mam wyłączone. 

Aparat działa idealnie - fajniejszy niż na QS. 

Gps - używam automapa v 4.5 - działa jak należy - póki co dwa razy próbowalem na odcinkach ok. 30 km.

Nfc nie używam - mam bat. 3300 mAh bez tego ustrojstwa.  

Co do przycinek - nie mam - o ile używam rozsądnie tj. nie mam dzialajacych kupy apk, ale i tak drastycznych nie doświadczyłem. 

Zarządca standardowy może nie wyrabiać spróbuj interactiv-standard-cfq-cfq (ja używam od paru miesięcy i daję radę b.db.) lepszy może okazać się lulzactiveq -tylko miałem wrażenie że zbyt mocno ciągnie proc w górę i bateria leci szybciej. Musisz wszystkie próbować i testować na jakiś apk (gry/net/muza...) aż będzie tobie pasowało - śledź w boeffli procek i temperatury. 

W  ustawienia/bateria/oszczędzanie - ekstremalne oszcz. wyłączone, automatyczna optym. włączona, i profil zbalansowany. 

Gta na ustawieniach hard działa jak marzenie. 

Przykład zawiechy z dziś - cały dzień wł. dane z 8 godz. wifi (w necie byłem tylko na spr. poczty i zostawiłem włączone), dzwionione parę razy i smsowane, mesenger w tle cały czas. Wieczorem kiluję wszystkie apk z tła i włączam film przez webvideocast by obejrzeć na paroletnim tv lcd z wifi - na 70% filmu zatrzymuje się obraz po czym wyłacza, a tel nie reaguje - ciemny - trzymam wyłącznik i czekam na restart. I tak dzieje się, ale nie jakoś strasznie czesto i nie dokucza, ale tak już ma i nie wnikam co. 

Niedługo czeka mnie przesiadka na Xiaomi redmi5 a s3 zostanie do zabawy synowi. 

Jeszcze rozmowy - jak odbieram baaardzo czesto jest głos przesterowany - pomaga przyciszenie głośnosci w trakcie i po unormowaniu pogłoszenie. 

Instalację systemu radzę robić wg instrukcji xda! Więc pełne czyszczenie i wipe i cache itd. Ja robiłem przez philztouch 6.48.4-i9300. Kernel wg pierwszego wpisu. Instalacja u mnie była jak należy i w tym romie i wczesniej w poprzedniej wersji i wcześniej w lineage (czy jakoś tak). Przed tymi wszystkimi romami chciałem wgrać miui - tego żadna z 4 wersji mi nie szła, a jak już ostatnią wgrałem to masa rzeczy nie dzialała i wyskakiwały tylko błędy i zatrzymania różnych usług - i dlatego dałem sobie spokój z miui. 

To chyba wszystko co mogę na teraz powiedzieć. 

Edytowane przez muadep
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi