Skocz do zawartości
bykumza

Najlepszy ROM/Kernel na SGS3

Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?  

954 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jaki rom jest wg ciebie najlepszy na SGS3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wskazówki. Będe walczył, bo szkoda wracać to poprzedniej wersji androida. W boeffli nie mam interactiv-standard-cfq-cfq, znalazlem jedynie lulzactiveq. Mmsy po prostu nie wysyłają się, whatsupp też nie pobiera zdjęć. Instalowane było wg xda.

Edytowane przez Diabolique

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muadep

Boeffla po aktualizaji jakieś parę miesięcy temu ma interactive i inne dodatki. 

Apk o ktorej mowa to:  boeffla-config v2 2.5.18 (niedawna aktualizacja). Dodaję zrzut. 

Mms zobacz w ustawienia/więcej/sieci/

preferowany... - 3g

Punkty - i zaznacz swoją sieć. 

Potem kombinuj typ uwierzytelniania, apn, typ i protokół apn. 

Jakoś dziwne to, ale kombinuj bo musi działać. 

Screenshot_20180712-233314.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widzę, że to zależy od wersji Koffee. Boeffla config aktualizuję na bieżąco. Ale wgrałem Koffee z 28 czerwca i pisząc tamten post faktycznie nie było takiego zarządcy. Wróciłem do starszego i mam już wszystkie poza zzmoove.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muadep

Wrzucam jeszcze zrzut co mam w systemie.

Może kombinuj (ściągaj) wg tego - u mnie już lepiej być nie będzie bo jest super system. 

Co do zzm. u mnie zawsze było, a interactive i onemand pojawiło się po którejś aktualizacji apki confing'a. 

Wrzucam też do pobrania mój profil boeffla-config - pobierz i zastosuj śmiało (zmieniłem od standardu jedynie zarządce interactive, głosnosć speaker na 60, wyłączyłem podświetlenie dolnych klawiszy - nienawidzę, 600sek. na wybudzenie, lmk wg porad z yt, probowałem raz bawić sie entropy, ale przy podniesieniu miałem restarty i zostawiam to już). 

Co do odbierania połaczeń to chyba trzeba mocno przyciszyć głośnik (klawiszem z boku) podczas połączenia - jak mam na połowie chyba lub ciszej to wszystko wydaje się ok. 

Screenshot_20180714-011413.png

Default.bcprofile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam tak. 

Myk ze ściszaniem faktycznie działa. Nie każde połączenie jest tak zniekształcone, ale zdarza się. Natomiast notorycznie ucina mi rozmoę ero co najmniej za 3 razem jest ok. Sekunda i rozłączenie.

Screenshot_20180715-223642.thumb.png.9b11a0ad6bf5256c2b94a91187ed594d.png

Co do mmsów faktycznie jest burdel w punktach dostepu z którymi nie mogę sobie poradzić. Tworzę nowy, ale nie da się go uaktywnić. Podobnie jest z edycją już utworzonego. Nie da się wybrać mojego, czy jakiegoś innego, bo nie ma przy nim kropki do zaznaczenia.

Screenshot_20180715-225618.thumb.png.824d690571ebafb5d7f5a1ebd5a1f5d8.png

Edytowane przez Diabolique

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muadep

Przepraszam, ale muszę napisać tak... Musisz bardziej kombinować i myśleć co robisz/co chcesz z tymi apn. 

Zaraz po wejsciu w punkty dostepu masz ten widok co pokazujesz i tam ja widzę tylko jeden punkt dostępu internetu "tak-tak" możesz wejść w niego i go zmieniać - przed wyjściem po zmianie należy wejść w opcje "..." lub klawisz menu i zapisać oczywiście. 

Jak chcesz dodać nowe punkty to wciskasz "+" i odpowiednio wpisujesz jak ci każe sieć - dla punktów internetu typ apn będzie default,supl lub podobny, a dla mms będzie mms (i wówczas brak magicznej kropki - system bierze ją wedle nazwy sieci jak dobrze kojarzę). 

Ja miałem i mam 3 punkty dostępu - aster, mni, internet oran.. i 3 punkty mms (analogicznie do poprzednich). Nie pamiętam dokładnie, ale chyba w internet or. i mms musialem pozmieniać typ uwierzytelniania na pap lub chap oraz protokół ipv4 - wystarczyło wiec nie ruszałem nic więcej. 

Ty masz inną sieć więc musisz szukać prawidlowych ustawień w "szukajce". Ja bym na twoim miejscu wszystkie usunął i tworzył od początku tylko to co potrzebujesz/znasz - chyba, że wszystkie ci potrzebne to kombinuj z edycją. A może usunąć wszystko i restart tel. -może z sieci przyjdą na nowo? 

W temacie ustawień sieci z mojej strony już koniec. 

Co do kernel to ja mam inny - chyba starszy. Próbowałem teraz znaleść na necie, ale nie mogę. Nazwa to 

Koffee7.1r62-m0-signed.zip   5,57MB

Teraz za to jest nowy 8r91 przy czasie wgram i potestuję - choć ktoś pisał, że nie pamięta ustawień gover. i zram. Trzeba zobaczyć. 

Edytowane przez muadep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 16.07.2018 o 02:37, muadep napisał:

Przepraszam, ale muszę napisać tak... Musisz bardziej kombinować i myśleć co robisz/co chcesz z tymi apn. 

Zaraz po wejsciu w punkty dostepu masz ten widok co pokazujesz i tam ja widzę tylko jeden punkt dostępu internetu "tak-tak" możesz wejść w niego i go zmieniać - przed wyjściem po zmianie należy wejść w opcje "..." lub klawisz menu i zapisać oczywiście. 

Tak też robię :) Wtedy punkt zmienia się na taki bez kropki. Nie ważne czy tworzę nowy, czy edytuję istniejący. Zawszę zapisuję. Mam wrażenie, że jakieś pole w ustawieniach apn które wypełniam powoduje jego odkropkowanie. Potrzebuję jedynie apn mmsa, net jakoś działa. Widać jeden apn zakropkowany bo resztę usunąłem. Po przywróceniu defaultu wygląda to tak.

2018_07_16_23_39_16.thumb.png.e3b707c2ebde1c8e94b61441b51d7fb3.png

Edytowane przez _tommy_
    Drobna edycja, poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi