Skocz do zawartości
Filip1010

Samsung Galaxy Mega aktualizacja oprogramowania problem- Downloading Do not turn off target

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam Galaxy Mega 6.3  z androidem 4.2.2,w ustawieniach nie ma dostępnej aktualizacji a przez program Kies pobiera oprogramowanie a później na telefonie wyskakuje komunikat "Downloading do not turn off target " i stoi w miejscu już od godziny

godziny.Można wyciągnąć baterię i włączyć tel i jest ok lecz jak mam zaktualizować Mojego Samsunga do KitKata?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pagolik

jezeli ota Ci nie znajduje, a kies nie chce zrobic aktualizacji, sciagnij rom z sammobile czy innego zrodla i zrob flash Odinem. Najpewniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trurl3

NIe stracisz - jesli flashujesz oryginalny rom to wszystko jest OK.

Ciekawe tylko dlaczego nie widzi OTA?

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobiera aktualizacje ale staje w miejscu. A mogę prosić o dokladna instrukcje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trurl3

Pobiera aktualizacje ale staje w miejscu. A mogę prosić o dokladna instrukcje?

Podaję Ci  szereg adresów do tutoriali . Wgrywanie oficjalnego ROMu przez Odina nie powinno spowodować żadnych problemów,

Nie wiem czy masz zrootowany telefon i czy masz jakiekolwiek doświadczenie z modowaniem (np. z custom recovery). ALe zasadniczo flashowanie Odinem wymaga jedynie dostepu do 'download mode' w telefonie. Pamiętaj, że po aktualizacji do 4.4 każda ingerencja w system (np instalacja custom recovery lub rootowanie) spowoduje reakcję zabezpieczenia KNOX i nieodwracalne nabicie tzw. flagi czyli informacji dla ew. serwisu a wtedy  możesz sie pożegnać z gwarancją. Także downgrade do 4.2 nie będzie już możliwy.

Na wszelki wypadek spróbuj jeszcze raz aktualizacji przez OTA i Kies (poszukaj i zainstaluj najnowszą wersję).

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Kies wisi na Downloading do not turn off target,a jak najnowszą ? Ze strony samsunga pobralem ale kies zwykły bo Kies 3 nie współpracuje

[Dodano: 11 marzec 2015 - 23:37]

Dodam,ze mam branding od Play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trurl3

Skoro nie masz OTA i Kies wisi to na mój rozum jest jakaś zmiana w sytemie która sprawia, że system jest widziaany jako custom, czyli zmieniony...  Jesli chciałbyś to sprawdzić, wejdź w 'download mode' (Vol-, Home i Power a następnie Vol+) i zobacz, co jest napisane w linijce 'Current binary' i 'System status. Jesli jest: CUSTOM to znaczy, że mam rację. W takim przypadku pozostaje tylko Odin, albo... przywracanie systemu przxez Kies. Ale nie chodzi o aktualizację, ale PRZYWRÓCENIE aktualnego systemu w podstawowej wersji. Wymaga wejścia w odpowiednia opcje w Kies i podania numeru seryjnego telefonu. To przywraca całkowicie dziewiczy stan systermu - ewtedy powinno zadziałać OTA.

Edytowane przez trurl3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest napisane official,podobno najnowszy android dla Play to 4.2.2

[Dodano: 12 marzec 2015 - 17:08]

Przy probie aktualizacji przez Kies wchodzi w download mode

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posłuchaj kolegi i wgraj przez ODIN'a. Mi Kies chciał aktualizować chociaż miałem najnowszego androida z samfirmware i niby sciagał ten sam ROM i wgrywał to samo za każdym razem. Czasami Kies pierdolca dostaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi