Skocz do zawartości
daszek

Etui, kabura, pokrowiec do sensation

Rekomendowane odpowiedzi

I co do folii to polecacie jakąś konkretną? Bo na allegro straszny rozrzut cenowy (od około 7 do nawet 60 złotych) i nie mam pojęcia co wybrać.

Odpowiedź tu ;)

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam:

HTC Sensation / Sensation XE Meteor Slip Pouch Bulk PO S621

Po dwóch zamówieniach w polskich sklepach(gdzie towar na stronie był dostępny) i dwóch zwrotach pieniędzy zdecydowałem się na zakupy zagraniczne.

Futerał plus dostaw około 60pln, wysłany w ten sam dzień co zamówienie, czas dostawy dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja kupiłem coś takiego HTC HD2, SENSATION | MESH CASE ETUI FUTERAŁ+ FOLIA (1833735632) - Aukcje internetowe Allegro , jak dla mnie dobre, Swietnie dopasowane do modelu i co ważne telefon teraz nie wyslizguje się z reki jak to potrafil bez tej osłony, nie zwieksza jakoś mocno odczuwalnie gabarytów, do tego mam w kolorze czerwonym co fajnie komponuje sie z beats audio i do tego słuchawki dr.dre z czerwonym przewodem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem wcześniej o:

HTC Sensation Twill Design Gel Cover Case + Clear Film | eBay

Już jakiś czas temu dostałem. Muszę powiedzieć, że jest na prawdę świetne. Pogrubia telefon, ale niewiele. Do tego ładny wygląd + kawałek antypoślizgowy (ten przeźroczysty). Kilka zdjęć:

pa150104.jpg

pa150105.jpg

pa150106.jpg

pa150107.jpg

pa150109.jpg

Tak.., widać tu, że przycisk odblokowania nie wszedł w rowek :D W ogóle to nie przeszkadza.

pa150110.jpg

Porównanie ze wcześniejszym pokrowcem. Różnica jest ogromna..., nie tylko w wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Kierowniczko, jest tam napisane gdzie to można kupic i za ile? Faktycznie ciekawa opcja. Jednak angielski kuleje i nie wiem co tam o niej piszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek
    Kierowniczko, jest tam napisane gdzie to można kupic i za ile?

Np TUTAJ

No i proszę o odpowiedzi na pytanie, w czym trzymamy swojego sensationa czyli wrażenia, a nie co, gdzie i za ile kupić, albo która folia lepsza. thx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek

No cóż, nie mogłem się zdecydować. Postanowiłem zatem sprawdzić kilka dostępnych i najbardziej mi odpowiadających etui (wszystkie oczywiście wyprodukowane w ChRL).

Oto, które wybrałem:

001gs.jpg

Pierwsze z nich to etui można by rzec klasyczne, wykonane z "nibyskóry", dobrze uszyte i sklejone.

Jest w białym kolorze (szkoda, że plastik czarny), a jedną z jego zalet (zasadniczą) jest zapięcie, które znajduje się w klapce, z nie jak te z mojego pierwszego postu, nad głośnikiem. Dzięki temu zapięcie nie chodzi do ucha w czasie rozmowy.

Kupiłem również wersję czarną, ale w białym sensation wygląda najlepiej :)

Nie robiłem zdjęć z zainstalowanym w etui telefonem, ponieważ plastikowa część etui trzyma telefon bardzo mocno i miałem problem z jego wyjęciem, jak przymierzałem, co należy traktować jako zaletę - mamy pewność, że telefon nie wypadnie.

003eoj.th.jpg 002iky.th.jpg 004sq.th.jpg

(kupiłem też inne czarne, z zapięciem u góry nad głośnikiem z "rysikiem" w komplecie, muszę napisać, że straszna taniocha i gorsza jakość, niż tych dwóch wyżej).

Drugie z testowanych etui to "minipancerniak". Te etui najbardziej mi się podoba. Składa się z dwóch części, silikonowej (w rożnych kolorach, ja kupiłem jasno zieloną) i części plastikowej w kolorze czarnym.

Etui bardzo dobrze chroni telefon, jestem w stanie stwierdzić, że zda egzamin przy upadku. Silikon jest we wrażliwych miejscach dość dobrze nalany, poza tym jest nadlewka nad krawędź ekranu.

Część silikonowa jest bardzo bobrze dopasowana, miła w dotyku i dla wzroku. W czasie użytkowania stwierdziłem (zauważone już na forum) następujące wady: za małe otwory na wtyk ładowarki i jack'a słuchawek, oraz zbyt mało odsłoniętą część przy czujniku zbliżeniowym, przez co nie działa poprawnie.

005ryh.th.jpg 006rs.th.jpg 007ioo.th.jpg

008fl.th.jpg 009pn.th.jpg 014yqo.th.jpg

013tf.th.jpg 012ue.th.jpg 011vb.th.jpg

010yfi.th.jpg

Trzecie z etui, to etui siatkowe, ja wybrałem białe, ale są dostępne inne kolory. Jest dobrze dopasowane i odsłania wszelkie otwory, gniazda etc. Etui właściwie chroni tylko plecki przed porysowaniem, ładnie wygląda i... tyle :)

018qtc.th.jpg 016df.th.jpg 015xeg.th.jpg

020ye.th.jpg 019vs.th.jpg

Czwarte to typowy kondom silikonowy. I znowu wybrałem biały :) dostępne oczywiście w innych kolorach. Etui chroni plecki i boki aparatu. Przodu nie chroni, bo nie ma nadlewek na ekran jak w "minipancerniaku". Jest gładkie i błyszczące. Tył karbowany. Jest, hmm, trochę za śliskie w dotyku, przy czym boki mniej, a plecki bardziej. Bardzo estetyczne, dobrze odlane. Wszystkie otwory, gniazda, etc. dostępne bez problemu.

024hg.th.jpg 023ezg.th.jpg 021zb.th.jpg

Do każdego etui dołączona była folia na ekran, wszystkie są takie same, chyba z jednej fabryki :)

Zakupy robiłem na ebayu 28 października. Przesyłki z GB szły 4 dni, a Chin 10 dni.

Jeżeli jest zainteresowanie podam linki do sprzedawców (nie chcę być posądzony o reklamę :) )

Edytowane przez daszek
    poprawa literówek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Elegancko opisane Daszek. Ja mam pytanie o "pancerniaka". Da sie tam chirurgicznie wady naprawić? Jak z wkladaniem do kieszeni? Bo mam gdzieś taki gumowy kondonik ale w jeansach nie bardzo sie sprawdzał bo z kieszeni ciężko wyjąć i do tego tylko przed rysami chronił co akurat dla mnie nie jest istotne i sporo za późno go kupiłem ;) Nie używam go i nie chciałbym kupić kolejnego który wyląduje na półce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek
    Da sie tam chirurgicznie wady naprawić?

Da się, ale hmm... straci urok :) Jeżeli użytkujesz nie intensywnie, to myślę, że problem jest mniejszy, ponieważ w etui łatwo się wkłada i wyjmuje.

Ja zakładam etui rano, i zdejmuje do ładowania wieczorem.

Jak z wkladaniem do kieszeni?

Właśnie sprawdziłem (sam nie trzymam w kieszeni spodni, tylko koszuli :) ) no i cóż, silikon nie wchodzi w poślizg z dżinsem :)

Nie jest to jakoś irytujące, no chyba, że masz wyjątkowo ciasną kieszeń. Guma jest tylko na brzegach, a plecki z racji plastiku, się "nie ciągną" przy wkładaniu czy wyjmowaniu z kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi