Skocz do zawartości
daszek

Etui, kabura, pokrowiec do sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

ja się zdecydowałem na coś takiego: ETUI ELEGANCE HTC SENSATION G14 + FOLIA LCD! (1921780786) - Aukcje internetowe Allegro

zalety:

- chroni dobrze cały telefon łącznie z ekranem

- dość elegancko wygląda mimo, że to nie skóra

- łatwo się otwiera i nie ma problemu z używaniem telefonu bez wyjmowania

- taniocha :)

wady:

- około dwukrotnie powiększa grubość telefonu

- klawisz wyłącznika głównego blisko zaczepu klapki

- dość ciężko się wyjmuje telefon ze środka, jak ktoś codziennie chce wyjmować to raczej odpada

- magnesik słabo trzyma i klapka trochę lata na boki

- przy rozmawianiu wygląda się jak jamnik ze zwisającym uchem. Klapkę można oczywiście podwinąć natomiast nie zaczepimy jej w tej pozycji.

Też szukałem czegoś z powyższymi zaletami ale z możliwością szybkiego wyjęcia telefonu w razie potrzeby, ten nie do końca to założenie spełnia ale jestem zadowolony bo codziennego użytku w różnych warunkach się nadaje dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Layio

Czy nosząc Sensation w silikonowym etui można mieć problemy ze złapaniem fixa GPS? Odbiornik GPS jest pewnie na górze telefonu, więc jest przysłonięty przez etui, ale czy ma to wpływ na sygnał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek
    czy ma to wpływ na sygnał?

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie ten sam co res2 i jest mistrzowski, ma wszystkie wycięcia na czujniki i mikrofony, zwróccie uwage na to przy zakupie tych case silikonowych, bo potem przy nagrywaniu np. fimu mozna sie zdziwić z dźwiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko czy te gumowe etui mogą przyczynić się do tracenia zasięgu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale grubość musiałaby być całkiem spora. Standardowe ograniczają czasami tak zasięg jak trzymanie telefonu w spodniach - czyli niezauważalnie. Całkowicie zasięgu nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

Witam.

Jako, że w tym tygodniu zostanę, mam nadzieję, szczęśliwym posiadaczem Sensation postanowiłem uszanować go bardziej aniżeli obecnego Magic i ustrzec przed niechcianymi uszkodzeniami.

Wymyśliłem dwie opcje.

Nietypowa a zarazem najciekawsza:

Case-Mate HTC Sensation / Sensation SE Tut Silicone Case (Case-Mate CM016531), HTC Sensation Cases by Case-Mate

oraz bardziej męska ;)

Aqua Blue X Shield Hard Case Gel Cover For HTC Sensation 4G T-Mobile | eBay

lub

Ballistic Shell Gel (SG) Series Case for HTC Sensation 4G SA0703-M315 Black Gray | eBay

Teraz pytania czy widzieliście gdzieś więcej (lub w mniejszej cenie) tego typu "opakowań" na HTC Sensation czy HTC Desire HD? Niestety iPhone jest ulubionym przedmiotem twórców takich case'ów.

Odnośnie opcji bezpieczniejszej, czy sprawdza się to? Jak z ergonomią tego rozwiązania? Czy ktoś z Was widział, posiada, ciekawi mnie ten nakładany plastik, w tym drugim jest wtopiony? No i szukam oczywiście tańszej opcji. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja szanuje telefon nie rzucając nim o ściane, jeśli o to pytasz ;) wg mnie ten telefon jest na tyle mocny, że nie potrzebuje takich zabawek. Wyglada to co najmniej dziwnie. Ale mogę sie mylić, może innym telefon spada co dzień ze stołu, biurka, rzucają o ściane i im to potrzebne ;) U mnie cały ciężar ochrony spoczywa na folii :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi