Skocz do zawartości
daszek

Etui, kabura, pokrowiec do sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Smogg

Od dwóch tygodni, kiedy to nadszedł kres drogi życiowej mojej dotychczasowej "skarpety", noszę mojego Sensationka w skarpecie PO-S621 - link do zdjęcia i sklepu.

Powiem tak - w dotyku jest dużo milsze, niż wydaje się na zdjęciach. Telefon łatwo wchodzi i łatwo wychodzi od samego początku. Oczywiście też nie za łatwo - nie wypada. Ale wspominam o tym z tego powodu, że etui dołączone do HD2 nie dawało mi tego komfortu do czasu w którym go trochę nie rozepchałem.

Nigdy nie byłem zwolennikiem sylikonowych/gumowych case'ów do telefonów. W moim odczuciu znacząco obniżają komfort pracy z słuchawką. A jeśli ma się pecha, to i telefon spadnie akurat wyświetlaczem na róg krawężnika i case na nic się nie zda.

Lucku, zastanów się jak będziesz używał słuchawki. Jeśli ma to być dzwonienie, noszenie w kieszeni, leżenie na biurku... to być może się to jednak nie opłaca, a lepiej zainwestować w mniej inwazyjną "skarpetę".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dostałem przy zakładaniu konta skarpetę od BZWBK, jednak Sensacja się tam nie mieści, i nic mi po nim :(

A tak na serio. Polecam zakup pokrowca gumowego (sylikowanego), a zwłaszcza tego, o którym pisał kolega wcześniej:

Czwarte to typowy kondom silikonowy. I znowu wybrałem biały :) dostępne oczywiście w innych kolorach. Etui chroni plecki i boki aparatu. Przodu nie chroni, bo nie ma nadlewek na ekran jak w "minipancerniaku". Jest gładkie i błyszczące. Tył karbowany. Jest, hmm, trochę za śliskie w dotyku, przy czym boki mniej, a plecki bardziej. Bardzo estetyczne, dobrze odlane. Wszystkie otwory, gniazda, etc. dostępne bez problemu.

024hg.th.jpg 023ezg.th.jpg 021zb.th.jpg

Sam go używam i jestem bardzo zadowolony. Nie ma nadlewek nad ekran, więc kurz się tam nie zbiera. Bardzo dobrze chroni górę, dół i tył telefonu. Bardzo dobrze się go używa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

@madtrexx powiem szczerze, że nie lubię autochwalebnych wypowiedzi na jakikolwiek temat tym bardziej, że nie tego oczekiwałem, ja również dbam o swoje pieniądze ale nauczony doświadczeniem z dużo mniejszym HTC Magic wiem w jak najmniej spodziewanym momencie wypada telefon z ręki.

@smogg posiadałem standardową skarpetkę HTC do Magic i rzeczone loty były poniekąd zapewnione dzięki niej gdyż często biegnąc tudzież nadmiernie gestykulując telefon zwyczajnie wylatywał z nej mając za nic siły tarcia spowodowane miękka wyściółka skarpetki. ;)

Miałem też plastikową obudowę:

magic_2.jpg

Poza beznadziejną jakością plastikowych zatrzasków które się połamały w mgnieniu oka byłem zadowolony ponieważ kilkukrotnie zamortyzowała upadek, w efekcie pękając ale telefon się uchronił, byłem nawet zadowolony ergonomią tegoż badziewia, byłbym zapomniał o tonach brudu zbierających się między telefonem a plastikiem co przy piano black dawało efekt pasy polerskiej i licznych "kółek" na tylnej klapce. ;-)

Wbrew pozorom najczęściej telefon cierpiał w kieszeni czy na biurku, kieszeń dzielił razem z pieniędzmi i kluczami a z biurka często spadał, jak prawo Murphy'ego mówi, ekranem do dołu, stąd wydaję mi się zasadne użycie takiego gumowego "potwora" który mógłby wiele takich upadków przyjąć na klatę nie łamiąc się przy tym. Warto też dodać, że często mam telefon w tylnej kieszonce jeżdżąc na rowerze.

Odnośnie w/w białego case, chcę takiego kobiecie kupić do Desire HD, sam poszukuję czegoś nieszablonowego. ;)

Edytowane przez lucek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja używam coś takiego:

Krusell.pl - Etui Krusell HTC Sensation

Wiem że pogrubia to sporo telefon, ale naprawdę go chroni. Używałem takich samych futerałów gdy miałem poprzednie smartphony i nawet po rocznym użytkowaniu telefony wyglądały jak nowe, co korzystnie odbijało się na cenie sprzedaży. Jeśli ktoś chce "szpanować" telefonem to taki pokrowiec nie jest dla niego, bo nie widać co siedzi w środku. Jedyny słaby element w tym futerale to uniwersalny zaczep, z czasem kółka zaczepu wyrabiają się, ale można kupić na wymianę, koszt to parę złotych. Do tego można dokupić przyssawkę do szyby samochodowej i używac telefony jako nawigacji nie wyjmując go z futerału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    casoni
    A ja używam coś takiego:

Krusell.pl - Etui Krusell HTC Sensation

Wiem że pogrubia to sporo telefon, ale naprawdę go chroni. Używałem takich samych futerałów gdy miałem poprzednie smartphony i nawet po rocznym użytkowaniu telefony wyglądały jak nowe, co korzystnie odbijało się na cenie sprzedaży. Jeśli ktoś chce "szpanować" telefonem to taki pokrowiec nie jest dla niego, bo nie widać co siedzi w środku. Jedyny słaby element w tym futerale to uniwersalny zaczep, z czasem kółka zaczepu wyrabiają się, ale można kupić na wymianę, koszt to parę złotych. Do tego można dokupić przyssawkę do szyby samochodowej i używac telefony jako nawigacji nie wyjmując go z futerału.

Też go miałem przez jakiś czas i jest OK z jedną wadą: a mianowicie ten kawałek paska przez górny ekran uniemożliwia opuszczanie ekranu/belki. Przynajmniej tak było w desire s. Może do sensation poprawili, ale patrząc na zdjęcia to chyba nie. Jak to jest na sensation?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Też go miałem przez jakiś czas i jest OK z jedną wadą: a mianowicie ten kawałek paska przez górny ekran uniemożliwia opuszczanie ekranu/belki. Przynajmniej tak było w desire s. Może do sensation poprawili, ale patrząc na zdjęcia to chyba nie. Jak to jest na sensation?

Nie ma z tym problemu. Pasek jest dużo wyżej niż kończy się ekran, bo przecież w Sensation jest jeszcze kamerka z przodu i głośnik do rozmów. Tak więc nie ma problemu z dostępem do ekranu i wysuwaniem belki. zdjęcie jest trochę mylące, bo w rzeczywistości pasek skóry jest nad głośnikiem i kamerką do wideorozmów a nie pod nimi. Na zdjęciu jest jakaś stara wersja futerału chyba, bo obecna wygląda tak jak napisałem. Uważam że jest to jeden z najlepiej chroniących telefon futerałów, oczywiście kosztem wyglądu i zwiększenia gabarytów. Ale w końcu smartphona sie używa a nie ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

Posiadałem już swego czasu futerał tej firmy ale wg mnie za bardzo powiększa się telefon, jednakowoż dziękuję za zainteresowanie.

Czy znacie jakieś strony z dużą ilością gel case, hard hase na nasze telefony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego lucek najwiecej różnego rodzaju etui czy to gel, czy to twardych tylko na tył czy na cały telefon znajdziesz na Electronics, Cars, Fashion, Collectibles, Coupons and More Online Shopping | eBay. Zostaje przeszukać to co cię interesuje i zamówić. Jedyny minus można trochę ( od 1 do 3 tyg) poczekać na przesyłkę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lotny

mam podobne etui do tego na zdjeciu. gumowo-plastikowe - takie twarde raczej, nie miekkie ^^ jakby sie bardzo wygielo to stawiam ze by sie zlamalo. bardzo wygodne.

UWAGA do wszystkich, ktorzy uzywaja roznego rodzaju etui - czytalem, ze podczas ladowania nalezy wyjac telefon z wszelkich gumowych/plastikowych etui itp. w htc sensation bateria sie bardzo nagrzewa i costam costam ogolnie, podobno zmniejsza to zywotnosc baterii, gdy laduje sie w dodatkowej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

--Edi-- wiem Ci ja o tym, ale ogrom mnie przytłacza, i jak większość towaru na eBay pochodzi z Azji co za tym idzie, powtarzalność produktów, a czas oczekiwania mnie nie przeraża.

Lotny, dzięki za info! :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi