Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

piotr94

Książki do JAVA - co polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

piotr94   
    Otrzymana reputacja: 0
    piotr94

Witam, jestem początkującym programistą, pisałem już kilka programów w C++ oraz aplikacji internetowych w PHP, teraz chcę zająć się programowaniem mobilnym pod Androida. Niestety z Javą nie miałem jeszcze styczności. Czy możecie polecić mi książkę dla początkujących, gdzie tworzone kody będą dobrze opisywane? Oczywiście książka musi być w języku polskim.

Piszę w tym dziale, ponieważ wydaje mi się, że znajdę tu osoby które też kiedyś uczyły się programowania mobilnego i mają co nieco pojęcia, które książki są godne uwagi, a które omijać z daleka. Jeśli to niewłaściwy dział - proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yoshihiko   
    Yoshihiko

Bez angielskiego daleko w programowaniu nie ujedziesz, prędzej czy później będziesz musiał skorzystać z anglojęzycznej strony sun.

Polecam "Thinking in Java" w polskiej wersji językowej.

Wysłane z mojego Nexus 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotr94   
    piotr94

Z angielskim radzę sobie dość dobrze, ale początki lepiej zrozumiem z książki w ojczystym języku. :)

Czy któraś książka stricte o Androidzie wyjaśnia podstawy, czy każda wymaga raczej silnych podstaw Javy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bruno96   
    Otrzymana reputacja: 4
    Bruno96

Bez Javy nie ma szans na zrozumienie.

Książka dla mnie najlepsza: "Java. Podstawy. Wydanie VIII."

Cay S. Horstmann, Gary Cornell (8 wydanie Java 2. Podstawy)

Co do książek do Androida mam parę, przydatne przy rozpoczynaniu przygody, pomogą zrozumieć, lecz bez pomocy internetu będzie bardzo ciężko.

Najlepsze z nich to:

Android w praktyce

Charlie Collins, Michael Galpin, Matthias Kaeppler (wytłumaczy podstawy, lecz niektórych nowszych tematów nie obejmuje np. Fragmentów, zmierzam kupić)

Android. Programowanie aplikacji na urządzenia przenośne. Wydanie II

Shane Conder, Lauren Darcey (jw, posiadam, jestem zadowolony)

Hello, Android. Programowanie na platformę Google dla urządzeń mobilnych. Wydanie III

Ed Burnette (jw, posiadam, najtańsza, najkrótsza, najmniej tematów obejmuje ale za to dzięki bardzo dobrym przykładom powinna wystarczyć na początek)

Wszystkie inne książki w moim mniemaniu NIE NADAJĄ SIĘ DLA POCZĄTKUJĄCEGO PROGRAMISTY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    belunch   
    Otrzymana reputacja: 1
    belunch

Potwierdzam: bez javy albo innego OOP nie bedzie latwo. Ed Burnette bardzo ok na wejscie w swiat androida. Bedziesz sie frustrowac jak nie zaczniesz od javy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Patryk_1425   
    Patryk_1425
    Bez Javy nie ma szans na zrozumienie.

Książka dla mnie najlepsza: "Java. Podstawy. Wydanie VIII."

Cay S. Horstmann, Gary Cornell (8 wydanie Java 2. Podstawy)

Co do książek do Androida mam parę, przydatne przy rozpoczynaniu przygody, pomogą zrozumieć, lecz bez pomocy internetu będzie bardzo ciężko.

Najlepsze z nich to:

Android w praktyce

Charlie Collins, Michael Galpin, Matthias Kaeppler (wytłumaczy podstawy, lecz niektórych nowszych tematów nie obejmuje np. Fragmentów, zmierzam kupić)

Android. Programowanie aplikacji na urządzenia przenośne. Wydanie II

Shane Conder, Lauren Darcey (jw, posiadam, jestem zadowolony)

Hello, Android. Programowanie na platformę Google dla urządzeń mobilnych. Wydanie III

Ed Burnette (jw, posiadam, najtańsza, najkrótsza, najmniej tematów obejmuje ale za to dzięki bardzo dobrym przykładom powinna wystarczyć na początek)

Wszystkie inne książki w moim mniemaniu NIE NADAJĄ SIĘ DLA POCZĄTKUJĄCEGO PROGRAMISTY

Również szukam książki do Androida. Programuje w Javie od 2 lat - studia. Poziom średnio-zaawansowany. Szukam jakiejś książki do Androida, która przedstawi Mi podstawy Androida , a potem coraz to bardziej zaawansowane zagadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chaosmedia   
    chaosmedia
    Potwierdzam: bez javy albo innego OOP nie bedzie latwo. Ed Burnette bardzo ok na wejscie w swiat androida. Bedziesz sie frustrowac jak nie zaczniesz od javy.

Od tej reguły są wyjątki, ale ja znałem c/c++/c#, więc przejście do javy to naprawdę pikuś był.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zawadaki   
    zawadaki

najlepsza książka nosi tytuł Do it yourself, żadna inna nie uczy myślenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senega   
    Otrzymana reputacja: 25
    senega

Przerób sobie jakiś kurs javy, aby zapoznać się ze specyfikacją języka. Mimo iż jest pokrewny do C / C++ to jednak jest to inny język. Z książek do javy to przeglądałem tylko "Thinking in java" - była fajna, nie była moja i szybko musiałem się przerzucić na internet.

Kiedyś też postanowiłem kupić książkę do nauki Androida kiedy rozpoczynałem z nim przygodę. Jako że lubię język ojczysty to mój wybór padł na "Android 3. Tworzenie aplikacji". Przeczytałem kilka początkowych rozdziałów, zajrzałem do internetu i... książka stoi na półce na której pięknie się komponuje. Wszędzie gdzie czytałem na temat książek to wszyscy proponowali dokumentację i fora dyskusyjne. Po pół roku obcowania z androidem potwierdzam ten fakt. Książka może być tylko wstępem, ale jak zacznie się już coś pisać to szybciej jest przeszukać internet gdzie będą przykłady i doświadczenie wielu osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi