Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

piotr94

Książki do JAVA - co polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

piotrpo

Java to coś co trzeba znać. IMO uczenie się "programowania na androida" bez znajomości Java, to marnowanie czasu. Jeśli ktoś radzi sobie z j. angielskim to wszelkie informacje specyficzne dla androida można spokojnie doczytać z dokumentacji, tutoriali robionych przez Google (ostrożnie z innymi - czasami spotyka się totalne bzdury/przeterminowane przykłady). Warto też poszukiwać rozwiązań problemów w przykładach - jakieś sniplety na stackoverflow np. Wszystko to pod warunkiem znajomości javy pozwalającej przynajmniej przeczytać ze zrozumieniem materiały androidowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Java to coś co trzeba znać. IMO uczenie się "programowania na androida" bez znajomości Java, to marnowanie czasu.

Akurat ja jestem tego zaprzeczeniem, od programowania na androida zaczęła się moja przygoda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Zobacz sobie video tutoriale na yt. Mi przypasowało to: Programowanie w języku Java - YouTube . Podstawy podstawy javy z tego są fajne imo. Oczywiście nie tylko oglądanie, ale i przerobienie tego samemu. Potem do androida mi się spodobało to:

. Plus oczywiście strona developer.google.com a jak coś nie wiesz to szukasz po dokumentacji.

Jak masz podstawy javy to z tego kursu Marakana możesz dużo wyciągnąć o właśnie podstawowych zasadach i poszczególnych biulding blocks w androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory myślałem, że aby zrobić aplikację trzeba znać Java. A tu guzik prawda. Wystarczy już znajomość Java Script :) Java jest niezbędna do tych bardziej zaawansowanych rzeczy.

Zainwestowałem w ten kurs :)

strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_android_-_tworzenie_aplikacji.html
    - dużo wnosi - szczególnie na początek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie najlepsza książka dla kogoś kto nie wie za dużo o programowaniu aplikacji na androida to "Podstawy tworzenia aplikacji" A. Stasiewicza. Autor tłumaczy instalowanie środowiska, pisanie pierwszych apek i podstawy javy. Ja naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zeely

Akurat jestem na etapie poszukiwania książek dotyczących programowania w Javie z główną tematyką Androida, tak więc jak mógłbym prosić o jeszcze jakieś tytuły to byłoby miło :)

Chciałbym kupić podręcznik w języku polskim oraz ćwiczenia czy też książkę z omawianymi gotowymi aplikacjami na Andka, coś jakby ktoś krok po kroku pisał jak co zrobić by powstała aplikacja zaczynając od łatwych przykładów poprzez trudniejsze. Najlepiej by każdy omawiany kod wprowadzał coś nowego. Na przykładach po prostu łatwiej się uczę bo jak nawet przepiszę czyjś kod i aplikacja zadziała to da mi więcej niż pisanie czegoś z głową. No cóż taki już jestem nieco leniwy ale mój mózg tak chce ^^ Myślę, że też z wiadomych przyczyn lepiej by była to książka niż przykłady z sieci - kopiuj/wklej by za bardzo kusiło ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do książki traktującej o nauce kodowania pod platformę Android to poleciłbym tą: "Android w praktyce",Autorzy: Charlie Collins, Michael Galpin, Matthias Kaeppler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stworzyłem pierwszą aplikację dzięki książce Android w praktyce Romana Wantocha-Rekowskiego. Polecam, jeśli znasz podstawy Javy. To chyba najbardziej aktualna książka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja stworzyłem pierwszą aplikację dzięki książce Android w praktyce Romana Wantocha-Rekowskiego. Polecam, jeśli znasz podstawy Javy. To chyba najbardziej aktualna książka.

Hah... mój wykładowca z WAT'u, szczerze mówiąc to nie myślałem, że miał coś wspólnego z Androidem. Wykładał Sieci Neuronowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    quzziy

Tez kupiłem tą ksiażke "Android w praktyce " Może sie do czegoś przyda

Edit:

ksiązka raczej słaba...

Co sadzicie o tych zadaniach z Javy?

I czy przy tworzeniu aplikacji, no i w przyszłości gier na androida trzeba byc biegłym w tym co jest na tej stronie?

Edytowane przez quzziy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi