Skocz do zawartości
Tomek_1984

Rozmówca mnie nie słyszy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przeszukałem Forum, ale nie znalazłem nic podobnego. Od kilku dni mam spory problem ze swoim Note 4. Podczas rozmowy ja słyszę dobrze rozmówcę, często rozmówca mnie nie. Przerywa, urywa, daje dziwne dźwięki. Wygląda trochę, jakby może gubił zasięg. W sieci macierzystej (Play) chyba jest najgorzej, dziś ustawiłem Plus i było przez jakiś czas dobrze. Potem znów wypadłem z sieci, nie mogłem zadzwonić ani nikt do mnie nie mógł się dodzwonić. Ustawiłem tryb sieci tylko GSM, na razie jest ok. Ma ktoś podobny problem? Nie wiem, czy powinienem udać się do serwisu? Nadmienię, że mam Lolipopa, ale problem pojawił się później niż instalacja. 

Wdzięczny będę za pomoc czy sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaweczek

Mam coś podobnego ale podczas odbierania połączeń. Ja rozmówcę słyszę ale on mnie już nie. Zamiast tego rozmówcy skarżą się na dziwne dźwięki,trzeszczenie w słuchawce. Dzieje się tak co jakiś czas od aktualizacji do 5.0.1 ale ostatnimi dniami jest to nagminne. Dodam, że po aktualizacji robiłem wipe i również jestem w Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

@@Tomek_1984

Jaki masz system u siebie na Notesie? Jeśli Lollipopa to zrób downgrade do KitKata i sprawdź czy na KitKacie jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam właśnie Lollipopa. Na KitKacie nie miałem tego problemu. Natomiast, przez kilka dni po instalacji Lollipopa też było ok. Spróbuje zrobić dowgrade do Kiktakta. Jakaś szybka pomoc, jak to zrobić? Znajdę gdzieś instrukcję na Forum?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Robisz tak samo jak w poradniku o debrandowaniu. Sciagasz czysty soft 4.4.4 i wgrywasz odinem ;)

Note 4 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niestety mam od początku ten problem z telefonem - zasięg lubi sobie skakać od zera do "bohatera" - pełnego zasięgu. I rzeczywiście (informacje o urzadzeniu - stan) - ilość nadajników (dBm) oraz moc sygnału lata w te i we wte mając telefon położony w 1 miejscu.
    Karta sim (Red Bull Mobile) pamięta czasy S3'ki (czyli przesiadkę z S3 na N3 a potem na N4)

Nie wiem czy to wina samego Play'a-karty - telefon sam też jest brandowany (na N3 nie było aż takich skoków) czy romu (nie chce aktualizowac do Lolipopa) czy też telefon wariuje.
    Po przejściu na odbiorniki T-Mobile jest zasięg 3/4 kreski (-98dBm 8-9asu)

Kolejna sprawa - po dosunięciu karty sim do "końca koszyka" zasięg lata jeszcze bardziej - odsunąłem troszkę kartę (bliżej baterii) i jest lepiej jak poprzednio (albo to efekt placebo?)

Pracuję w Chałupkach - przy granicy Polsko - Czeskiej gdzie internet mimo H+ chodzi gorzej niż powiedzmy przy przejściu na roaming krajowy i korzystaniu z edge.
    Zastanawiam sie coraz bardziej czy coś z telefonem jest nie tak czy aktualizacje romu coś zmienią.

BTW - koledze z pracy też kupiłem N4 - postawiłem jeden obok drugiego wsadzając kartę t-mobile do jego i play do swojego (roaming t-mobile) i zasięg był taki sam - więc nie wiem czy to Note 4 ma taką słaba antenę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój problem ewoluował. Wczoraj telefon przestał łączyć się z siecią. Jeżeli tryb pracy ustawiony był na inny niż tylko GSM, telefon nie połączył się z żadną z sieci. Przy pozornym połączeniu (nie było znaku ostrzegawczego o braku sieci), i tak nie mogłem dzwonić ani do mnie się nie można było dodzwonić.

Spróbowałem jeszcze z wymianą karty SIM - jest dokładnie ten sam problem.

Zrobiłem downgrade z Lollipopa do KitKat. Problem jest wciąż identyczny.

W przyszłym tygodniu oddaje telefon do serwisu, mam nadzieje, że rozwiążą problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Wymienia co płytę główną co prawdopodobnie nie pomoże, potem będziesz musiał walczyć o wymianę telefonu na nowy ;) było na forum już kilka razy

Tapnięte z Note 4 (N910C)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz zarzucić jakimś linkiem Pekin? (próbuję znaleźć po głównej dyskusji i po problemach technicznych ale nie widzę tematu...)
    Mam folię na ekranie i etui do telefonu zakupione i zaczynają nachodzić mnie myśli że zmiana z N3 na N4 to był niewypał (bateria / zasięg)

Dlaczego mówisz o wymianie telefonu na nowy ? Wymiana płyty głównej nic nie zmieni ? Rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi