Skocz do zawartości
anula0070

Szybki spadek poziomu baterii - co powodem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam straszny problem, bateria strasznie szybko mi pada w telefonie, jest to uciążliwe, ponieważ nigdy nie wiem kiedy całkowicie się rozładuje a byłby problem gdybym była w trasie czy na uczelni. Byc może jest to woina wadliwej baterii, ale jeżeli nie bedzie wyjśćia to kupię nową. Problem jest taki, ze nie potrafię dobrac baterii do mojego modelu telefonu. 

Android Kit Kat 4.4

Overmax Expi 5010

Jeżeli ktoś by mi pomógł byłabym wdzięczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ligi

Najpierw spróbuj pobrać jakiś optymalizator do baterii, zobacz, czy problem będzie się dalej utrzymywał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Ligi Jeżeli nie masz pojęcia jak przeanalizować dlaczego bateria szybko pada po prostu nie zajmuj głosu.

@@anula0070

Nie pobieraj żadnych optymalizatorów baterii powodują tylko szybsze rozładowanie baterii. Przed rozładowaniem baterii daj screeny z menu ustawień BATERIA. Jeżeli posiadasz roota pokaż analizę za pomocą aplikacji Wakelock Detector.

Szybkie rozładowanie baterii to wina aplikacji wybudzających telefon. Jeżeli nie chcesz robić roota to czeka cię ręczne hibernowanie aplikacji. Możesz do tego użyć greenify.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz wyłączone gps, wifi, bluetooth ? to żre baterie na potęgę, dodatkowo jasność wyświetlacza ustaw na "Ekonomiczne podświetlenie"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

mam wszystko wyłączone, podświetlenie w 90 % użycia tel.jest na na najciemniejszym. GPSa nie używam, bluetootha też. Myślałam nad zakupem nowej baterii, ale nie mogę znaleźć do mojego telefonu akurat oryginalnej i pomyślałam, ze może z samsunga albo jakiegoś innego telefonu mogłaby pasować

Edytowane przez pagolik
Nie cytujemy postów poprzedzających

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@anula0070 co to znaczy, że bateria strasznie szybko pada w telefonie? Szybko to pojęcie względne... konkretnie jak szybko pada Ci bateria?

Poza tym jak długo posiadasz ten telefon? Ile czasu go testujesz skoro twierdzisz, że bateria szybko pada?

Proszę nie odbieraj moich pytań jako atak na Twoją osobę... ale przy takim zapytaniu ważne są konkrety.

Testowałem już kilka telefonów w swoim życiu, ostatnio przymierzam się do zakupu właśnie Overmaxa Vertisa 5010 expi dlatego wertuje różne fora i szukam informacji na jego temat. I trochę mi słabo jak czytam niektóre wypowiedzi użytkowników którzy wypisują po 10 lub więcej wad telefonu a potem okazuje się, że mają telefon dopiero kilka dni.

Edytowane przez corutra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@anula0070 co to znaczy, że bateria strasznie szybko pada w telefonie? Szybko to pojęcie względne... konkretnie jak szybko pada Ci bateria?

Poza tym jak długo posiadasz ten telefon? Ile czasu go testujesz skoro twierdzisz, że bateria szybko pada?

Proszę nie odbieraj moich pytań jako atak na Twoją osobę... ale przy takim zapytaniu ważne są konkrety.

Testowałem już kilka telefonów w swoim życiu, ostatnio przymierzam się do zakupu właśnie Overmaxa Vertisa 5010 expi dlatego wertuje różne fora i szukam informacji na jego temat. I trochę mi słabo jak czytam niektóre wypowiedzi urzytkowników któzy wypisują po 10 lub więcej wad telefonu a potem okazuje się, że mają telefon dopiero kilka dni.

telefon mam 2 tygodnie, baterię należy ładować codziennie, co do telefonu jak dla mnie jest bardzo fajny, wiadomo, że pod względem marki nie będziemy spodziewać się fajerwerków (wada to właśnie szybko rozładowująca się bateria i slaby aparat, ale dla mnie jest ok) Jest to trochę uciążliwe takie ładowanie codziennie, jakby było co 2 dni to nie miałabym obiekcji, ale strasznie mnie to wkurza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi