Skocz do zawartości
djdanto

ROM CyanogenMod 12.0 - SM-T700

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja:
    1. Pobierz paczki zip - paczka z CM12 oraz Google Apps i wrzuć na zewnętrzną kartę pamięci microsd.
    2. Pobierz CWM Recovery i zainstaluj przy pomocy Odina (polecam wersję Odin3.04) recovery wrzucając je w pole PDA i podłączając tablet w trybie download (wejście do trybu download home+vol down+power a potem continue).
    3.Wejdź do recovery (chome+vol up+power),zrób Wipe data, system & cache partitions i sflaszuj paczkę z CM12.
    4. Zainstaluj paczkę Google Apps tak samo jak instalowałeś paczkę z CM12

SM-T700:
    Cyanogenmod 12:

CWM Recovery:

GAPPS:

U mnie instalacja poszła bezproblemu jako Dirty Flash.Czyli miałem CM11 wczesniej i zainstalowałem 12 bez robienia wipe.

Edytowane przez djdanto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie instalacja na czysto i... Jestem mile zaskoczony. Wyraźnie zauważalna zmiana na plus wydajności. Ciekaw jestem jak zachowa się bateria - póki, co zasymulowałem stan oszczedzania baterii obcinając taktowanie procesora do 1.4 GHz.

Bardzo fajnie działa smart lock z rozpoznawaniem lokalizacji w której odblokowanie ekranu nie wymaga wzoru/pinu/hasła.

Dla lubiących cyferki - wynik antutu (na standardowym taktowaniu procesora)

99e17018f0fd0bad5fa1e8fb05fdf6eb.jpg

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie. Czy działa Ci aktualizacja automatyczna? U mnie plik się pobiera do twrp wchodzi natomiast musze to odpalać ręcznie w twrp. Na forum xda piszą ze jest to z tego co zrozumiałem wina dirty Flasha bądź nieodpowiedniej wersji twrp?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kilkunastu godzinach udało mi się rozwiązać problem z niedziałającym deep sleep!

Należy wyłączyć dwie aplikacje, które nie pozwalały na zamrożenie systemu.

1. Update cyanogen

2. lClock (można go usunąć i zainstalować wersję z CM 11)

Teraz CM 12 jest w pełni używalny. Do update polecam aplikację CyanDelta - używam jej od blisko 2ch lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na szybko przesiadka na cm12 zanim sie ktos podejmie backup danych za pomoca chociazby titaniumbackup i ta kopie na zewnetrzna karte pamieci.

Tego nie wyczytałem ale pamietam, że kiedys straciłem sporo danych bo Wipe data, system & cache partitions czysci wewnetrzna karte pamieci tak wiec jak ktos tylko tam mial instalke cm12 to nie zainstaluje paczki po wykonaniu Wipe data, system & cache partitions.

Narazie mi sie aktualizuje. Dam update za pare dni czy wszystko hula

[Dodano: 18 marzec 2015 - 09:35]

dobra - mam cm12. Chodzi szybko ale mam mega problem - straciłem root'a.

Ta metoda nie działa bo nie wspiera androida 5.0

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/development/root-cf-autoroot-t700-t2805366

Ma ktos pomysł jak przywrócic roota

Dobra udało sie

stad trzeba pobrac nowa wersje

https://mega.co.nz/#F!cVkByLZQ!1CWdDeJD5Q2EutNoX3ZjTw

[Dodano: 18 marzec 2015 - 10:07]

i jeszcze jedno - po aktualizacji przez jakis czas jest czarny ekran - rowniez w przypadku restartu telefonu. Czekac cierpliwie - tablet nie podswietla na ten czas klawiszy.

Edytowane przez michalkilarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Superusera włącza się w ustawieniach deweloperskich. Można ew zainstalować flashable SuperSU.

Przywracanie aplikacji wraz z danymi za pomocą TB po przesiadce z 4.x na 5.x to gotowy przepis na problemy. Aplikacje najlepiej zainstalować od nowa, a za pomocą TB przywrócić data apps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko poszlo bez problemow. Przesiadlem sie ze stockowego romu i jestem zadowolony.

Mam pytanie o xposed framework. Na stockowym Romie korzystalem z Wanam xposed. Na tym CM probowalem zainstalowac xposed ale sie nie da. Jakies sugestie?

Zależy mi glownie na exchange bypass.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji zmiany w androidzie 5.x VM z Dalvik na ART i struktury zabezpieczeń systemu zmianie uległa również metoda instalacji xposed. Obecnie frameworka flashujemy via recovery i instalujemy tylko apk aplikacji do zarządzania skryptem.

Wszystko znajdziesz tutaj - http://goo.gl/YmYyRQ

Osobiście zalecam jeszcze instalację modułu "Fix Lollipop Memory Lake" - do czego służy, to już sama nazwa mówi za siebie - działa!

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez maxikaz72

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie się coś posypało po ostatniej aktualizacji CM12 przez OTA.

Wysypuje się Gmail,Youtube itd krzycząc po włączeniu urządzenia  że aplikacja zostala zamknięta.

Domyślam się że to problem z Gapps jednak po wgraniu tychże http://forum.xda-developers.com/android/software/gapps-google-apps-minimal-edition-t2943330problem wcale nie ustąpił.

Po wgraniu tych też się sypie... nie wiem co się porobiło.

Niestety dopiero po full wipe wszystko wrocilo do normy.

Edytowane przez djdanto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale od kilku dni w kanale OTA mamy już CM12.1

Wgraj GAPPS stąd http://goo.gl/7QAo4z (base + wszystkie app jakie potrzebujesz) następnie wipe cache I powinno działać.

Wysłane z Galaxy Tab S napędzanego Androidem 5.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi