Skocz do zawartości
mcp

tutorial Root , unRoot , busybox ,Recovery jednym kliknieciem.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś wyczytałem, że jest problem jak jest soft od orange. W takim razie sorki i zaczynam studiować dokładnie temat:)

Edytowane przez patrikos23
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

z orange to jest tylko problem z odblokowaniem bootloadera bo oni blokują taką możliwość. Natomiast aby mieć roota nie trzeba nic odblokowywać. Wystarczy kingroot i po sprawie.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 12.03.2016 o 08:21, bartekReaper napisał:

Wgrywasz XZDualRecovery i masz recovery takie jak TWRP i PhilZ. Podczas instalacji wybierasz rooted with superuser jeśli zrootowales kingrootem lub podobnym programem. Musisz mieć włączone debugowanie i nieznane źródła.

Wysłane z mojej Z3

Compact przy użyciu Tapatalk

Co dalej, soft 5.1.1 root zrobiony kingrootem, botloader zablokowany - chcę recovery wgrać nie zmieniając softu i nie odblokowując BL. Ściągnięty plik "Z1C-lockeddualrecovery2.8.26-RELEASE.combined.zip". Flashtool działa, rozpoznaje mi telefon. (musiałem z katalogu Drivers odpalić plik i zainstalować sterowniki). Gdzie wrzucić ściągnięty plik? czy go rozpakować ( zip). Flastool ma zamrożony przycisk (+)  install recovery? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@meverick recovery instalujesz tak:

wypakowujesz gdzieś na kompie pobraną paczkę  Z1C-lockeddualrecovery2.8.26-RELEASE.combined.zip  i jest tam plik install.bat czy jakoś tak. Podłączasz zrootowany telefon do kompa, odpalasz install.bat, potem klikasz 1 z klawiatury numerycznej i potwierdzasz wszystkie komunikaty na PC i telefonie, po udanej instalacji telefon zrestartuje ci się do recovery i już :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, sprawdzę jak będę w domu
    @patrikos23 Dziękuję wszystko poszło super. W programie co mi się otworzył na kompie trzeba wybrać 2 ( Kingroot )

Teraz biorę się za xposed.

Chyba po instalacji Recovery stracił mi się root, lub po instalacji xposed. Musiałem ponownie uruchomić Kingroot 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez meverick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65
    5 godzin temu, meverick napisał:

Chyba po instalacji Recovery stracił mi się root, lub po instalacji xposed.

Czasem przy wychodzeniu z pierwszego odpalenia recovery, pojawia sie pytanie czy je nadpisac stockowym lub czy zostawić te recovery co masz, nie pamiętam dokładnie które z tych pytan sie pojawia. Musiałeś źle wybrać odpowiedź :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pewien problem z wgraniem recovery. Otóż tak się sprawy mają:

wgrałam sobie przez flashtool stock rom 5.1.1(numer kompilacji: 14.6.A.1.236 ), pobrane przez XperiFirm w programie flashtool. Zrobiłam roota przez Kingroom V5.0.0.365 161 (Su version v3.64) (btw nie mam tam odzielnego programu KingUser, więc czy jest to po prostu od razu w Kingroot?). Podejrzewam, że coś źle się wgrało ponieważ od czasu do czasu wykakuje powiadomienie, że "zestaw słuchawkowy nie jest obsługiwany[...]", podczas gdy żadne słuchawki nie są podłączone. I tu jest mój pierwszy problem, wgrywać jeszcze raz stock rom'a?

Następny problem. Próbowałam wgrać XZDualRecovery, ale coś mi nie wychodziło. I mam pytania odnośnie jego instalacji (mam włączone debuggowanie oraz instalacja z nieznaych źródeł):

1. podłączając tel do kompa ma być on włączony czy wyłączony?

2. po odpaleniu instal.bat wybrać 1 czy 2?

3. Czy muszę mieć te SuperSU czy wystarczy ten od Kingroota, by móc zainstalować DualRecovey??

Edytowane przez AgAnieSZkA12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

używając kingroota nie wgra ci się super su tylko bodajże dwie apki od kingroota, jak chcesz mieć potem super su to musisz zrobić jak w tym poradniku 

i potem dograć recovery.

Ja generalnie robię tak (bo mam w domu z1c), bo jakos kingroot mi nie podpasił :)

1. wgrywam flashtoolem ten rom https://drive.google.com/file/d/0B9abNGWS32qVRUduNEdBZ0ZXVzQ/view?usp=sharing

2. Rootuje go tą apką https://drive.google.com/file/d/0B9abNGWS32qVUGhKdThBUUt1SDg/view?usp=sharing

3. Wgrywam ze sklepu supersu

4. Wgrywam recovery http://nut.xperia-files.com/path/XZDualRecovery/XZDualRecovery_2.8.26

5. Wgrywam przez recovery wersję prerooted, którą sam zrobiłem https://drive.google.com/file/d/0B9abNGWS32qVTWQ4LTlMamJFb0U/view?usp=sharing

i tym sposobem mam roota na lizaku :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobię chyba jednak tym sposobem co podałeś, tylko mam kilka pytań:

1. Czy musze mieć odblokowany bootloader? Bo mam aktualnie zablokowany

2. Z tego co pamiętam, wgrywając rom'a usuwają mi się wszystkie dane, zdjęcia itd prawda?

3. Rootując apką którą podałeś mam tylko uruchomić plik z rozszerzeniem .bat tak? I czy mam podłączyć wyłączony tel czy włączony?

4. Wgrywając recovery t.j.w. mam uruchomić plik z rozszerzeniem .bat? I te same pytanie włączony czy wyłączony tel?

5. Co wybrać wgrywając recovery 1 czy 2?

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@AgAnieSZkA12

1. nic nie musisz odblokować

2. tak usuną się, więc zgraj ważne pliki

3. Telefon ma być włączony (wyłacz transmisję danych, w opcjach programistycznych zaznacz debugowanie usb i pozorowanie lokalizacji, w zabezpieczeniach włącz instalację z nieznanych źródeł i wyłącz weryfikację-tam są 2 ptaszki, jeden pod drugim i ustaw wyświetlacz na 30 minut bo będzie trzeba potwierdzać komunikaty na telefonie i kompie)

Uruchamiamy to tym poleceniem co podałaś, aha wyłącz na antywirusa na ta operację bo będzie krzyczał, że jest wirus i usunie potrzebne pliki

4. Jak zrootujesz, wgraj supersu ze sklepu, pewnie binaria będzie trzeba zaktualizować, więc to zrób wybieraja opcję normalnie jak zapyta i 

recovery wgrywasz poleceniem instal.bat, telefon ma być podłączony do kompa i włączony. wybierasz 1 i enter-po wszystkim zrestartuje się do recovery, uruchom go ponownie

Skopiuj rom prerooted na telefon, uruchom recovery w ten sposób wyłącz telefon, uruchom ponowanie i gdy zacznie wibrować i mrygnie zielona dioda kliknij kilka razy vol+

Wchodzisz w wipe i robisz format data, wipe chache/dalwik, cofasz się wybierasz skopiowany rom i instal, po wszystkim reboot i gotowe

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi