Skocz do zawartości
juri94

Błędna lokalizacja z sieci

Rekomendowane odpowiedzi

juri94

Cześć,
    Spotykam się z tym problemem już któryś raz, miałem go nie tylko na telefonie lenovo, lecz także na innym chińczyku. Mianowicie - błędna lokalizacja z sieci (z wyłączonym GPSem). Co ciekawe, niektóre aplikacje (np mapy Google, ale nie tylko) wykrywają mi lokalizację w miarę dokładnie (max kilkaset metrów różnicy), ale np Facebook Messenger już nie. Pokazuje mi lokalizację gdzieś koło Łodzi, niezależnie czy jestem w Krakowie, czy w rodzinnej miejscowości oddalonej od Krakowa o 250 km.
    Zainstalowałem sobie apkę testującą lokalizację i pokazała mi dosyć ciekawą rzecz:

a3h1.jpg

Środek lokalizacji ustawiony jest właśnie w miejscu, z którego zawsze pokazuje mi się błędna lokalizacja, a zasięg rozlega się na całą polskę.

Na innych telefonach (np Samsung Galaxy Mini 2) wszystko było okej. Dodam jeszcze, że telefon mam w sieci nju mobile (Orange).

Z góry proszę o nie pisanie odpowiedzi typu "włącz sobie gpsa" bo to nie o to tutaj chodzi. Z GPSem lokalizacja jest jak najbardziej poprawna.

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam to samo, pokazuje mi w messangerze ciągle że wysłano z jakiejś miejscowosci koło Łodzi a mieszkam w Poznaniu. Też mam orange :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aficio

A miejscowością jest Dalików ? Mam to samo. 

Co moze być przyczyną ? Zauważyłem pewną zależność : do momentu kiedy nie korzystam z WiFi wyświetla się Dalików  , kiedy wejdę w zasięg działania WiFi , telefon się synchronizuje do najbliższego BTS i wyświetla się prawidłowo . I to jest zastanawiające. Czy lokalizacja jest uzależniona od sieci komórkowej , WiFi  ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi