Skocz do zawartości
log102

Aktualizacja OTA nie powiodła się po przywróceniu stock.

Rekomendowane odpowiedzi

log102

Cześć  wszystkim.

Mam dziwny problem ze swoją motką. (Moto g LTE XT1039)

Otóż zablokowałem bootloader i przy tym jak wiecie wgrywa się również stock. 

No i mam taki problem, że telefon pokazuje aktualizacje OTA do wersji 21.11.56  a obecna wersja to 21.1.46.  

Aktualizacja pobiera się bez problemu waży 11,9MB wybieram zainstaluj teraz telefon się restartuje wyświetla się android i "coś" rusza się mu w "brzuchu" pasek postępu idzie lecz po chwili wyskakuje dosłownie na ułamek sekundy android z wyrzyknikiem i napis "błąd" i telefon się uruchamia ponownie jak się załaduje to wyświetla się komunikat "aktualizacja nieduna".

Znalazłem odpowiednią paczkę na XDA w tym poście 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55686340&postcount=18 

ale gdy chce ją zainstalować manualnie przez custom recovery wyskakuje informacja "update aborted" i tyle. 

Czy ktoś może wie jak się rozprawić z tym problemem? 

Bardzo proszę o pomoc. 

Edytowane przez log102

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

jak rozumiem wgrywając ota przez OTA masz zainstalowane custom reco? bo musisz mieć stockowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

@plantator

Nie, recovery jest stockowe. 

Edytowane przez log102

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

ale gdy chce ją zainstalować manualnie przez custom recovery wyskakuje informacja "update aborted" i tyle. 

a bo mnie to zmyliło, 

generalnie do flaszowań czy robienia ota nie trzeba blokować bootloadera jak już się go ma odblokowanego;)

zgonie z tytułem tematu próbujesz robić ota od razu po flaszowaniu stocka na swój model?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

Tak, zablokowałem bootloader wgrał się stock soft, skonfigurowałem telefon konto google itp. i wyskakuje wyżej wspomniana aktualizacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

w sumie nie przychodzi mi nic innego do głowy aby jeszcze raz spróbować wgrać stock, nie blokować bootloadera bo jest to zbedne, nie konfigurować za wiele byle tylko podłączyć się pod wifi, sprawdzić aktualizacje i spróbować jeszcze raz po ota, nie powinno robić problemów więc dziwne:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

Znalazłem winowajce.

okazało się, że dawniej miałem jeszcze nowsza wersję softu tj. 21.31.1 a co za tym idzie bootloader został wgrany najnowszy i podczas wgrywania 21.11.56 chciałem zastąpić nowszy bootloader  i dopiero teraz zauważyłem, że na telefonie pojawiał się różowy tekst z napisem "downgrade" pominąłem plik bootloadera i  gpt  i przeflashowałem jeszcze raz ale niestety nadal jest błąd i postanowiłem, że wrócę na wersje 21.31.1. Ciekawe czy będę miał taki problem gdy nadejdzie lollipop    :okay:

Edytowane przez log102

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    log102

To nic nie da ponieważ wcześniej flashowałem pełnego 4.4.4 w tej wersji i OTA nie instalowała się. 

21.31.1 jest nowszy od 21.11.56 a sposobu na downgrade nie ma więc tutaj pies pogrzebany. Niby wszystko działa telefon się uruchamia ale aktualizacje przez OTA już się nie instalują. 

Edytowane przez log102

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

no czekaj czekaj skoro miałeś/masz 4.4.4 to przecież jest to najnowsza wersja andka na twój model? 

dziwne że nigdzie nie ma najaktualniejszej wersji na ten model

Edytowane przez plantator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi