Skocz do zawartości
Gerwant2

Instalacja Xposed framework a flaga knox.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udało mi się ostatnio zrootowac moje S5 bez nabicia flagi knox. Teraz pojawia się pytanie czy instalacja Xposed frameworka może tę flage nabić? Nie do końca wiem co powoduje jej zmiane wiec prosił bym o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    totoeli

Zmianę flagi powoduje wgranie nie oryginalnego kernela lub recovery. Niestety Xposed Framework nie działa na romach stockowych. Żeby go uruchomić potrzebny jest custom recovery, a to właśnie powoduje nabicie flagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teti77

... niestety Xposed Framework nie działa na romach stockowych. Żeby go uruchomić potrzebny jest custom recovery, a to właśnie powoduje nabicie flagi...

Ciekawa sprawa co piszesz, bo u mnie na stockowym 4.4.2 framework poszedł bez problemu. Recovery nie dotykałem, jest oryginalne. Żadnej flagi nie nabiło i wszystko działało jak należy.

@@Gerwant2

Na pewno wywali się SHealth i tryb prywatny ale można to naprawić poprzez buildpropeditor. Shealth i tak się będzie dziwnie zachowywał bo co chwila będzie wyświetlał monit o jakimś odblokowywaniu.

Wgrywaj śmiało framework, u mnie zadziałało.

Edytowane przez teti77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, udało mi się ostatnio zrootowac moje S5 bez nabicia flagi knox. Teraz pojawia się pytanie czy instalacja Xposed frameworka może tę flage nabić? Nie do końca wiem co powoduje jej zmiane wiec prosił bym o pomoc :)

Na KK można śmiało wgrać Xposed FW bez nabijania flagi tak jak pisał przedmówca, bo wgrywasz bez recovery. SHealth-a i tryb prywatny można poprawić żeby działał modułem xposed. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z androidem 5.0 ?

Własnie próbowałem instalować i chyba jest jeszcze niekompatybilny z 5.0 bo nie da się uruchomić instalacji ;(

Edytowane przez Gerwant2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z androidem 5.0 ?

Własnie próbowałem instalować i chyba jest jeszcze niekompatybilny z 5.0 bo nie da się uruchomić instalacji ;(

Z tego co się orientuje Xposed dla lizaka wgrywany jest póki co przez recovery, tu masz link do źródła: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, tylko do tego już potrzeba custom recorvery a to równa się już z nabiciem flagi czego ja na razie nie chcę :) nie pozostaje nic innego jak czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

poza tym, nie działa na stockowych romach samsunga z TW.

więc nawet posiadanie custom recovery nie załatwia sprawy.

trzeba jeszcze czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi