Skocz do zawartości
Never_PL

Pomoc w instalacji ROMU - kompletny laik.

Rekomendowane odpowiedzi

recovery zainstalowano poprawnie. Teraz zrobić jedynie wipe i zainstalować room? Pytam, żeby wszystko było bez pomyłek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wgrałeś odblokowany bootloader (4 opcja w AIO) i recovery również, to jedziesz z instalacją ROMu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak 4 opcja w AIO i recovery który podałeś kilka postów wcześniej i zaraz zainstaluje room który również ściągnąłem od nowa. Za 5min będę miał odpowiedź.

Instalacja trwała dłużej niż zwykle i zakończyła się napisem ,,done".

Następnie nacisnąłem rebot now i włączył się telefon, logo LG przeminęło i obecnie kręci się kułko z napisem CyanogenMod.

Chyba się udało :thumbup:

Jakieś podpowiedzi co do konfiguracji tego romu?

Edytowane przez Never_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaktualizuj jądro systemu (wersja newbl) z ramhackiem najlepiej, stąd. Reszta konfiguracji to pod własne potrzeby chyba, że chcesz coś konkretnego to pisz.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi z tym Kowalski Manager, mam go ustawić żeby był zawsze? Druga sprawa odnosząca się do Twojego postu to jak zaktualizować jądro? Ściągnąć na karte i przez recovery jak reszte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jadro instalujesz tak samo jak ROM. Kowalski Manager służy do zarządzani opcjami jądra systemu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze więc więcej chyba poczytam w necie, pewnie coś tam jest. Nie wiem jak Ci się odwdzięczyć, wirtualne piwa to nie nagroda ;)

Powiedz mi jeszcze, jak ustawić język na Polski w telefonie, w wiadomościach. Czy się nie da?

Edytowane przez Never_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi ci o klawiaturę pisania? Ustawienia\Język, klawiatura, głos (po ang. Settings\Language & input).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super :) To chyba tyle. Postaram się sam ustawić resztę. I tak zająłem Ci całe popołudnie. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na koniec od siebie jeszcze dodam, że musisz uważać na budzik w tym ROMie (potrafi spać razem z telefonem). Jeśli słuchasz dużo muzyki, polecam zainteresować się aplikacją Viper4Android. Dla lepszej optymalizacji pamięci poszukaj info o aplikacjach Greenify, MyAndroidTools. Do zaawansowanej konfiguracji interfejsu Gravity Box. Chyba tyle na początek. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi