Skocz do zawartości
Szynku

root Rooting, wgrywanie custom recovery.

Rekomendowane odpowiedzi

Szynku

Proszę sugerować się tym postem, jest tu przedstawiona metoda na zrootowanie KitKata. Drugi post jest już przeterminowany!

Chciałbym Wam przedstawić poradnik jak zrobić root-a i zainstalować AutoRec ( recovery)

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia

Root

Pobieramy sterowniki LG Driver i pobieramy paczkę LG G2 Root

Zainstaluj sterowniki i wypakuj paczkę Root

Włącz w telefonie USB USB Debugging

Podłącz telefon do komputera, włącz tryb samolotowy, tryb ładowania.

Teraz wejść wypakowany folder Root i naciśnij root.bat

Naciśnij ENTER

Telefon jest zrotowany

Dołączam do tego filmik na youtube

Źródło: Na podstawie filmiku z youtube i [ROOT] Root your G2 [ATT|VZW|TMO|KT|RGS|BELL|TELUS|OPEN] [Yay!] - Post #869 - XDA

AutoRec-TWRP Recovery

Ściągasz AutoRec- Tylko dla modelu D802

Wrzucam plik na telefon i instalujesz

Wchodzisz w AutoRec

Pokazuje nam informacja o niebezpieczeństwie czy się zgadamy, przyciskamy YES

Flash Recovery

Cieszymy się TWRP recovery

Dołączam do tego filmik na youtube

Źródło: Na podstawie filmiku z youtube i AutoRec - KitKat Recovery Installer - xda-developers

Philz Recovery

Żeby zainstalować te recovery musimy mieć zainstalowane AutoRec-TWRP

Pobieramy najnowszą wersje Philz Touch w formacie .zip

Wchodzimy w recovery które mamy zainstalowane ( np: używając Quick Boot (Reboot))

Wchodzimy do Install Zip>Choose Zip From/sdcard

Lokalizujemy nasze nowe recovery w pamięci telefonu.

Wybieramy jego flashowanie

Potwierdzamy flashowanie

Cieszymy się nowym recovery Philz

Źrodło: [d80x,vs980,ls980][CWM Advanced Edition] PhilZ Touch - xda-developers

Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek problemy żeby zrobić root-u,wgrania recovery możecie też użyć metody naszego kolegi z forum @torres9

[TOOLKIT] Torres9's LG G2 toolkit [v1.6] {WINDOWS}

Edytowane przez Nekser
    Dodano prefix.
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

Stara metoda na zrootowanie telefonu:

Przedstawiam poradnik dla użytkowników LG G2 D802 stworzony na podstawie wątków z xda-dev.

Jak zawsze nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia powstałe wskutek poniższych poleceń.

1. Rootowanie.

( na podstawie : [ROOT] Root your G2 [ATT|VZW|TMO|KT|RGS|BELL|TELUS|OPEN] [Yay!] - xda-developers )

Czynność jest dziecinnie prosta.

• Podłącz telefon do laptopa za pomocą przewodu USB z zestawu
    • Telefon wykryje czy mamy już zainstalowane sterowniki, jeśli nie zainstaluje je w kilka minut ( testowane na Win7 oraz Linuxie ).
    • Pobieramy program do rootowania.
    • Rozpakowujemy gdzieś .zip.
    • W telefonie włączamy opcje deweloperskie > Debugowanie USB
    • Podłączamy telefon do laptopa
    • Uruchamiamy root.bat
    • Telefon rozłączy się laptopem, wchodzimy do ustawień, wyłączamy Debugowanie USB i włączamy je ponownie.
    • Podłączamy telefon do USB ponownie.
    • Instalator zapyta się Nas czy chcemy zainstalować Superusera i odblokować tym samym dostęp do /root, akceptujemy lub rezygnujemy.

2. Flashowanie nowego recovery.

( na podstawie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2468858 )

Aby zaflashować custom recovery ( CWM, TWRP, Philz itp. ) musimy posiadać prawa Superusera!

• Pobieramy paczkę .zip z recovery dla telefonów w wersji D802 ( International ) : CWM
    • Wypakujemy .zip do wybranego folderu.
    • W telefonie uruchamiamy Opcje Deweloperskie > Debugowanie USB ( jeśli jest juz włączone, uruchamiamy ponownie ).
    • Podłączamy telefon do USB i akceptujemy prośbę o autoryzowanie podpisu RSA - jeśli nie mamy tego powiadomienia nie będziemy mogli wgrać custom recovery!
    • Uruchamiamy recovery.bat z rozpakowanego .zipa
    • Czekamy chwilę, pojawi się terminal z poleceniami, telefon powinien się zrestartować i posiadać już wgrane CWM Recovery.

Jeśli chodzi o flashowanie recovery to nie miałem takiego komunikatu:

"Podłączamy telefon do USB i akceptujemy prośbę o autoryzowanie podpisu RSA - jeśli nie mamy tego powiadomienia nie będziemy mogli wgrać custom recovery!"

A mimo to udało mi się wgrać custom recovery i za jego pośrednictwem niebrandowany rom. W angielskiej wersji jest napisane:

"SPECIAL NOTE: The RSA Fingerprint message can be hard to get at times. After I rooted, it was extremely difficult to make appear. If it helps anyone, I would connect my phone to to the PC, run "...recovery.bat". The command prompt would state it was starting the daemon and then would go no further. If I checked my phone (before disconnecting from the PC) the RSA Fingerprint message would be displayed. If you have checked to always allow your computer, then you will not get the RSA Fingerprint message, but the procedure should still work. This is also true of the official CWM recovery installation."

Co w wolnym tłumaczeniu oznacza:

"UWAGA: Prośba o autoryzowanie podpisu RSA nie pojawia się za każdym razem. W moim przypadku po zrootowaniu telefonu było to trudne do osiągnięcia. Jeżeli może to komuś pomóc to spróbowałbym podpiąć telefon do PC i odpalić plik "...recovery.bat". W wierszu poleceń pojawi się natychmiast informacja o starcie deamona i na tym się zatrzyma. Wówczas warto spojrzeć na telefon i przed odpięciem od PC sprawdzić, czy prośba o autoryzowanie podpisu RSA nie wyświetliła się na ekranie naszego telefonu. Jeśli zaznaczyłeś opcję, aby Twój telefon zawsze miał pozwolenie na połączenie się z komputerem to nie otrzymasz komunikatu o autoryzowaniu podpisu RSA."

3. Flashowanie nowego ROMu .zip .

Uwaga! Po flashowaniu nowego ROMu utracimy wszystkie dane jak SMSy, Spis Połączeń, Ustawienia, Układ Launchera, Aplikacje ! Aby je zachować należy zainstalować odpowiednie aplikacje z Google Play do backupu tych danych, np. SMS Backup & Restore, Titanium Backup Free . Dla pewności backup należy odesłać na mail, czy przechowywać w "chmurze".

Aby wykonać backup obecnego systemu wchodzimy do recovery i wybieramy "backup and restore>backup to /sdcard".

• Pobieramy wybrany ROM skompresowany do .zip.
    • Kopiujemy go do pamięci telefonu.
    • Wchodzimy do recovery ( np. używając Quick Boot z GPlay )
    • Wykonujemy stosowne czyszczenie pamięci dla danego ROMu, zazwyczaj wipe dalvik, cache i user data/factory reset
    • Wchodzimy do Install Zip > Choose Zip From /sdcard
    • Lokalizujemy nasz ROM w pamięci telefonu.
    • Wybieramy jego flashowanie, naciskając Power lub dotykowy enter
    • Potwierdzamy flashowanie
    • Czekamy, aż ROM się w całości zaflashuje.

Edytowane przez TheSpecial1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siloss

Zrootowałem zgodnie z tutkiem i niby wszystko pięknie poszło. Root jest ale w su nie pokazuje mi żadnej aplikacji a mam chociażby TB, który defakto działa.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

A zainstalowałes busy box? I super usera z marketu.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siloss

Busy boxa z marketu a su z tej paczki iroot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

No, ale jak TB działa to niby wszystko ok, może sprawdź prostą aplikacją typu Quick Boot, czy poprosi o roota.

Wysłano z mojego Nexusa 7 2013 za pomocą Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siloss

Spróbowałem i nie prosi. Lista nadal pusta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuban

Jeśli działa Ci TB to root jest, być może masz ustawione automatyczne nadawanie prawa root dla aplikacji...?

Wysłano z mojego Nexusa 7 2013 za pomocą Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siloss

Odinstalowałem su i zainstalowała super su z marketu. Pomogło. Teraz jest cacy. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kjpp

Może to pytanie trochę śmieszne, ale gdzie są opcje developreskie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi