Skocz do zawartości
jajcarzd1

Problem z polskimi literami przy wysyłce sms przez Handcent oraz Go SMS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moi drodzy mam pewien problem Otóż w domyślnym oprogramowaniu androida do wysyłania smsów zauważylem problem z tym ze gdy wstawie polskie znaki to liczy n-razy więcej i w praktyce zamiast wysłać 1 sms-a to wysyła mi 2-3. Zainstalowałem Handcent oraz GO SMS i w nich jeśli nie ustawię wsparcia dla lokalnego języka tj. dla polskiego to zachowują się tak samo jak natywna aplikacja i wysyłają więcej smsów, jeśli natomiast wsparcie takie ustawię to wtedy mimo iż polskie znaki są liczone za 1 czyli normalnie to po wciśnięciu wyślij w chmurce konwersacji pojawia się tekst ale bez polskich znaków i też bez polskich znaków jest wysyłany do odbiorcy. Gdzie mogę ustawić by polskie znaki były liczone normalnie za 1 i takieteż były wysyłane.

Pomóżcie i podpowiedzcie gdzie tkwi problem bo mnie to wnerwia niemiłościernie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomitk

Nie ma takiej opcji. Albo wyślesz z polskimi znakami i wtedy sms ma max 70 znaków, albo program zamienia polskie znaki na "bezogonkowe" i tak też są odbierane. Mowa oczywiście o smsach. Możesz korzystać z różnych programów komunikacyjnych (gtalk, heywire itp.) ale to nie są smsy.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie ma takiej opcji. Albo wyślesz z polskimi znakami i wtedy sms ma max 70 znaków, albo program zamienia polskie znaki na "bezogonkowe" i tak też są odbierane. Mowa oczywiście o smsach. Możesz korzystać z różnych programów komunikacyjnych (gtalk, heywire itp.) ale to nie są smsy.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Kurcze przyznam się szczerze że dla mnie to jakieś kuriozum, przesiadłem się ze starej nokii 3110 gdzie takiego problemu nie było a tu za to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia klawiatury SWYPE w wiadomościach i wybierz metodę wprowadzania Alfabet GSM. Pisze Ci z ogonkami, ale wysyłasz bez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi