Skocz do zawartości
Sphinxxx

ROM AICP 10.0 - LolliPop 5.1.1_r18 [27.09]

Rekomendowane odpowiedzi

.

GhQyhHk.png

AICP

Android Ice Cold Project

AICP znany jako Ice Cold Project wystartował dla Desire HD i od tego czasu ewoluował w pełnowymiarowy ROM z najlepszym wsparciem społeczności! Do czasu premiery Lollipopa, rom był oparty na AOKP, jednak z powodu zaprzestania wsparcia, baza romu została zmieniona na CyanogenMod.

.
    .

3U7XWsV.png

Nowy format pamięci:

Wymagane jest sflashowanie boot.img oraz WIPE co najmniej:
    /system /cache /dalvik jeśli przechodzisz z 5.0 o nowym formacie pamięci. W przeciwnym wypadku FULL WIPE.

Stary format pamięci:

Wymagane jest sflashowanie boot.img oraz WIPE co najmniej:
    /system /cache /dalvik jeśli przechodzisz z 5.0 o starym formacie pamięci. W przeciwnym wypadku FULL WIPE.

Wcześniejsze wersje:

Link do ROMu 5.0 - wersja stabilna oraz NIGHLTY: goo.gl/mIgmYG

VTVKEeK.png

Pełny Changelog [ENG]: goo.gl/mIgmYG

Opcje ROMu:

Features:

• Niemal wszystkie opcje CM
    • Stary layout pamięci
    • opcje przybliżania w czasie rozmowy
    • Nagrywanie ekranu
    • Add blocker
    • Wyłączenie powiadomień Force Close
    • Opcje zmian LCD
    • Gesty
    • Ostatnie aplikacje
    • Omniswitch
    • App Circle Bar
    • Prędkość internetu na pasku
    • Pokaż CPU Info
    • Zmiana boot animacji
    • zmiana motywów CM
    • Slim Launcher
    • Slim's Heads Up
    • QS Sync Tile
    • QS Screenshot Tile
    • QS Screenrecord Tile
    • QS Quick and Smart pull down
    • QS WiFi Detailed Tile View
    • QS Location Tile
    • App2SD
    • Kernel: frandom
    • Kernel: various governors
    • Kernel: various schedulers
    • Kernel: UV
    • Camera
    • Camcorder
    • Cellular Data
    • WiFi
    • NFC
    • WiFi Direct
    • BT
    • GPS

b5b2bXK.png

• ?

kfCXFCX.png

ROM zawiera wszystko co pozwala cieszyć się pełnią wersji Lollipop. Nie potrzeba instalować żadnych dodatków, wystarczy pobrać i sflashować ROM i Gappsy :)

Przed instalacją zalecany jest full wipe oraz w miarę możliwości nieprzywracanie aplikacji i ustawień z Titanium Backup - może to negatywnie odbić się na stabliności systemu.

Jak instalować:

-fastboot flash boot boot.img
    -instalacja zip'a w recovery

KERNEL:
    Kernel ze źródeł CM z niewielkimi dodatkami

OTA:
    Jest możliwość aktualizacji OTA, wymagane jest recovery TWRP. W przeciwnym wypadku OTA zapisywane są w folderze AICP_ota, z którego można wykonać ręczną aktualizację przez recovery.

F6DLgPu.png

IceColdJelly AICP G+ community

kernel github
    rom gerrit

Twórcy
    eyosenLorD ClockaNsemdoc 
    Source Code: http://github.com/AICP

ROM OS Version: 5.1 Lollipop
    ROM Kernel: Linux 3.1.x
    Based On: CyanogenMod

Screenshoty:
    http://goo.gl/pY0NsM

Link do oryginalnego tematu: 

http://forum.xda-developers.com/htc-one-x/orig-development/rom-aicp-8-0-lp-5-0-2r1-endeavoru-t3026396

Nie jestem autorem romu, oryginalny wątek powyżej.

Edytowane przez Sphinxxx
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sflashowałem boot.img, wgrałem rom, później próbowałem wgrać Gappsy, ale się nie dało (tak jakby archiwum było uszkodzone, ale ściągałem dwa razy). I telefon zawieszał się na ekranie startowym, czekałem 20 minut i nic. Możliwe, że miałem złe recovery.

Edytowane przez arkkkoooo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze uruchomienie zawsze jest dłuższe, ze względu na optymalizację aplikacji, ale 10 minut to max w moim przypadku. Wróć do bootloadera i wrzuć zalecane TWRP: https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934532912. Wgrywamy je poprzez:

fastboot flash recovery nazwa.img

I powtórz całą operację wgrywania romu. Oczywiście zarówno po flashu recovery, jak i boota zawsze dobre wyczyścić cache

fastboot erase cache

Gappsy dorzuć na samym końcu, jak już uruchomisz system.

Edytowane przez Sphinxxx
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak ten system wyglada pod wzgledem bateri?? i czy wszystko dziala ok w nim?:) bo zastanawiam sie nad jego aplikacja. prosze o oponie uzytkownikow:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o baterię, to nie różni się zbytnio od innych romów, z którymi miałem do czynienia (arhd, maximus, viperx, cm), przy moim dość intensywnym użytkowaniu jest to ok 20h, ale wiadomo że to indywidualna kwestia.

Jest to w pełni działający system Android 5.0.2, każda funkcja wymieniona w pierwszym poście działa bezproblemowo. Wersje nightly z dodatkowymi ulepszeniami wchodzą praktycznie co 2 dni. Jeśli masz TWRP 2.8.1.0 to instalują się z poziomu OTA, więc jeden klik i po sprawie, bez żadnych kombinacji.

Jest również możliwość instalacji wersji eksperymentalnej (aktualnie z niej korzystam), z tzw nowym formatem pamięci, który pozwala na instalowanie aplikacji w całym przedziale pamięci telefonu (25 GB,a nie tylko 6), nie trzeba wtedy używać żadnych aplikacji typu app2sd itp. Linki są pod wersją podstawową, nie tłumaczyłem na razie instrukcji, może niedługo to zrobię. Ta wersja romu opiera się jednak na wersji stabilnej, więc najnowsze poprawki nie są dla niej jeszcze dostępne. Co nie zmienia faktu, że wciąż jest to w pełni działająca wersja romu.

Edytowane przez Sphinxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0ck

Gdzie mogę ustawić klawiaturę telefonu na tą klasyczną nie qwerty.

Nie widzę jej do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie klasycznym układem jest właśnie qwerty i klawiatura AOSP w Lollipopie innego nie posiada. Ale to tylko klawiatura, więc możesz zainstalować sobie taką, jaka ci pasuje. Ja też nie używam stockowej.

E: Jak doczytałem, w klawiaturach AOSP nigdy nie było implementacji 3x4, także dla użytkowników czystych andków to żadna nowość.

Edytowane przez Sphinxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    m0ck

No cóż, trzeba iść  z duchem czasu i przyzwyczaić się do qwerty.

Jest to moja pierwsza przesiadka na custom rom ze stockowego 4.2.2 i jestem pod wrażeniem. Hox działa płynniej, bateria trzyma dłużej, ogromna ilość funkcji i personalizacji. Wiadomo, czasami zdarzy się lekki lag, ale jest to bardzo rzadkie zjawisko. 

Nie wiem jak u innych użytkowników, ale zauważyłem że MMSy nie działąją. Oraz co jakiś czas wyskakuje mi ten komunikat. Mam zezwolić czy odmówić?

Screenshot_2015_03_27_18_15_50.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MMSy w Androidach to dla mnie jedna wielka zagadka. Od czasów 1.6 do dnia dzisiejszego, gdy używam 5.0 nie miałem jeszcze telefonu, na którym bezproblemowo działałyby MMSy. Z drugiej strony teraz już ma to drugoplanowe znaczenie, biorąc pod uwagę, że każdy ma pakiet internetowy i wszystko idzie przez aplikacje społecznościowe i emaile.

Ten monit wynika z tego, że do stockowego menu ustawień zostały dorzucone dodatkowe opcje personalizacji, które wymagają dostępu roota (AICP Extras), dlatego w takim wypadku trzeba po prostu zezwolić. SuperUser powinien pamiętać to ustawienie, ale czasem zdarzy się, że taki ekran rzeczywiście pojawia się ponownie przy wprowadzaniu zmian.

Edytowane przez Sphinxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby ktoś zobaczyć czy na tym sofcie może ustawić swoją mp3 na dzwonek? Bo u mnie pomimo tego, że ustawiam to zmienia się na domyślny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi