Skocz do zawartości
santarski

[4.4.2] LegenD v10

Rekomendowane odpowiedzi

Aparat i galeria

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    open

A u mnie jakieś dziwne problemy.

Za pierwszym razem po drugim restarcie nie wstał. Po drugiej instalacji nie działał root i ponowne wgrywanie z zipu nic nie dawało...

edit: Może to przez zmieniany rozmiarów partycji?

Edytowane przez open

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pobrałem, zainstalowałem, poużywałem. Ogólnie KitKat daje trochę nowych możliwości, ale ja prawdopodobnie wrócę do oryginalnego systemu.

Z problemów jakie napotkałem:

- gdy urządzenie było "w stresie" (pobierało aktualizacje i coś tam jeszcze), jak ktoś do mnie zadzwonił to nie mogłem odebrać dłuższy czas. Gdy mi się to już udało to po zakończeniu rozmowy dostałem informację, że "aplikacja telefon nie odpowiada"    :facepalm:

- potwierdzam problem z aplikacją aparatu: gdyby aplikacja zastępcza była wystarczająca to jeszcze by uszło, ale zastępcza daje co prawda możliwość robienia przyzwoitych zdjęć w rozdzielczości 8 mpx ALE kręcenie filmów oferuje tylko w rozdzielczości 640x480px. Jeżeli chcemy nakręcić film w 720P to... Należy użyć standardowej aplikacji Camera    :wtf2:   Czyli do robienia zdjęć mamy Snap-a a do filmów Camera (ktoś powie, że czego wymagam - to nie kamera. Ale uważam, że MyPhone Next kręci niezłe filmy i nie zamierzam utrudniać sobie korzystania z tej funkcjonalności)

- Pamięć - zainstalowałem z połowę aplikacji, które miałem na stockowym romie i już kończy się miejsce. Niestety KitKat najwyraźniej zajmuje więcej miejsca od standardowego systemu (wiem, że można było się tego spodziewać). Na dodatek sztuczka ze zmianą  rozmiaru fabrycznej partycji u mnie nie działa.

To chyba wszystko, jeżeli coś mi się jeszcze przypomni to postaram się dać znać. Aczkolwiek trzeba powiedzieć, że za wyjątkiem tych przypadków nie jest to zły system. Opisuję to tylko w kwestii informacyjnej bo trzeba pamiętać, że jest to nieoficjalny rom i mogą się zdarzyć takie "kwiatki" jak u mnie :P Kiedyś pewnie bym to olał i używał, ale trochę już wyrosłem z bawienia się nieoficjalnymi systemami i oczekuję stabilności i łatwości :)

Pozdrawiam właścicieli Nextów :)

Edytowane przez Zuchboy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Zuchboy

Ja repartycjonowalem na JB, wgrane romy KK działały bez problemu. Z racji że partycje już miałem powiększoną nie robiłem zmian na KK i nie wiem czy program działa. Swoją drogą polecam zmianę rozmiaru partycji na programy, obecnie miejsca tyle że żadne czyszczenia nie potrzebne i miejsca zostaje na programiki :)

Podobnie jak Ty wróciłem na JB, obecnie niestety jest on dla mnie najbardziej stabilną wersją romu na naszego Nexta.

Polecam: https://xoloq800jbroms.wordpress.com/

http://xoloq800kitkatroms.blogspot.in/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@santarski

Dziękuję za odpowiedź :) Chętnie bym skorzystał ze zmiany rozmiaru partycji ponieważ rzeczywiście fabryczne 1 GB bardzo łatwo zapełnić nie starając się specjalnie. Mój Next jest zrootowany, problemem jest natomiast działanie tej aplikacji do zmiany rozmiaru partycji - zwiększam rozmiar, zatwierdzam zmianę po czym uruchamiałem TWRP i przeprowadzałem kroki zgodnie z instrukcją a po restarcie dalej mam standardową ilość pamięci :( Jest może jakiś alternatywny sposób?

Jeszcze jedno @@santarski - jak wróciłeś do JB to Tobie też został napis Symphony pojawiający się na sekundę po czym zmieniający się na MyPhone?

Tak przy okazji kolejne wady jakie odkryłem:

1. Wydaje mi się, że dźwięk na tym samym poziomie głośności jest cichszy - czy to odtwarzacza czy również budzika

2. Dzisiaj odkryłem bardzo zabawne działanie stopera z domyślnej aplikacji Zegar - pomiar działa bardzo dobrze, ale "konia z rzędem temu" kto powie jak resetować pomiar bez ponownego uruchamiania całego smartfon'a :D Niezależnie co by się robiło od minimalizacji aplikacji, poprzez zamykanie metodą "pociągnięcia" w podglądzie ostatnich aplikacji czy nawet zatrzymując cały proces. Żadne gesty czy przyciski również nie pozwalają na kasowanie pomiaru :)

P.S. Nie mniej - system nie jest idealny, ale  da się go używać i dziękuję, że go udostępniłeś ;-) Dalej bym żył w przekonaniu, że nie ma nawet nieoficjalnego Kitkata na Nexta (niby jest też ten "drugi" na forum, ale mnie ten zainteresował). W najgorszym razie przekonamy się i będziemy wiedzieć, że nie ma co psioczyć na oficjalny soft :P

Edytowane przez Zuchboy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Zuchboy

Jeśli masz teraz LegenD'a to sprawdź czy masz roota najlepiej TYM. Jeśli nie to jest w poście patch do rootowania tego romu. Później sprawdź czy masz programik do uprawnień np TAKI. Jak nie to zainstaluj i wtedy spróbuj zmieniać partycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzięki @@santarski - Niestety jestem już na JB, ale RootChecker przeprowadził weryfikację z wynikiem negatywnym :D Czyli coś źle zrobiłem (SuperSu wyrzucił błędem od razu na starcie). Choć w sumie mam TWRP więc myślałem, że mam roota. Może być tak, że mam TWRP bez nadania roota? Sorry za offtop

Edytowane przez Zuchboy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Zuchboy

Może być. Użyj Frameroot'a..Szczegóły w temacie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@santarski Dzięki za wszystkie rady. Znam ten temat, myślę, że po prostu moje wgrywanie TWRP i "rootowanie" było w trakcie tych zarobionych dni co się nie myśli trzeźwo i tak się to kończy :D Byłem pewny, że robiłem roota, a dzięki Tobie już wiem, że albo zapomniałem o którymś kroku albo... Coś ;) W każdym razie teraz poprawnie zrootowałem, mam czystego JB z 2,5 GB pamięci na aplikację! :D Jestem bardzo zadowolony. Będzie druga młodość MyPhone'a bo już mnie denerwował chwilami :P Dzięki jeszcze raz - symbolicznie Ci polewam  ;)   :polewaj:  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

Notatka od Moderatora: Preza
    wykrzyk.png Panie i Panowie. Proszę skończyć offtop. Będę kasował następne offtopowe posty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi