Skocz do zawartości
bartekReaper

ROM DstrikerZ1 Kai ROM 5.6 [5.0.2][LB/UB][05.06.2015]

Rekomendowane odpowiedzi

Usun post :P, troche dziwne bo i ja i kolega wgrywaliśmy i normalnie było wszystko, robisz po kolei tak jak trzeba ? Masz dualrecovery czy zwykłe twrp/cwm ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Mój telefon leżał 3 miesiące w szafie po tym jak W-support wycenił naprawę na 1200 zł. W zeszłym tygodniu dało mi się go naprawić za 300 zł. więc byłem trochę nie na bieżąco bo śmigałem na starym szrocie. Jak go odebrałem z naprawy zacząłem od wrzucenia czystego softu. Wrzuciłem 14.4.A.0.157 ale okazało się że muszę wrócić do 4.4.4 14.4.A.0.108 by mieć root (root,cwm jednym kliknięciem) i recovery co uczyniłem. Wtedy natrafiłem na ten post więc wrzuciłem ten na 14.4.A.0.157. Root jest i nie mam z nim problemów, natomiast nie jestem w stanie uruchomić telefonu w trybie recovery. Obecnie kombinowałem by telefon nie pytał za każdym razem czy nr. telefonu ze strony int. bądź z maila czy sms otworzyć przy użyciu exdialer czy stokowego dialera i bez blokowania telefonu schowałem go do kieszeni na otwartym zarządzaniu aplikacjami w sdmaid i coś się powciskało :( teraz nie mogę wykonywać połączeń i nie łapie zasięgu:( gdybym mógł wejść w recowery to po problemie soft przez recovery i wszystko śmiga, a tak muszę znów przez flashtool ....108 root... 157....i dopiero Dstriker chyba że da radę jakoś władować recowery na tym sofcie?

[Dodano: 06 kwiecień 2015 - 10:26]

8e4a9426e636a114e15e961e5e78f541.jpg

Brakuje mi już pomysłów. Wiec zaczynam wszystko sprawdzać. BL odblokowuję jak tylko dostaję telefon do ręki bo i tak prędzej rozwalam telefony o podłoże niż się coś samo sknoci więc na gwarancję nie mam co liczyć. Prawie jestem pewien że BL był odblokowany, ale teraz już nie jestem. Co oznacza Unknown.?

[Dodano: 06 kwiecień 2015 - 12:07]

Ok na innym sofcie mam :

Rooting status:

Bootloader unlocked: Yes

Myślałem że może podczas instalacji w aroma błędnie zaznaczam odblokowany BL. :( Teraz juz nie wiem czemu nie mam recovery :(

Edytowane przez iMoCks
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Spróbuj wgrać ręcznie recovery od nuta

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Od nuta?

Czyli ???

Wrzuciłem kernel ...108 przez flashtool (root,recovery jednym kliknięciem) kernel ....157 przez flashtool. 

Recovery jest ! 

Niestety :

Telefon podczas uruchamiania siedzi na logo Sony 56 sec. a cały proces uruchomienia telefonu trwa 106/7 sec. (dość długo), ale bardziej mnie martwi :

żadna modyfikacja Xposed (KK) nie jest wprowadzana :( co mnie bardzo smuci :(  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od nuta?

Czyli ???

Wrzuciłem kernel ...108 przez flashtool (root,recovery jednym kliknięciem) kernel ....157 przez flashtool. 

Recovery jest ! 

Niestety :

Telefon podczas uruchamiania siedzi na logo Sony 56 sec. a cały proces uruchomienia telefonu trwa 106/7 sec. (dość długo), ale bardziej mnie martwi :

żadna modyfikacja Xposed (KK) nie jest wprowadzana :( co mnie bardzo smuci :(

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2647480[NUT] twórca dual recovery na zablokowany bootloader i moze dlatego tez nie dziala ci recovery ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Hmmmm....

Chyba na razie mam spokój :(

Skoro za każdym razem wciąż był inny efekt moich poczynań, zasiadłem jeszcze raz do całej operacji wszystko według poradnika Dstriker z oryginalnego wątku na XDA.

Po wgraniu kernela ...108 telefon się nie uruchamia :( nie da rady podłączyć w trybie flashmode :(

[Dodano: 06 kwiecień 2015 - 16:20]

Już mam dość tej zabawy:(

Okazuje się że telefon się uruchomił tylko wyświetlacz nic nie wyświetlał natomiast dotyk działał :) Nie wiem czemu nie działał przycisk reset przy slocie na kartę SIM. Udało się na czuja wyłączyć telefon i podłączyć pod flashtool obecnie wrzuciłem ...157.ftf.

Teraz będzie ostatnia próba :

Jaką metodę obrać??? bo już więcej nie spróbuję jak to się nie uda:( 

Edytowane przez Cordat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kernel 108. Root przez mojego linka i wtedy zobacz czy wogole error nie wyskoczy. Jak pójdzie to flash kernel 157 I później Dstriker

Wysłane z mojej Z1 compact przy użyciu Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mm4738

Ja zrobiłem tak i wszystko śmiga:

1. Wgraj oryginalny room (108) przez PC Companion

2. Następnie root

3. Wgraj "D5503_14.4.A.0.108_CE_deodex_install" przez recovery,

4. Wgraj "flashable 14.4.A.0.157" przez recovery,

5. Wgraj "DstrikerZ1KaiROM_5_0"  przez recovery - zwróć uwagę na instrukcje na ekranie telefonu.

Wszystko znajdziesz na forum. I postępuj dokładnie jak mówią instrukcje przy odpowiednich tematach.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cordat

Tak robiłem dwa razy i recovery brak 

Poza punktem 3

Ok spróbuję może to coś zmieni ;)

Ale cyrki z tzm moim telefonem ;(

[Dodano: 06 kwiecień 2015 - 17:18]

108 Jednym kliknięciem czy DualRecowery???

Edytowane przez iMoCks
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omajkel

Może zamiast wgrywać .157 wgraj 108 z root'ój ją. Wgraj recovery i z jej poziomu zainstaluj Dstriker 5.0.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi