Skocz do zawartości
szaniak

Ładowarka 1,5 A do E8

Rekomendowane odpowiedzi

szaniak

Witam, na forum pojawiają się głosy że do E8 wracających z Regenersis dołączona jest ładowarka 1,5A zamiast 1A. Kontaktowałem się z HTC w tej sprawie oczywiście szablonowa odpowiedź "nie zalecamy ładować telefonu ładowarką inną niż ta w zestawie" ale myśląc logocznie jeśli M8 ma 1,5A  a E8 ma tą samą baterie to jaki był sens ładowania 1A. Pewnie cięcie kosztów. Zastanawia mnie czy w 100% bezpieczne jest ładowanie ładowarką od M8 telefonu E8. Czy ktoś używa tej ładowarki ? Po przesiadce z S4 i G2 gdzie ładowarki miały odpowiednio 2A i 1,8A czas ładowania na 1A jest straaaasznie długi  :)

Edytowane przez szaniak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3boot

pewnie mieli nad stan 1A w magazynach więc wrzucili je do pudełek E8, lecz dziwi jedno skoro Regenersis dodaje je do HTC wracających od nich, a samo HTC nie zaleca ich używania do E8 to może Regenersis chce aby bateria w telefonie który był ładowany 1,5A szybciej się wykończyła i oni mieli znowu robotę przy telefonie za co HTC im zapłaci skoro są oficjalnym serwisem w PL. To mi tak przypomina napędzanie sobie klientów jak w klasykach polskiego kina "będzie Pan zadowolony", a że bateria się w telefonie skończy za kilka miesięcy lub ograniczy swoją pojemność to odeślesz ją na gwarancję i koło się zamyka :) ale to tylko moja teoria spisku :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roxbox

To ladna teorie zes uknul haha skoro bateria jest ta sama i oprogramowanie tez to chyba nie ma problemu ladowac wiekszym pradem. Ja np w samochodzie jak mam wlaczone np nagrywanie drogi to laduje 2A bo zwykla nie daje rady.

One E8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szaniak

Wysłałem zapytanie do kochanego R :-)

Wysłane z mojego HTC One_E8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety prawda jest taka, że mamy znikomy wpływ na to, jak będzie zachowywać się bateria po czasie.

Zawsze użytkowałem baterię w telefonach tak samo, a w różnych telefonach bateria zachowywała się inaczej (chodzi o jej wytrzymałość np. po roku użytkowania).

Ale w tym przypadku, jeśli jest to taka sama bateria jak w M8, to nie wiem czemu ładowanie jej ładowarką 1,5A miałoby jej zaszkodzić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem dziś u znajomego w punkcie z telefonami,i dokonaliśmy podmiany ładowarki moje jedno amperowej (TC E250) na tą z HTC One M8 1,5A (TC P900) zobaczymy jak sie będzie sprawować, o ile szybciej będzie się ładować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szaniak

Ja czaje się na Rapid Charger 2.0 jest w pełni zalecana przez HTC więc i bezpieczna a ma 1,67A więc i 1,5A jest bezpieczna tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to 0,17A ma robić taką różnicę? ;) Myślałem, że to gdzieś koło 2A jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szaniak

To nie te 0,17 A a tajemnicza technologia snapdragona :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe rozwiązanie, 50% w 30 minut. ;) Tylko ciekawe czy to nie ma wpływu na baterię (trochę przeczę temu, co napisałem wcześniej, ale nigdy nie stosowałem ładowarek z funkcją szybkiego ładowania, lecz tylko tych "normalnych" :D)... Gdzieś musi być haczyk. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi