Skocz do zawartości
lobusiak

Partycje na karcie SD - Ext2 3 i 4 - Jaki rozmiar partycji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce sobie wgrać rom który wymaga partycji Ext2 3 i 4 na karcie SD. Znalazłem program którym mogę podzielić kartę, tylko nie wiem jakie rozmiary mają mieć poszczególne partycje? Jeśli zły dział to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ROM wymaga partycji ext na karcie to zwykle w celu uruchomienia data2sd. Często jednak, jeśli nie zamierzamy z tego korzystać a sam ROM nie posiada wbudowanego data2sd, możemy pominąć ten krok. Partycje łatwo można utworzyć z poziomu recovery a ich rozmiar zależy właśnie od tego ile chcesz mieć miejsca na instalowanie aplikacji, 512Mb to taki standard. Oczywiście piszę to na podstawie doświadczeń z P500, jeśli na Desire wygląda to inaczej proszę mnie poprawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wolty

Dobrze napisałeś to zależy od tego co potrzebujesz,jakie aplikacje,ilość pamięci jest dowolna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem partycje przez recovery i coś był nie tak, nie mogłem zainstalować romu, wykrzyknik w recowery i jakiś komunikat o błędzie na dysku E. Później zainstalowałem rom bez żadnych partycji na karcie, to od razu wywalało mi komunikaty o braku pamięci i zamykało wszystkie procesy po koleji. No i spróbowałem zrobić te partycje ext2 ext3 i ext4 i wgrać jeszcze raz. No i udało się. Zrobiłem wszystkie trzy po 512(około) w programie MiniTool Partition Wizard Home Edition. W recowery żadnych błędów już nie było, rom się zainstalował i śmiga, pamięci dużo wolnej teraz jest:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ext2,3,4 to typy systemu plików tak jak w Windowsie np. Fat32 czy ntfs więc wystarczyło utworzyć jedną ;P Być może utworzyłeś początkowo partycję typu nie obsługiwanego przez ROM/kernel i stąd te błędy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli nie potrzebnie robiłem trzy:facepalm3: ale trudno już, ważne że wszystko działa nawet z trzema:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wolty

Ja mam FAT32 i ext2 i problemów brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lanc

Lepiej robić ext4, bo ma on zabezpieczenie przed utratą plików w wypadku np nagłego wyciagnięcia baterii itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi