Skocz do zawartości
Kondi

Instrukcja jak wykonać ROOT na Desire S

Rekomendowane odpowiedzi

Kondi

Pełna instrukcja jak zrootować nasze S-ki :) (wersja dla Windows x86)

Wymagania:

1. HTC Desire S (z S-ON)

2. HBoot w wersji 0.98.0000

Jak sprawdzić czy twój telefon spełnia wymagania:

Wyłącz telefon -> wyjmij baterię -> włóż baterię i uruchom telefon wcześniej trzymając przycisk głośności w dół. Uruchomi sie Hboot gdzie na górze będzie napisana twoja wersja hboot i czy telefon ma s-on

1. Jeżeli twój telefon posiada s-off to aby go zrootować potrzebujesz aplikacji 'GingerBreak'

2. Jeżeli posiadasz inną wersje Hboot np: 0.98.0002 to potrzebujesz najpierw wykonać downgrade to wersji obsługiwanej

Jeżeli powyższe dwa punkty Cię nie dotyczą możesz przystąpić do procesu rootowania :)

1. Ściągnij i zainstaluj sterowniki do HTC Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

2. Wejdź na stronę AlphaRev X - Make it your phone i pobierz paczkę AlphaRevX beta - Download for Windows (nie zamykaj tej strony bo będzie Ci jeszcze potrzebna)

3. Po ściągnięciu paczki alpharevx.zip rozpakuj ja do dowolnego katalogu (najlepiej na pulpit)

4. Włącz w swoim telefonie 'USG Debugging mode' (Ustawienia->Aplikacje->Development->USG debugging)

5. Upewnij się że masz wyłączony HTC Sync w swoim komputerze i podłącz telefon do komputera w trybie ładowania baterii

6. Z wypakowanej wcześniej paczki uruchom plik alpharevx.exe z uprawnieniami administratora (prawy przycisk myszki na plik i wybierz 'Uruchom jako administrator')

7. Uruchomi się konsola windows na której powinno się pokazać mniej wiecej coś takiego:

Waiting for device...

Found your device: HTC Desire S (saga-6.98.1002, Android: 2.3.3, ROM version: 1.

36.841.3)

8. Pojawi się linijka gdzie będzie podany serial, który musisz wpisać do formularza na stronie AlphaRev X - Make it your phone (wybierz model swojego telefonu i wersje hboot i kliknij 'Generate Key'). W odpowiedzi dostaniesz klucz do przepisana w do konsoli.

(Pamiętaj że wielkość znaków jest ważna)

9. Po przepisaniu klucza wciśnij enter i czekaj... trwa proces rootowania (telefon bedzie się resetował - nie odłączaj go podczas tego procesu)

10. Na koniec zostaniesz zapytany czy chcesz pobrać i zainstalować w telefonie Clockworkmod - potwierdź przyciskiem Y (dzięki Clockworkmod będziesz mógł wgrać nowy custom ROM)

Od tej pory twój telefon jest już zrootowany i możesz cieszyć się jego zaletami ;)

Poradnik jak wgrać custom ROM jest dostępny na forum (standardowa procedura jak przy każdym telefonie)

Pozdrawiam

Info z XDA

Aktualna metoda roota dostępna tu

http://forum.android.com.pl/f402/2013-root-z-ua-yciem-htcdev-downgrade-s-off-revolutionary-radio-hboot-274101/

Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hi,

nie sprawdziłem wcześniej jaki mam hboot i teraz nie wiem czy mam s-off czy nie :-).

Jak wejdę do hboot przy starcie to mi się pojawia:

SAGA PVT SHIP S-OFF RL i wersja hboot: 6.98.1002

Znaczy to że już mam s-off (zrobił mi się) i przy okazji hboot sie zmienił?

Nie wiem czemu ale mi się clockworkmod nie zainstalował - idzie to jakoś jeszcze dograć?

Dodatkowo jak włącze rom managera to mi pisze że nie mam roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kondi

Tak hboot sie zmiania po rootowaniu.

Przeszedłeś całą procedurę rootowania ?

Mogł się nie zainstalować bo mozę nie mogl sie pobrac z netu. Konsola pobiera go z netu i instaluje w telefonie

Skoro rom manager-em nie mozesz wgrac clockworkmod-a to musisz uzyc GingerBreak do tymczasowego przyznania uprawnien root dla rom managerze i wgrac clockworkmoda

Co ci sie pojawia jak wchodzisz do Bootloadera ?

Edytowane przez Kondi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszedłem całą procedurę ale na koniec przy instalacji clockworka mi się chyba telefon wywalił. Możliwe że dlatego że nie miałem trybu debugowania włączonego ?:-).

Jak wchodzę do bootloadera to mam:

---- AlphaRev --------

SAGA PVT SHIP S-OFF RL

HBOOT- 6.98.1002

RADIO - 38.03.03.11_M

eMMc-boot

Mar 10 2011, 14:58:38

potem już mam

FASTBOOT

RECOVERY

FACTORY RESET

SIMLOCK

IMAGE CRC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Dzięki za poradnik. wszystko u mnie działa w/g tej instrukcji. Pełen root i co fajne oryginalny room którego nie musiałem zmieniać .Zauważyłem że trzeba dodatkowo sciagnacj GingerBreak .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa ci gingerbreak? Mi sie wywala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kondi

Ja mam czały czas roota i nie musze uzywac gingerbreak. (Custom Rom)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GingerBreak działa jak najbardziej.Nie wiem czemu ale bez tego pokazywało że nie mam roota.Miałem dokładnie to samo w bootloaderze co ty.Dograłem jeszcze RomManagera i zainstalowałem nowe recovery..Teraz wsio ok. W sumie root prościejszy niż w g1-nce.Pozostaje teraz pytanie jaki by tu room zainstalować.? Może jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    norman

u mnie niestety nie działa jak należy. Jest to moje pierwsze rootowanko więc pewnie coś knocę.

Mam S-ON i HBOOT w wymaganej wersji. Po podpięciu fona w trybie ładowania z debugowaniem program go wykrywa, ale przy próbie rootowania po chwili wyskakuje "failed to get root :(". Na ekranie widać że demountuje kartę sd i tak jakby nie wychodziło mu zrobienie reboota :/

Podobna sprawa z GingerBreak'em - tylko raz mi się udało uzyskać roota z jednocześnie zamontowaną kartą, innym razem miałem roota bez karty, albo jeszcze gorzej bo miałem roota z kartą, ale nie działała żadna aplikacja (każda uruchamiana się wywalała na starcie :/)

Gdzie mogę robić błąd ? Format karty zły ? (wcześniej była ona w Samsung Wave - niby ją przeczyściłem, ale może jakieś śmieci zostały)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. napewno coś knocisz. spróbuj jeszcze raz wszystko od początku ,krok po kroku i cierpliwie . musi wyjść ,ja gdy rootowalem pierwszy raz g 1-nke uceglilem fona.wszystko przez pośpiech i niedokładne stosowanie się do instrukcji . zapewniam cie że root naszej eski to pikus w porównaniu z g1 , więc musi pójść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi