Skocz do zawartości
nortonex

[FTF] Oficjalny ROM KK 4.4.4 dla D2203

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłam Wam oficjalny ROM Kitkat 4.4.4 w wersji 18.5.C.0.19 dla naszych Xperii E3 (D2203 LTE). Jest to ROM z UK, ale wszystko działa jak nalezy (włączając język polski). Sam mam i nie narzekam - nie ma żadnych dodatkowych, niepotrzebnych aplikacji. Jest co prawda kilka apek Sony na lokalny rynek UK, ale można je odinstalować.

Wadą jest brak oszczędności w SMSach (smsy z polskimi znakami będą miały długość 70 znaków)..

Link: https://mega.co.nz/#!YodzzJrK!CGjnByCW0h1JC8nvJdz54Xbv5Eg_1x2y9ERMtWsLcZM

Wgranie softu oczywiście nie powoduje odblokowania bootloadera i nie powoduje uzyskania roota.

Jak wgrać soft?

0. Zrób kopię wszystkich niezbędnych rzeczy z telefonu

1. Ściągnij i zainstaluj flashtoola: http://www.flashtool.net/downloads.php

2. Zainstaluj sterowniki - znajdziesz je jako plik 'Flashtool-drivers.exe' w folderze 'drivers', tam gdzie zainstalowałeś flashtoola. Po uruchomieniu instalatora zaznacz 'Flashmode Drivers'

3. Wyłącz telefon, podepnij go przez USB do komputera, trzymając przycisk ściszania - komputer wykryje i zainstaluje odpowiednie sterowniki

4. Gdy zobaczysz komunikat, że sterowniki zainstalowały się pomyślnie, odłącz telefon

5.

6. Teraz uruchom program Flashtool

7. Kliknij na ikonę pioruna i wybierz 'flashmode'

8. Wskaż flashtoolowi katalog, gdzie ściągnąłeś plik FTF i zaznacz z listy firmware soft do wgrania - powinno to wyglądać jak niżej na screenie:

flashtool.png

9. Naciśnij flash i poczekaj aż wyskoczy okienko z prośbą o podpięcie telefonu

10. Podłącz wyłączony telefon przez USB do komputera, trzymając klawisz ściszania - rozpocznie się flashowanie

11. Gdy program skończy (flashing finished), odłącz kabel USB od telefonu, włącz go i poczekaj

Tadam, gotowe.

Nie odpowiadam za wszelkie szkody, jakie mogą ewentualnie powstać.

Edytowane przez nortonex
  • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak odczytac to zdanie ----Wadą jest brak oszczędności w SMSach. bo nie do konca rozumiem ?:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak opcji "oszczędność", czy "opuszczaj unikod" (nie pamiętam już, jak dokładnie się to nazywa) - oznacza fakt, że przy używaniu polskich znaków (np. pisząc przeciągnięciami), telefon skonwertuje wiadomość do unicode, przez co długość smsa skróci się do 70 znaków. Opcja "oszczędność" pozwala zmienić polskie znaki na ich łacińskie odpowiedniki, przez co nadal można korzystać z smsów o pełnej długości (160 znaków).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super ! Jeszcze gdybyś dał jakiś tutorial krok po kroku jak go wgrać było jeszcze bardziej super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@PRIMEHARD - zaktualizowałem 1szy post o instrukcję wgrania

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piwko poleciało , dziękuję 

Dwa pytania,debugowanie ma być włączone? i czy zablokowany BL nie przeszkadza we wgraniu roma?

Edytowane przez PRIMEHARD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@PRIMEHARD Debugowanie nie ma żadnego znaczenia podczas flashowania. ROM jest oficjalny, więc jak najbardziej zadziała na telefonach z zablokowanym BL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

właczając flashtoola pisze mi takie coś D:\Flashtool\firmwares content to D:\Documents and Settings\Patryk\.flashTool\Firmwares . Idę we wskazane miejsce i nic sie nie dzieje , może mi ktoś wytłumaczyc czego to jest wina ? może ja coś źle robię? proszę o pomoc .

[Dodano: 03 kwiecień 2015 - 21:29]

Temat można zamknąc . Stocka wgrałem trochę się przy tym namęczyłem , ale wgrałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to że plik FTF musi znajdować sie w lokalizacji  ...\.flashTool\Firmwares

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłby ktoś jeszcze raz wrzucić plik? Link już wygasł :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi