Skocz do zawartości
karateka28

Gear S - żywotność baterii.

  Rekomendowane odpowiedzi

  Witam wszystkich.

  Chciałbym abyście podzielili się informacją dotyczącą żywotności baterii w waszych gear-ach :) .

  Jakie aplikacje według was mogą mieć zły wpływ na baterię.

  Piszcie również czy używacie w nich kart sim, a jeśli tak to czy macie ustawione na ciągłe działanie czy na automatyczne włączenie w momencie rozłączenia się bt między smartfonem a zegarkiem.

  Ja u siebie zauważyłem że średnio co tydzień muszę w Gear s przywracać ustawienia fabryczne, ponieważ bateria zaczyna wytrzymywać około 8 h na samym czuwaniu. Nie wiem z czym to jest związane. Po ustawieniach fabrycznych przywracam ustawienia z kopii jaką robi co jakiś czas Gear Manager i po przywróceniu zegarek znowu działa około 3 dób.

  W zegarku mam kartę nano sim play.

  Przekierowania z telefonu na zegarek mam ustawione starym sposobem jeszcze z czasów nokii 3310, tzn. w ustawieniach telefonu ( note 3 ) wybrałem przekierowania połączeń kiedy jestem poza zasięgiem, lub kiedy nie odbieram, albo kiedy odrzucam połączenie w telefonie. W zegarku natomias mam kartę sim włączoną na stałe ( numer z zegarka jest zawsze aktywny ), ale połączenia wykonywane z zegarka wychodzą z numeru smartfona przez BT , tak samo sms.

  Transmisja danych ( dane pakietowe ) w Gear S jest wyłączona.

  GPS w Gear S jest również wyłączony.

  Na takich ustawieniach zegarek wytrzymuje przez około tydzień po 3 doby na ładowaniu, a po tygodniu coś zaczyna się sypać i trwałość baterii spada do 8h / 24h.

  Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Nie bardzo rozumiem po co takie kombinacje z przekierowaniem rozmów, przecież wystarczy, że ustawisz w Gear S sieć na automatyczne włączanie/włączanie a w Gear Manager wpiszesz numer telefonu Gear i włączysz automatyczne przekierowanie :) za każdym razem kiedy zostanie zerwane połączenie BT między urządzeniami wszystko zrobi się automatycznie :)

  8h na baterii jak piszesz to przy takich ustawieniach nigdy nie miałem, Gear spokojnie wytrzymuje 2 doby. Tak duży pobór możesz mieć właśnie dlatego, że cały czas masz włączoną sieć i zapewne rozmawiasz z zegarka. Tylko czy w takim przypadku to jest zły wynik? Bateria Gear'a ma pojemność 10 razy mniejszą niż twój Note a oba urządzenia muszą wykonać praktycznie taka samą pracę. Sprawdź też, czy przypadkiem GPS i WiFi nie są w Gear włączone, one potrafią też nieźle prądu pochłonąć.

  Tapnięte z Galaxy Note4

  Edytowane przez dragon1971

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  gpawel
  U mnie Gear S wytrzymuje spokojnie 2,5 dnia.

  Przekazywanie połączeń właczone jako "Automatyczne", lokalizacja "Tylko GPS", zegarek w 100% czasu połaczony przez bluetooth.

   

  Korzystam w większości ze standardowych apek: powiadomienia z twittera, fejsa, messengera, instagrama, sms, połączenia itp.

   

  Przez zegarek rozmawiam sporadycznie, 2 albo 3 razy dziennie.

   

  PS. Rób to co mówił Robert Nawrowski na temat ładowania zegarka. Ma on prawdopodobnie jakieś zabezpieczenie i jeśli ładujesz np. w nocy to w pewnym momencie układ przerywa ładowanie i wskazuje 100%, chociaż rzeczywisty stopień naładowania jest mniejszy. Należy wtedy odłączyć zegarek i podłączyć do ładowania na parenaście minut.

  Edytowane przez gpawel

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  @@dragon1971

  To nie kombinowanie , najprostsza rzecz na świecie... przekierowujesz połączenie zamiast na pocztę głosową na numer zegarka. Używam czynnie dwóch numerów telefonów, dlatego nie mogę mieć w zegarku karty sim aktywnej tylko jak zegarek traci począczenie BT, mimo że na numer z zegarka dostaję tylko sms , nie są to połączenia głosowe. To jeden powód...

  Drugi powód jest taki że często oddalam się z zegarkiem od swojego note-sa i tracę połączenie BT , a w związku z tym cholernym bugiem szajsunga w androidzie 5.0 przez który rzadko kiedy ( o ile w ogóle ) telefon łączy się automatycznie z urządzeniami jak znajdą się ponownie w zasięgu, zegarek przełącza się z automatu i przekierowuje wszystko na zegarek nawet jak mam telefon w kieszeni. Takie rzeczy dla mnie są nie do przyjęcia. Są sprawy których nie omawia się przez telefon na zestawie głośnomówiącym ( przez gear ). Przy takich ustawieniach jak mam i opisałem w pierwszym poście działa mi wszystko tak jak powinno i dodatkowo nie potrzebuję transmisji danych w zegarku co też pożera baterię.

  W pierwszym poście napisałem również że wifi i gps mam wyłączone w zegarku. Więc te zjadacze energii odpadają.

  Napisałem rówież że przy takich ustawieniach jakie mam pierwsze trzy ładowania są ok bo zegarek wytrzymuje nawet 3 pełne doby, ale potem się coś sypie i zaczyna trzymać tylko 8 h NA SAMYM CZUWANIU. Proszę czytać ze zrozumieniem. Wszystko opisałem w pierwszym poście.

  Dzisiaj wróciłem na androida 4.4.2 który nie zrywa połączeń BT a jeśli już to sam je odzyskuje bez ingerencji w ustawienia.

  @@gpawel

  Dzięki za info. Spróbuję ładować geara tak jak piszesz.

  Dam zać czy coś się zmieniło na androidzie KK.

  dzięki za zainteresowanie panowie :)

  Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  @@karateka28, przecież ustawienie przekierowania to totalny bezsens jeżeli możesz to załatwić ustawieniami zegarka. Ponadto każde przekierowane połączenie to koszty, bo żaden polski operator na te chwilę nie wlicza tego typu połączenia w "darmowe minuty". To o czym piszesz możesz zrobić tak:

  1. W Gear sieć komórkową ustaw na zawsze włączoną - zresztą masz tak w tej chwili ustawione.

  2. W Gear > ustawienia > połączenie > nr wychodzący ustaw numer Gear

  3. W Gear Manager w smartphonie wpisz numer telefonu zegarka.

  4. W Gear i w Gear Manager włącz automatyczne przekierowanie połączeń.

  5. Oczywiście obydwa urządzenia połączone przez BT.

  Przy takich ustawieniach:

  1. Obydwa numery są jednocześnie aktywne, nie ważne na który numer przychodzi połączenie możesz je odebrać na zegarku

  2. Wykonując połączenie z zegarka dzwonisz z numeru, który w nim masz, jedyna niedogodność jest taka, że gdy chcesz wykonać połączenie z numeru snartphona to musisz go ze smartphona wybrać i w momencie nawiązywania połączenia, kiedy masz już sygnał wołania kliknąć BT na ekranie połączenia.

  3. Automatyczne przekierowanie natomiast przyda się jak zapomnisz smartfona :) Wtedy, z którego numeru chcesz,zadzwonić też możesz wybrać w ustawieniach zegarka.

  Co do Lollipop'a to na Note4 wszystko łączy się elegancko, automatyczne przekierowanie działa wzorowo, ponowne łączenie BT również ale Note4 od początku nie miał z tym problemu. Skoro czwórka dostała już aktualizację z poprawkami to trójka też pewnie niedługo się jej doczeka i zobaczysz jak przy tych ustawieniach o których piszę wszystko będzie piękne śmigać, na pewno będziesz wtedy zadowolony :)

  Tapnięte z Galaxy Note4

  Edytowane przez dragon1971

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Właśnię dzwoniłen do BOK Play i wypytałem dokładnie o koszty przekierowań na numery inne niż poczta głosowa.

  Aktywacja tej usługi jest bezpłatna , a koszty połączeń przekierowanych są zgodne z kosztami połączeń jakie masz w danym abonamencie. Jeśli w abonamencie koszt połączenia wynosi 0 ( darmowe minuty ) to i właśnie tyle zapłacisz za takie przekierowanie. Jednym słowem... koszt przeniesienia połączenia w abonamencie w którym masz darmwe połączenia bez limitu jest bezpłatny. Wszystko dobrze zrozumiałem , kobieta czytała mi na głos regulamin.

  Oczywiście ja mam połączenia za free bez limitu do wszystkich sieci oprócz stacjonarnych więc za to nie płacę.

  Zacznę od:

  Adn. "przy takich ustawieniach"

  1. Właśnie tak działają moje ustawienia.

  2. Wykonując połączenie z zegarka dzwonię z numer smartfona ( i tak ma być - połączenie BT ) - brak niedogodności ;) .

  3. automatyczne przekierowania działają zawsze po nieodebranym połączeniu w ciągu trzech sygnałów, więc śmiało mogę zapomnieć wziąć telefon. Połączenia wychodzące zawsze są z numeru smartfona bo jak już wcześniej pisałem na gear s przychodzą tylko sms-y.

  Jakie plusy ??

  j.w + dodatkowo nie mam kłopotów z czasami występującym błędem przekierowania które miewało miejsce w konfiguracji którą zaproponowałeś.

  Mam note 3 . Możliwe że w note 4 nie ma tych problemów z błędem przekierowania lub z ponownym połączeniem BT jak zegarek znowu znajduje się w zasięgu. Czytałem, że problem z BT jest ogólnie znany dla użytkowników androida LP 5.0 .

  Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  Edytowane przez karateka28

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Bzdury opowiadasz, zarówno o problemach z BT na Lollipopie jak i o tym, że przekierowanie połączeń jest za darmo. Otwierałem sobie przed chwilą z ciekawości pierwszy z brzegu regulamin i cennik - Formuła 4.0 - i pisze jak byk - przekierowanie jak za połączenie głosowe i wideo 0.19 PLN za minutę-naliczanie sekundowe :)

  Co do problemu BT na 5.0 - może brandowane softy ten problem mają, na niebrandowanym w Note4 nie było i nie ma takiego problemu ani w KK ani w Lollipopie :)

  Co do twoich ustawień......No cóż tak to jest, jak się kupuje cokolwiek i nie czyta instrukcji obsługi, bo przecież instrukcje są dla idiotów, prawda...... :)

  Tapnięte z Galaxy Note4

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Uważam że nie powinieneś mnie obrażać . Co do kosztów przekierowań to napisałem to co usłyszałem i nic od siebie nie dodałem więc nie wprowadzaj zamieszania.

  Proponuję że zanim wypowiesz się na jaki kolwiek temat to powinieneś zaczerpnąć nie co informacji.

  Nie wyrywam zdań z kontekstu odnośnie problemów z bt bo każdy wątek czytam od pierwszego postu a nie od #188 .

  Nie wiem jak jest w brndowanych andkach bo nie biorę telefonów w sieciach komórkowych tylko kupuję je na wolnym rynku w euro agd albo innych sklepach w których mogę towar obejrzeć osobiście.

  Instrukcję obsługi przeczytałem zanim kupiłem zegarek więc daj sobie spokuj z dziwnymi tekstami.

  Każda moja złotówka jest ciężko zarobiona dlatego zanim coś kupię to czytam opinię ludzi którzy mają, używają i są albo nie są zadowoleni.

  Wątek założyłem żeby pisać o konkretach , a nie po to żebyś narzucał mi swoje zdanie , oraz sposób konfiguracji bo jeśli tak nie zrobię to jestem idiotą.

  Od prawie trzech tygodni mam tak ustawione połączenia i 0 zł do zapłaty . Dzisiaj tylko doliczyli mi 1zł za połączenie z konsultantem więc nie wmawiaj mi że coś doliczają za przekierowania.

  I proszę o zastosowania się do tego o co prosiłem w pierwszym wątku , który jak sądzę po przeczytaniu twojej pierwszej odpowiedzi tylko "pobieżnie przeleciałeś" .

  Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  Edytowane przez karateka28

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Ok, masz rację, pozdrawiam :)

  Tapnięte z Galaxy Note4

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Dla reszty, która chce się dowiedzieć jak to jest naprawdę z cenami połączeń przekierowanych w PLAY FORMUŁA 4.0

  Zgodnie z informacją widoczną z zrzucie <spoiler>2d4a37d4399502a618e9162e964f274f.jpg</spoiler> punkt "f" pod tabelą <spoiler>164afe72920d8cf314b3a83fb478dc6b.jpg</spoiler> ceny połączeń głosowych <spoiler>3afccf26dec15b48f4f83b1053f72e85.jpg</spoiler> ceny połączeń video <spoiler>944af28cb232389d752cc641eed5904a.jpg</spoiler>

  Wniosek z tego że tylko zapłacimy za przekierowanie połączenia video .

  Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x