Skocz do zawartości
karateka28

Gear S - żywotność baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym abyście podzielili się informacją dotyczącą żywotności baterii w waszych gear-ach :) .

Jakie aplikacje według was mogą mieć zły wpływ na baterię.

Piszcie również czy używacie w nich kart sim, a jeśli tak to czy macie ustawione na ciągłe działanie czy na automatyczne włączenie w momencie rozłączenia się bt między smartfonem a zegarkiem.

Ja u siebie zauważyłem że średnio co tydzień muszę w Gear s przywracać ustawienia fabryczne, ponieważ bateria zaczyna wytrzymywać około 8 h na samym czuwaniu. Nie wiem z czym to jest związane. Po ustawieniach fabrycznych przywracam ustawienia z kopii jaką robi co jakiś czas Gear Manager i po przywróceniu zegarek znowu działa około 3 dób.

W zegarku mam kartę nano sim play.

Przekierowania z telefonu na zegarek mam ustawione starym sposobem jeszcze z czasów nokii 3310, tzn. w ustawieniach telefonu ( note 3 ) wybrałem przekierowania połączeń kiedy jestem poza zasięgiem, lub kiedy nie odbieram, albo kiedy odrzucam połączenie w telefonie. W zegarku natomias mam kartę sim włączoną na stałe ( numer z zegarka jest zawsze aktywny ), ale połączenia wykonywane z zegarka wychodzą z numeru smartfona przez BT , tak samo sms.

Transmisja danych ( dane pakietowe ) w Gear S jest wyłączona.

GPS w Gear S jest również wyłączony.

Na takich ustawieniach zegarek wytrzymuje przez około tydzień po 3 doby na ładowaniu, a po tygodniu coś zaczyna się sypać i trwałość baterii spada do 8h / 24h.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem po co takie kombinacje z przekierowaniem rozmów, przecież wystarczy, że ustawisz w Gear S sieć na automatyczne włączanie/włączanie a w Gear Manager wpiszesz numer telefonu Gear i włączysz automatyczne przekierowanie :) za każdym razem kiedy zostanie zerwane połączenie BT między urządzeniami wszystko zrobi się automatycznie :)

8h na baterii jak piszesz to przy takich ustawieniach nigdy nie miałem, Gear spokojnie wytrzymuje 2 doby. Tak duży pobór możesz mieć właśnie dlatego, że cały czas masz włączoną sieć i zapewne rozmawiasz z zegarka. Tylko czy w takim przypadku to jest zły wynik? Bateria Gear'a ma pojemność 10 razy mniejszą niż twój Note a oba urządzenia muszą wykonać praktycznie taka samą pracę. Sprawdź też, czy przypadkiem GPS i WiFi nie są w Gear włączone, one potrafią też nieźle prądu pochłonąć.

Tapnięte z Galaxy Note4

Edytowane przez dragon1971

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gpawel
    U mnie Gear S wytrzymuje spokojnie 2,5 dnia.

Przekazywanie połączeń właczone jako "Automatyczne", lokalizacja "Tylko GPS", zegarek w 100% czasu połaczony przez bluetooth.

Korzystam w większości ze standardowych apek: powiadomienia z twittera, fejsa, messengera, instagrama, sms, połączenia itp.

Przez zegarek rozmawiam sporadycznie, 2 albo 3 razy dziennie.

PS. Rób to co mówił Robert Nawrowski na temat ładowania zegarka. Ma on prawdopodobnie jakieś zabezpieczenie i jeśli ładujesz np. w nocy to w pewnym momencie układ przerywa ładowanie i wskazuje 100%, chociaż rzeczywisty stopień naładowania jest mniejszy. Należy wtedy odłączyć zegarek i podłączyć do ładowania na parenaście minut.

Edytowane przez gpawel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dragon1971

To nie kombinowanie , najprostsza rzecz na świecie... przekierowujesz połączenie zamiast na pocztę głosową na numer zegarka. Używam czynnie dwóch numerów telefonów, dlatego nie mogę mieć w zegarku karty sim aktywnej tylko jak zegarek traci począczenie BT, mimo że na numer z zegarka dostaję tylko sms , nie są to połączenia głosowe. To jeden powód...

Drugi powód jest taki że często oddalam się z zegarkiem od swojego note-sa i tracę połączenie BT , a w związku z tym cholernym bugiem szajsunga w androidzie 5.0 przez który rzadko kiedy ( o ile w ogóle ) telefon łączy się automatycznie z urządzeniami jak znajdą się ponownie w zasięgu, zegarek przełącza się z automatu i przekierowuje wszystko na zegarek nawet jak mam telefon w kieszeni. Takie rzeczy dla mnie są nie do przyjęcia. Są sprawy których nie omawia się przez telefon na zestawie głośnomówiącym ( przez gear ). Przy takich ustawieniach jak mam i opisałem w pierwszym poście działa mi wszystko tak jak powinno i dodatkowo nie potrzebuję transmisji danych w zegarku co też pożera baterię.

W pierwszym poście napisałem również że wifi i gps mam wyłączone w zegarku. Więc te zjadacze energii odpadają.

Napisałem rówież że przy takich ustawieniach jakie mam pierwsze trzy ładowania są ok bo zegarek wytrzymuje nawet 3 pełne doby, ale potem się coś sypie i zaczyna trzymać tylko 8 h NA SAMYM CZUWANIU. Proszę czytać ze zrozumieniem. Wszystko opisałem w pierwszym poście.

Dzisiaj wróciłem na androida 4.4.2 który nie zrywa połączeń BT a jeśli już to sam je odzyskuje bez ingerencji w ustawienia.

@@gpawel

Dzięki za info. Spróbuję ładować geara tak jak piszesz.

Dam zać czy coś się zmieniło na androidzie KK.

dzięki za zainteresowanie panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@karateka28, przecież ustawienie przekierowania to totalny bezsens jeżeli możesz to załatwić ustawieniami zegarka. Ponadto każde przekierowane połączenie to koszty, bo żaden polski operator na te chwilę nie wlicza tego typu połączenia w "darmowe minuty". To o czym piszesz możesz zrobić tak:

1. W Gear sieć komórkową ustaw na zawsze włączoną - zresztą masz tak w tej chwili ustawione.

2. W Gear > ustawienia > połączenie > nr wychodzący ustaw numer Gear

3. W Gear Manager w smartphonie wpisz numer telefonu zegarka.

4. W Gear i w Gear Manager włącz automatyczne przekierowanie połączeń.

5. Oczywiście obydwa urządzenia połączone przez BT.

Przy takich ustawieniach:

1. Obydwa numery są jednocześnie aktywne, nie ważne na który numer przychodzi połączenie możesz je odebrać na zegarku

2. Wykonując połączenie z zegarka dzwonisz z numeru, który w nim masz, jedyna niedogodność jest taka, że gdy chcesz wykonać połączenie z numeru snartphona to musisz go ze smartphona wybrać i w momencie nawiązywania połączenia, kiedy masz już sygnał wołania kliknąć BT na ekranie połączenia.

3. Automatyczne przekierowanie natomiast przyda się jak zapomnisz smartfona :) Wtedy, z którego numeru chcesz,zadzwonić też możesz wybrać w ustawieniach zegarka.

Co do Lollipop'a to na Note4 wszystko łączy się elegancko, automatyczne przekierowanie działa wzorowo, ponowne łączenie BT również ale Note4 od początku nie miał z tym problemu. Skoro czwórka dostała już aktualizację z poprawkami to trójka też pewnie niedługo się jej doczeka i zobaczysz jak przy tych ustawieniach o których piszę wszystko będzie piękne śmigać, na pewno będziesz wtedy zadowolony :)

Tapnięte z Galaxy Note4

Edytowane przez dragon1971

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnię dzwoniłen do BOK Play i wypytałem dokładnie o koszty przekierowań na numery inne niż poczta głosowa.

Aktywacja tej usługi jest bezpłatna , a koszty połączeń przekierowanych są zgodne z kosztami połączeń jakie masz w danym abonamencie. Jeśli w abonamencie koszt połączenia wynosi 0 ( darmowe minuty ) to i właśnie tyle zapłacisz za takie przekierowanie. Jednym słowem... koszt przeniesienia połączenia w abonamencie w którym masz darmwe połączenia bez limitu jest bezpłatny. Wszystko dobrze zrozumiałem , kobieta czytała mi na głos regulamin.

Oczywiście ja mam połączenia za free bez limitu do wszystkich sieci oprócz stacjonarnych więc za to nie płacę.

Zacznę od:

Adn. "przy takich ustawieniach"

1. Właśnie tak działają moje ustawienia.

2. Wykonując połączenie z zegarka dzwonię z numer smartfona ( i tak ma być - połączenie BT ) - brak niedogodności ;) .

3. automatyczne przekierowania działają zawsze po nieodebranym połączeniu w ciągu trzech sygnałów, więc śmiało mogę zapomnieć wziąć telefon. Połączenia wychodzące zawsze są z numeru smartfona bo jak już wcześniej pisałem na gear s przychodzą tylko sms-y.

Jakie plusy ??

j.w + dodatkowo nie mam kłopotów z czasami występującym błędem przekierowania które miewało miejsce w konfiguracji którą zaproponowałeś.

Mam note 3 . Możliwe że w note 4 nie ma tych problemów z błędem przekierowania lub z ponownym połączeniem BT jak zegarek znowu znajduje się w zasięgu. Czytałem, że problem z BT jest ogólnie znany dla użytkowników androida LP 5.0 .

Edytowane przez karateka28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bzdury opowiadasz, zarówno o problemach z BT na Lollipopie jak i o tym, że przekierowanie połączeń jest za darmo. Otwierałem sobie przed chwilą z ciekawości pierwszy z brzegu regulamin i cennik - Formuła 4.0 - i pisze jak byk - przekierowanie jak za połączenie głosowe i wideo 0.19 PLN za minutę-naliczanie sekundowe :)

Co do problemu BT na 5.0 - może brandowane softy ten problem mają, na niebrandowanym w Note4 nie było i nie ma takiego problemu ani w KK ani w Lollipopie :)

Co do twoich ustawień......No cóż tak to jest, jak się kupuje cokolwiek i nie czyta instrukcji obsługi, bo przecież instrukcje są dla idiotów, prawda...... :)

Tapnięte z Galaxy Note4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam że nie powinieneś mnie obrażać . Co do kosztów przekierowań to napisałem to co usłyszałem i nic od siebie nie dodałem więc nie wprowadzaj zamieszania.

Proponuję że zanim wypowiesz się na jaki kolwiek temat to powinieneś zaczerpnąć nie co informacji.

Nie wyrywam zdań z kontekstu odnośnie problemów z bt bo każdy wątek czytam od pierwszego postu a nie od #188 .

Nie wiem jak jest w brndowanych andkach bo nie biorę telefonów w sieciach komórkowych tylko kupuję je na wolnym rynku w euro agd albo innych sklepach w których mogę towar obejrzeć osobiście.

Instrukcję obsługi przeczytałem zanim kupiłem zegarek więc daj sobie spokuj z dziwnymi tekstami.

Każda moja złotówka jest ciężko zarobiona dlatego zanim coś kupię to czytam opinię ludzi którzy mają, używają i są albo nie są zadowoleni.

Wątek założyłem żeby pisać o konkretach , a nie po to żebyś narzucał mi swoje zdanie , oraz sposób konfiguracji bo jeśli tak nie zrobię to jestem idiotą.

Od prawie trzech tygodni mam tak ustawione połączenia i 0 zł do zapłaty . Dzisiaj tylko doliczyli mi 1zł za połączenie z konsultantem więc nie wmawiaj mi że coś doliczają za przekierowania.

I proszę o zastosowania się do tego o co prosiłem w pierwszym wątku , który jak sądzę po przeczytaniu twojej pierwszej odpowiedzi tylko "pobieżnie przeleciałeś" .

Edytowane przez karateka28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, masz rację, pozdrawiam :)

Tapnięte z Galaxy Note4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla reszty, która chce się dowiedzieć jak to jest naprawdę z cenami połączeń przekierowanych w PLAY FORMUŁA 4.0

Zgodnie z informacją widoczną z zrzucie <spoiler>2d4a37d4399502a618e9162e964f274f.jpg</spoiler> punkt "f" pod tabelą <spoiler>164afe72920d8cf314b3a83fb478dc6b.jpg</spoiler> ceny połączeń głosowych <spoiler>3afccf26dec15b48f4f83b1053f72e85.jpg</spoiler> ceny połączeń video <spoiler>944af28cb232389d752cc641eed5904a.jpg</spoiler>

Wniosek z tego że tylko zapłacimy za przekierowanie połączenia video .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi