Skocz do zawartości
aielek

Wersja GLOBAL po powrocie z serwisu

Rekomendowane odpowiedzi

aielek

NT Code to :"0","FFF,FFF,FFFFFFFF,FFFFFFFF,FF"

6397b688e42c.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj masz jak zmienić nt code http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/how-to-change-region-t2904951

Jako że nie masz nawet kodu operatora, to musisz wybrać Method 2: via editing "misc" partition i zastąpić "0","FFF,FFF,FFFFFFFF,FFFFFFFF,FF" tym:   "1","260,01F,FFFFFFFF,FFFFFFFF,FF" po wszystkim najlepiej na nowo wgrać rom i zrobic wipe. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to prześlij kopię partycji misc to mogę poprawić. Oczywiście do wszystkich operacji potrzebujesz root'a. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

Mnie również dopadł ten komunikat po tym jak wgrałem Cloudy 2.2 rom i chciałem wrócić na moment do stock 20h (musiałem dane wyciągnąć prywatne).  Po powrocie na 20h przywitał mnie : Current version is not available for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFFFF],subset[11]  , wróciłem do Cloudy 2.2 i komunikat znikł. W ukrytym menu AVS jest ostatnią pozycją nie mam NTcode ani SWFV . Teraz pytanie czy to nie przez to że autor romu użył jakiegoś 20k (podobno wersji koreańskiej ) ? 

Telefon jest bezpośrednio z PL dystrybucji (nie od operatora) co  powinien mieć coś wpisane gdy w Play pracuje ?  

edit:

a więc tak 

/cust/ mam pusty - nie wiem czy to w związku z tym że telefon nie był od operatorów ?  

a w misc mam : "1","FFF,FFF,FFFFFFFF,FFFFFFFF,11"

Edytowane przez Kechup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup

[email protected]@tholyir

Wielkie dzięki !!

Na razie podejrzałem sobie ten plik - czy to że zawartość /cust/ jest 4 listopada 2014 nie namiesza jak ją załaduje ? Rozumiem że "1","FFF,FFF,FFFFFFFF,FFFFFFFF,11" czyli chyba open_EU jest prawidłowy dla telefonu z polskiej dystrybucji  ?

Inne pytanie co źle zrobiłem że wymazałem ten obszar - nie wiem czy dobrze kombinuję ale czyżby rom Cloudy nie miał tego obszaru i jak dałem adv wipe z czyszczeniem partycji nie zostały wgrane te dane ?  

ps. Swoją drogą ciekawe gdzie znajdują się informacje np. o antywirusie bo folderze app dla open_EU nie ma tej apki ? 

ps.2 Czy użycie awaryjnego wgrania oprogramowania przez LGMobile nie pomogłaby ? 

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedniego posta, piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Open_EU jest jak najbardziej prawidłowe, co do daty, to faktycznie może być to jakaś starsza paczka jeszcze dla kitkata.

Co do awaryjnego odzyskiwania oprogramowania przez LG Mobile Support tool - to tak, powinno naprawić i jest to najbezpieczniejsza metoda, tylko musisz pamiętać, że stracisz w tedy recovery i roota.

Edytowane przez tholyir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smh
    Napisano (edytowane)

A jaki powinien być NT Code dla Orange, bo u mnie jest taki "1","260,03F,FFFFFFFF,FFFFFFFF,FF" i nie wiem czy jest ok... Wgrywałem europejską wersję Lollipopa v20i.

Edytowane przez smh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Up @@smh

Kod jest dobry, u mnie w hidden menu tez taki pokazuje, ale nie jestem pewny czy faktycznie jest taki czy on czyta tylko z romu a nie z partycji misc... jak grzebałem w tle według tego poradnika na xda http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/how-to-change-region-t2904951wersja przez busybox... niby poszło wszystko ok bo zaczął się pojawiać komunikat o błędnym NT code... ja tego nie doczytałem i teraz żałuje bo chcę wrócić do regionu z orange jaki był fabrycznie a nie 11 czyli OPEN_EU tylko region dla orange jest FF a terminal chyba nie chce mi tego uznać jak wpisuje komendę "echo -n '\x3F\x3F' ponieważ przełącza się na nowy wiersz z dwoma znakami zapytania " ?? root..... " zamiast jak w przypadku cyfr "11 root.... " nie mam kopi partycji misc a innego użytkownika chyba wgrywać nie można skoro tam tez są info o imei adresach mac itp.... ??

Udało się poradziłem sobie...

Wyciągnąłem ten plik misc.bin, otworzyłem go w edytorze hex, znalazłem linijkę 0000A000 okazało się że po tym całym edytowaniu tylko metodą busybox czyli zmiana samego regionu bez kodu operatora powoduje ten komunikat ponieważ ja miałem linijkę taką: "1","260,03F,FFFFFFFF,FFFFFFFF,.." czyli regionu w ogóle nie było... wpisałem taki jaki powinien być czyli zamaist dwóch ostatnich kropek FF, i eureka komunikat zniknął... podejrzewam że gdybym zmienił cały kod na "1","FFF,FFF,FFFFFFFF,FFFFFFFF,11" dopeiro wtedy przejdzie całkowicie na OPEN_EU łącznie z nazwą w "wersji oprogramowania" czyli V20h-260-03 zmieniło by się na Europejską.  Ale po dwóch nieprzespanych nocach przed kompem i mózgowaniu raczej nie chcę mi się póki co kombinować w tym ;) usunę tylko apki i grafiki root explorerem i tyle ;)

Ps. nie pomagały nowe romy starsze wgrywane w kdz w awaryjnym odzyskiwaniu itp... dopiero root, ręczna edycja plików w misc i wgranie tego pliku ponownie,  nie instalowałem custom rom ani starszych niż 5.0 ponoć w tych nie wyświetla się bo android nie psrawdza tych plików i kodów nt w tych wersjach.

Jak by co pisać jak mogę to pomogę.

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedniego posta, piszemy @up
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Szukam pomocy. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku jak naprawić LG G3 ustawiając prawidłowo NT code?

Problem polega na tym, że po powrocie z MM do LP w hidden menu wartość NT code zmieniła mi się na "0" i od tej pory telefon zaczął wariować. 

Ucegliłem go do tego stopnia, że nie mogę ponownie wejść do hidden menu. Wpisuje w dialerze 3845#*855# klikam settings, a następnie próbuję version info ale telefon się wiesza i po kilkunastu sekundach wyskakuje komunikat, że ustawienia zostały zatrzymane.

Nie mogę również uruchomić opcji programistycznych w ustawieniach. Klikając informacje o oprogramowaniu słuchawka przestaje reagować na dotyk, a po chwili komunikat, że aplikacja została zatrzymana. 

Próbowałem go naprawić wg instrukcji z forum xda  http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/how-to-change-region-t2904951

jednak mój angielski jest na tyle słaby iż odnoszę wrażenie, że po nieudanych próbach zaczął wieszać się jeszcze gorzej.

Telefon na tą chwilę posiada uprawnienia root. W root browserze znalazłem folder ( cust/ ) jednak nie udało mi się odnaleźć partycji misc.bin. 

Brakuje mi już pomysłów co robić. Poza opisanymi wyżej problemami G3  nie gubi zasięgu, można dzwonić i pisać sms a także korzystać z aplikacji. Jednak dosyć często wyskakują komunikaty, że aplikacje zostały zatrzymane

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

@@grzech02

Jaką metodą wracałeś z MM na LP ? Czym wgrywałeś rom ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi