Skocz do zawartości
Ryusse

[1200zł max] Ważne!Szybka pomoc,wydajny,G2 czy ....

Rekomendowane odpowiedzi

Ryusse

Witam.Do świąt zamierzam kupić smartfona więc proszę o czynne uczestnictwo w dyskusji.
    Cena jaką jestem w stanie przeznaczyć to max 1200zł(zawyżona,ani grosza więcej).

Wymagania:

-bateria-Od rana do wieczora bez martwienia się o rozładowanie(co najmniej)
    -ekran-min.4,5";min. HD

-aparat-min. około 10 Mpx(może być nieco mniej ale powinien robić dobre zdjęcia,będę go używał pare razy na dzień do robienia kilku zdjęć w szkole, czasem paru dokumentów)

-RAM-wydaje mi się,że nie ma sensu schodzić poniżej 2 GB,
    -wydajny-telefon będzie na 2 lata.Chciałbym aby przez ten okres był wydajny(W późniejszym terminie mogę wgrać jakieś CM'y itp.,ale żeby nadal wydajnie działał).

Rozmiarem (urządzenia, nie wyświetlacza) nie powinien przekraczać G2.I tak trochę jest mi nie na rękę brać tak duży telefon(Przesiadam się z 4" Huawei'a więc przeskok jest).

Do G2:dużo czytałem na temat tego telefonu.Prawie jestem przekonany tylko mam kilka pytań:
    -czy za te 2 lata nadal będzie wydajny?
    -jak z tą jakością rozmów?
    -czy ekran jest jasny?

Trochę niżej w hierarchii wyboru są:
    -Z3 Compact
    -Galaxy S4 i 9506.

Jak się mają do G2 w porównaniu do długotrwałej wydajności.

Macie jeszcze jakieś alternatywy dla w.w. urządzeń?

Edytowane przez Elderbary
    usunięcie prefixu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Z3 compact z calej stawki najkorzystniej wyglada pod każdym wzgledem jesli tylko odpowiada Ci rozmiar jego ekranu. Super wykonanie, wydajnosc, ekran, aparat, plynnosci. MIalem G2  mi w nim po 9 miesiacach zaczał przeszkadzac plastik i malo pamieci wewnetrznej ( wersja 16 giga) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ryusse

16 GB mi wystarcza a plastik nie przeszkadza.
    Jak Z3C będzie się trzymał powiedzmy za rok ? 

nie cytuj poprzedzającego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

To już od tego zależy jak będziesz o niego dbał. Bo o wydajności powinieneś byc spokojny. Nie wierzę, że dasz radę zajechać w 1 rok S801 z 2 GB ramu i ekranem HD.

Oppo Find 7

[Dodano: 26 marzec 2015 - 17:57]

Tymbardziej, że to nie samsung

Oppo Find 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ryusse

Czyli według ciebie powinienem i9506(nie i9505) od razu odrzucić? 
    Są jeszcze jakieś alternatywy w.w. telefonów? Czy pozostaje tylko Z3C/G2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

One M7 za tą kasę możesz znaleźć, ale ram bateria i aparat kuleje. Tylko się zastanawiam, że raczej Z3C za 1200 zł nie dostaniesz;-). Ewentualnie szukaj Maizu Mx4. Za 1400 nowko chodzą, może używke złapiesz w ładnym stanie. Poczytaj o Note 3 Neo, albo włąśnie Meizu, bo na allegro z redcom mozesz załapc za 1200 zl. Jakbyś skołował od kogoś jeszcze 200 zl to mysle ze dałbys rade moze nawet Note 3 złapac. 

Ale mysle, ze za te 1200zl +/-100 zl warto poszukac Meizu MX4 jeszcze. Jeden z najwydajniejszych sprzetów na rynku, ale chinczyk, dlatego mało znany. Ja po zakupie Oppo juz wyrobilem sobei pochlebne zdanie na temat skośnookich i ich elektroniki ;)). 

Oppo Find 7

Edytowane przez memphis21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ryusse

Wszystkie te telefony są większe od G2, a taki rozmiar jest maksymalny do zaakceptowania.Muszę się poważnie zastanowić nad tym MX4.Dużo osób go chwali tylko trochę boję się Chińczyków.

A coś 4,7" ? Na przykład SG Alpha?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Ogólnie spoko. Ale z tego co słyszałem to ma słabą baterię. Poszukaj u ludzi, którzy go mają. Do 4,7" cala to masz mały wybór, bo jak już kiedyś o tym pisałem. Flagowce= mega wydajne sprzętu to ekran 5"+ . A chińczyków się nie obawiaj. Oppo, Meizu, Xiaomi i może HUAWEI to są markiem które śmiało mogą konkurować z topowymi graczami ;-)

Oppo Find 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ryusse

1200 max. Nawet tyle mi szkoda :D

Ciągnie mnie do tego G2.Jak dobrze poszukam to wyciągnę za 1000zł .Obawiam się tylko wydajności tego urządzenia za 2 lata.Sam G2 ma już właśnie 2 lata ...

nie cytuj wcześniejszego postu używaj @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ja rozglądam się za czymś podobnym i powiem Ci, że w tych kryteriach chyba nic lepszego niż G2 nie znajdziesz. Ja przewertowałem też troche recenzji różnych chińskich marek mniej lub bardziej znanych i w stosunku cena/wydajność/rozmiar/bateria to nic lepszego na razie nie znalazłem. Mnie zbytnio się nie spieszy z zakupem wiec patrzyłem też na modele które mają dopiero pojawić się na chińskim rynku i też nic ciekawego nie widać. Gdym miał się na coś zdecydować teraz to wziąłbym właśnie G2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi