Skocz do zawartości
mariokol33

Problematyczna realizacja naprawy gwarancyjnej w Mobila GSM Zamość

Rekomendowane odpowiedzi

po krótce , w styczniu 2015 na olx kupiłem telefon lg g2 32 gb , na wyświetlaczu folia ze szkła hartowanego za 70 pln nie działał mi obrót ekranu więc wysłałem go serwisu mobila gsm zamość ul.lwowska 56  , zanim go wysłałem próbowałem się dodzwonić do nich ponieważ kontakt z nimi jest utrudniony , a na maile wogóle nie odpisują , wreszcie po wielokrotnych powiem setnych próbach połączenia odebrali telefon , pan odrazu niemiły w głosie ,powiedziałem że telefon zakupiłem na olx i nie działa mi obrót ekranu pan stwierdził ze nie naprawiają telefonów z wysyłki tylko trzeba samemu przyjechać , ja mu na to ze pierwszy raz słyszę aby serwis nie przyjmował telefonów przysłanych skoro telefon został taką drogą zakupiony , pan się rozłączył nie miałem możliwości ponownego kontaktu ponieważ nieodbierali połączeń i nie odpisywali na maile . spojrzałem na paragon i tam widnieje opłata za wysłanie telefonu więc telefon tą drogą został zakupiony , zdecydowałem sie na wysłanie telefonu do serwisu , telefon odebrali 12 marca 2015 i od tego dnia był w ich posiadaniu, po setnych próbach połączeń telefonicznych udało mi się dodzwonić po jakimś tygodniu zacząłem ponieważ odczekałem sobie aż zdecydują co dalej , gdy udało mi się dodzwonić zawsze nagrywałem rozmowę , pan stwierdził ze koszt naprawy wynosi 200pln ponieważ jest zawilgocenie sprzętu to usłyszałem trochę nie rozumiem zawilgocenie pan coś mówił o jakiś stykach , prosiłem o odesłanie telefonu dzwoniłem i rozmawiałem w piątek powiedział ze telefon odeślą na mój koszt w poniedziałek najdalej wtorek , dzisiaj czwartek i dostałem telefon z dpd ze jest przesyłka pobraniowa 20pln , odebrałem otworzyłem i stwierdziłem ze przedni panel został podmieniony nie mam szkła hartowanego tylko folie która odchodzi i telefon nie reaguje na dotyk nie wiem co mam robić , telefonów nie odbierają na maile nie odpisują doradźcie proszę ręce opadają ze tacy ludzie są na świecie.pozdr mario

Edytowane przez mariokol33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klocu26

Powiem Ci ze to jest czyste //ciach// Tak to jest z gwarancjami serwisowymi, zdjęć przed wysyłką telefonu nie robiłeś? Nie wiem czy rzecznik ochrony konsumentów w takim wypadku może pomóc, bo nie orientuje się w kwestiach prawnych. Ciezko będzie coś od nich wyciągnąć, no chyba ze założyć im sprawę z powództwa cywilnego. Popytaj na jakimś forum prawnym, może wskażą jakie kroki mozesz podjąć z punktu prawnego. Ale jak ten pseudo serwis ma takie podejście to naprawdę ....

Edytowane przez Szynku
    Ciach
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

nawet nic nie moge wgrac stockowego bo wywala błąd , dzwonilem z drugiego numeru odebrał pan powiedział pracujemy od 9 do 17 i się rozłączył , dzwonilem ale juz nie odbierał , niewiem co mam robić pomóżcie proszę

nawet nic nie moge wgrac stockowego bo wywala błąd i teraz ciągle wyświetla Firmware update   , dzwonilem z drugiego numeru odebrał pan powiedział pracujemy od 9 do 17 i się rozłączył , dzwonilem ale juz nie odbierał , niewiem co mam robić pomóżcie proszę

nawet nie pomaga lg mobile support tool wywala e za niski poziom baterii

Edytowane przez Szynku
    Nie cytujemy całego poprzedniego posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego jak czytalem Twoja historie to az mi rece opadly... Delikatnie rzecz ujmujac, postapiles bardzo nierozwaznie... Jedyne co mozesz zrobic to zlozyc doniesienie na policje ze zostales oszukany oraz zglosic to rzecznika praw konsumenta( lub cos podobnego). Nie wiem czy Ci to cos da bo nie masz chyba na to swiadkow, ale sprzedawca moze sie wystraszy i zwroci Ci pieniadze. Kiedys zostalem oszukany na allegro bo zaplacilem za tel a sprzedawca go nie wyslal. Dzwonienie i maile nic nie dawaly. Pomoglo zgloszenie na policje. Gdy policja go przesluchala i porzedstawila jak sprawa wyglada to szybko sam sie odezwal i poprosil o nr konta na ktore ma przeslac kase.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile się nie mylę to o tej firmie było juz na forum. W samym Zamościu też ma opinie niezbyt profesionalnej. Pracuję w Zamościu i zaczerpnłąem troszkę wiedzy o tym sklepie i ich serwisie. Przejdę się do nich osobiście i zapytam czy jakbym chciał kupic telefon wysyłkowo zrealizują mi w razie czego gwarancję.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak zrobie przygotuję sobie wszyskie papiery związane z telefonem , spróbuje sie dodzwonić do nich i powiem ze jezeli mi nie naprawią zgłaszam wszystko na policje

[Dodano: 27 marzec 2015 - 08:53]
    prosze kolego z zamośćia pomóz mi proszę bo niewiem co mam robić

[Dodano: 27 marzec 2015 - 14:34]
    wysyłam telefon ponownie do nich z opisem co mają zrobić , i napisze ze jak tego nie zrobią zgłaszam całą sprawę na policję .

...........................................

poniedziałek 30 marca 2015 odesłałem telefon do serwisu z odpowiednim pismem włożonym do środka , czekam na odpowiedz , dam znać

Edytowane przez ldawid
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego + inne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xbaker

Ten temat powinien być przestrogą dla wszystkich chcących kupowac nowe G2 w cenie 800 zł z gwarancjami serwisowymi.

Oczywiście nie w każdym przypadku musi to tak wyglądać, ale tutaj macie piękny przykład tego jak ważna jest gwarancja producenta, a nie Janusza z serwisu, któremu telefony naprawia szwagier po znajomości.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słuchajcie taki serwis , mam podgląd na stronie poczty polskiej , jest Oczekiwanie przesyłki do odbioru w placówce 2015-03-31 21:03 ładnie co ? czyli telefon do mnie wróci po 14 dniach tyle chyba na poczcie będzie leżał , jak wróci biorę wszystkie papiery i idę na policje to mi zostaje chyba ? doradźcie proszę pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banyo69

Mobila Gsm... Moja konkurencja :) Pracuję w komisie-serwisie w Zamościu już prawie 11 lat. Oni od kilku lat są naszą konkurencją. Na temat ich 'działań' można wypracowanie napisać. Nie mam zamiaru ich oczerniać, dlatego że są naszą konkurencją, bo szczerze mówiąc ani mnie ziębią ani grzeją.

Z tego co zauważyłem to ich priorytetem jest sprzedaż telefonu i przytulenie kasy, a później w razie W umywają ręce. Jakikolwiek serwis gwarancyjny to u nich kpina. Zrobią wszystko żeby nie ponieśc dodatkowych kosztów, czyli nie wymienić, nie naprawić, nie oddać kasy. Telefon jesli nawet nie był zalany, zamoczony, zawilgocony... to go potraktują cieczą a potem  - no sorry, ingerencja cieczy.

Klienci z miasta często przynoszą nam do naprawy telefony, które u nich leżą kilka tygodni a oni się tłumaczą że czekają na części, że cieżko naprawić, że bla bla bla... To po co w ogóle brać od klienta i trzymać a potem, oddać nie zrobiony? Dziwna polityka... Tak samo dziwna jak wycena przy skupie....

Tak więc kolego czarno widzę Twoją sytuację. Wal na policję bo to jedyne rozwiązanie...

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziękuje kolego , to nie jest dla ciebie żadna konkurencja , i nie musisz ich oczerniać ja nie jestem pierwszy oszukany przez nich , ale może to skończę i już nikogo nie oszuka ta firma , tylko zwykli oszuści , zbieram papiery nagrania i po swiętach udaję sie na policję ,  niemam co czekać poinformuje o dalszej sytuacji.

Edytowane przez mariokol33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x