Skocz do zawartości
mariokol33

Problematyczna realizacja naprawy gwarancyjnej w Mobila GSM Zamość

Rekomendowane odpowiedzi

xbaker

@@mariokol33 Tam gdzie kupiłeś, takie ,,sklepy'' zawsze udzielają gwarancji serwisowej, to raczej nie jest gwarancja producenta i LG Ci tego oficjalnie nie naprawi. Musiałbyś mieć fakturę VAT.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam paragon fiskalny z PTU , ale nie wiem czy ktoś oprócz sprzedawcy mojego telefonu naprawi , paragon wystawiony przez mobila gsm Zamość ul.lwowska 56 - sprawa jest u rzecznika praw konsumenta , a dzisiaj idę z papierami do prokuratury złożyć doniesienie na mobila gsm zamość ul.lwowska 56 damian flak 

[Dodano: 22 kwiecień 2015 - 11:59]

jeśli znasz jakiś serwis gdzie się można udać z takim paragonem to poproszę o info dodaje scan

post-96921-0-17747000-1429696860_thumb.pngpost-96921-0-67341300-1429696742_thumb.png

Edytowane przez niuniek24w
    spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luqart

@@Mateusz56, spokojnie. Masz paragon fiskalny więc w razie bidy wyślesz do autoryzowanego serwisu ;)

Nie przyjmą bez paragonu VAT, bo nie są organizacją dobroczynną. Taki paragon można wystawiać i zmieniac date dowoli co by dało nieskończoną gwarancję. Gwarancja nie jest wymagana, a to jedynie dobra wola producenta.

Są sytuacje, że przyjmą, ale to szczęście (można natrafić na pracownika który nie nadaje się do tej pracy i przyjmie) i marginalny przypadek.

@UP

Z takim paragonem nikt ci nie naprawi za darmo, niestety takie sklepy robią tysiące ludzi w balona i zarabiają potężną kasę, bo mają te telefony dużo taniej (zwroty, refuby lub inne twory na które można wystawić fakturę marżę lub 0) Tylko na oryginalne telefony i w 100% legalne jest wystawiana faktura, paragon 23%. Jak sprzedawca nie chce takiej wystawić to coś kręci i sprowadził towar z nielegalnego źródła, kupił odnawiany czy podróbę.

Zresztą kupiliście telefony 200-300 taniej z podrzędnych źródeł, a teraz narzekacie na brak gwarancji ;)

Ludzie, nie ma czegoś takiego jak okazja bez zobowiązań ;)

Edytowane przez Luqart
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jutro składam dokumenty w prokuraturze Warszawa-Żoliborz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak się kupuje telefon to patrzy się czy jest gwarancja a nie od kogo , jak kupowałem telefon sprzedawca mnie poinformował ze kupił go od serwisu w Zamościu przez internet i ma jeszcze 12 miesięcy gwarancji telefon śmigał nie sprawdzałem obrotu ekranu na myśl mi to nie przyszło , dopiero gdy zacząłem robić zdjęcia się zaczęło a dalej to już opisałem na forum

[Dodano: 24 kwiecień 2015 - 13:55]

dzisiaj piątek 24 kwietnia 2015 złożyłem doniesienie o przestępstwie oszustwa w prokuraturze w warszawie , czekam na rozwój wydarzeń , sprawa jest w dwóch instytucjach nie popuszczę temu palantowi -telefon uziemiony od 11 marca , samo nazwisko świadczy o tym co robi FLAK i w dodatku ma jeszcze tak samo na imię co mój synek - kurde jakiś zbieg okoliczności - Damian Flak masakra pozdrawiam wszystkich forumowiczów będę informował na bieżąco z przebiegu wydarzeń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luqart

Wiem, że jesteś wkurzony, ale jest takie coś jak ochrona danych osobowych. Lepiej nie robić sobie problemów.

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie cytujemy w całości posta osoby poprzedzającej naszą wypowiedź. Grozi to ostrzeżeniem.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jego nazwisko to cała nazwa Mobila GSM Damian Flak Zamość ul.Lwowska 56 , więc mogę pisać spoko dzięki za radę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    i3olo

I jak wygląda sprawa dalej? Jestem ciekawy finału tej sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

w prokuraturze to czekam aż oni się do mnie odezwą bo sprawa na pewno w sądzie wyląduje nie popuszcze gościowi, a do rzecznika to może sobie dzisiaj podjadę i się dowiem .

[Dodano: 05.05.2015 - 18:20]
    byłem dzisiaj u rzecznika i dowiedziałem się ze moja sprawa nie ruszyła z miejsca , rozpatrują sprawy złożone w lutym , moja złożona 14 kwietnia , ma szanse na rozpatrzenie koniec czerwca może lipiec , a w prokuraturze to nie wiem jak tam rozpatrują podjadę jutro i się wypytam .

...................................................................

posunięcie w sprawie , wtorek dostałem telefon z policji na jutro na środę wezwanie w sprawie złożenia zeznań więc policja mu się do du*y dobierze najpierw
    ...................................................................

Dzisiaj byłem na wizycie na policji potwierdzić zeznania w sprawie złożonego doniesienia o popełnionym przestępstwie do prokuratury Warszawa-Żoliborz i z powództwa cywilnego więc sprawa trafi do sądu nie popuszcze draniowi , prokuratura warszawska prześle sprawę do prokuratury w Zamościu , policja w Zamościu sprawdzi te firmę i dostane póżniej odpowiedz , czekam mam nadzieję ze szybko to będzie

Edytowane przez ldawid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x