Skocz do zawartości
Gość

Ratowanie telefonu w krytycznej sytuacji (brak recovery, download, adb mode)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam to samo co kulusinio i prosił bym kogoś o pomoc.

pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez AALEKSANDRA
    Nie ma potrzeby cytowania tak długiego posta. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krynka

Może mi ktoś powiedzieć czy trzeba mieć pliki te z xda czy od tego romu co się wgrywało, bo po kilku nieudanych próbach wgrania lizaka postanowiłem wgrać KK i teraz nie mam nic :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hozon6

słuchaj , na xda pisze ,że musisz mieć pliki Od swojego Systemu, na którym działał fonik  ,jeśli nie wgrasz uwalisz/możesz uwalić już na dobre telefon. Idąc tą myślą jako , że miałem 5.0.2 a na liście nie ma plików z 5.0.2 chciałem te pliki sam sobie wyciągnąć z pliku kdz. Jednak miałem jakiś błąd i utknąłem w kropce...mówię raz kozie śmierć i wgrałem te pliki z pierwszego postu za pomocą skryptu i telefon odzyskał Tryb download mode !!!. a potem to już tylko formalność . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Phamp

zwieranie tych 2 styków nic u mnie nie robi

Edit: telefon wcześniej dochodził do loga lg a teraz nawet się nie włącza co zepsułem?

[Dodano: 01.06.2015 - 08:24]

Z ciekawości napisałem do lg z zapytaniem ile kosztuje wymiana płyty głównej do lg g2

Konsultant LG Koszt wymiany PCB to 970 zł brutto

Edytowane przez Phamp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba przesadziłeś trochę, jeśli się nie włącza. Ja miałem też, że telefon dochodził tylko do loga LG i też nic się nie dało już zrobić. Wysłałem telefon do serwisu i uznali jako naprawa gwarancyjna i nie musiałem płacić jak za drugi telefon. Jeśli nie zrobiłeś dużych śladów rozkręcania napisz do nich i może ci przyjmą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam taki problem iż telefon LG G2 D802 nie chce wejść w tryb recovery mode, tylko jak podłączam go do komputera to widzi ten telefon jako wiele dysków i w telefonie jest czarny ekran. Proszę o jak najprostszą pomoc, ponieważ nie jestem specem w takich sprawaach :/. Dodam jeszcze że wcześniej padł mi system i telefon uruchamiał się tylko w trybie recovery, próbowałem wgrać custom roma ale nic z tego. Więc postanowiłem zflashować twrp i od tego momentu telefon jest tylko w czarnym ekranie i komputer widzi go jako wiele dysków.

Edytowane przez niuniek24w
    czcionka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie chcesz się bawić z tym lub pogorszyć sytuacji to możesz oddać telefon do jakiegoś serwisu GSM. Wgranie systemu będzie gdzieś kosztowało z 50zł no chyba że naliczą coś jeszcze. A jeśli chcesz sam to w tym wątku masz dwie możliwości. Czyli wgranie od razu plików przez linuxa lub lecisz według instrukcji hozon6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Phamp

Telefon wrócił dzisiaj z serwisu... JESTEM W SZOKU! NAPRAWIONY! Wymieniona płyta główna, bateria i tylna klapka. szkoda tylko, że zdążyłem już kupić co innego..  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie po zabawie z dwoma stykami wyskoczylo kilka dysków do formatowania. W menadzerze urządzeń w zakładce PORT widnieje Qualcomm HS-USB Diagnostics 9006 (COM14).

Problem pojawia się w tym momencie czyli ubuntu.

Ściągnąłem ubuntu o oznaczeniu 14 ze strony http://ubuntu.pl/pobierz.php.

Po utworzeniu bootowalnego pendrive uruchomiłem ubuntu opcją Wypróbuj.

Ubuntu uruchomione jednakże jak podłączam lg g2 wyskakują błędy z wieloma dyskami i tak w kółko.

Czy muszę koniecznie instalować ubuntu na komputerze??

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc bądz wskazówkę.

Powoli tracę nadzieję na uratowanie telefonu :-(

Edytowane przez vintage1981

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam odkopałem parę tematów ale i tak nie doszedłem do rozwiązania mojego problemu. Wgrywałem kiedyś romy i teraz chciałbym stocka ale ter nie wchodzi mi w ten tryb. LGflasch tool i LgMobile suport tez nie widzi telefonu. Jedyne co mogę wgrać to rom przez recovery z tym ze jeden normalnie się włączy a inny non stop wisi na logo pomimo Wipe itd. Ostatnio wgrałem bootstack-d802-LP_30d-loki-signed do romu Euphoria i nie wiem czy to przez to. Jest jakaś opcja aby uruchomić Downloadmode i cała resztę?. W kompie tel widnieje jako SAMSUNG Android Phone>Android Sooner Single ADB Interface.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi