Skocz do zawartości
Gość

Ratowanie telefonu w krytycznej sytuacji (brak recovery, download, adb mode)

Rekomendowane odpowiedzi

Tfiks

Instrukcja użytkownika @@hozon6 (16 kwiecień 2015 r., godzina 14:34)

Jeżeli Wasz telefon nie wchodzi w CWM / Download Mode  a komputer widzi go jako kilka dysków , które trzeba sformatować ,nie musicie rozkręcać TELEFONU!! i pobierać ubontu...

Wystarczy zainstalować sterownik ; https://docs.google.com/file/d/0B-NdSpIWp5DbbnhMT3BBanRtbGc/edit?usp=docslist_api ( STEROWNIKI QUALCOM 9006 ) 

Komputer powinien Zobaczyć wasz telefon jako qualcom 9006/9008 

W celu sprawdzenia czy tak go Widzi  Wejdz : Start ->Panel sterowania -> menadżer urządzeń  

Następnie odsyłam do linku : http://forum.android.com.pl/topic/138314-moj-telefon-nie-wstaje-po-wgraniu-rom-umod-ukernela-pisz-tutaj/page-32 .

Tam  użytkownicy :

klocu26,deepblade

Napisali co zrobic. Mi pomogło .

Napisałem to dla tego aby ludzie nie musieli szukać 2 dni jak ja tylko szybko przeszli do rzeczy . Chciałbym aby moderator umieścił to na pierwszej stronie dla potomnych , ponieważ Ciężko  odnaleźć to w tylu stronach tematu  .Z Uszanowaniem dla Autora Tematu oraz wymienionych użytkowników .Pozdrawiam

/zrobione, AALEKSANDRA

Witam, interesuje mnie jak zainstalować sterowniki podane wyżej? Komputer wyświetla mi telefon jako QHSUSB_BULK i są te dyski do sformatowania. Co dalej mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Cóż, i ja stanąłem przez próbą uratowania telefonu.

Mam windowsa 10. Nie mogłem wcześniej zainstalować sterowników - wciąż był z wykrzyknikiem. Z tym sobie poradziłem - mianowicie trzeba uruchomić windows w trybie braku podpisanych sterowników oraz wskazać ręcznie folder 64 bit. Sterownik gra.

Nie mogę sobie natomiast poradzić ze stykami w telefonie. Samo rozebranie już zmroziło krew, ale jakoś się udało bez ani jednej skazy na obudowie.

Wtedy kiedy telefon padł, a było to ok 2 dni temu widziałem wiele partycji, a teraz za cholerę nie mogę do tego doprowadzić. Jak robię to zwarcie to jedyne co się dzieje to słychać rozłączenie USB i zaraz podłączenie i w menadżerze urządzeń znika i się pojawia qualcom bez żadnych wykrzykników.

Ze screenów ciężko dojść, które te piny trzeba zwierać. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mandez

Jejku, gdzie znajdę pliki pod wersje tajwańską 32GB aby przywrócić telefon do życia ? Chodzi o problem z widocznymi kilkunastoma partycjami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pecet

Siemka. Ja sie wam czyms pochwale. Ostatnio bawilem sie w instalke cloudy wersji 3.3 i cos poszlo nie tak. Wczesniej mialem zainstalowane recovery i po zainstalowaniu cloudy i pierwszym restarcie telefon sie zresetowal, wyskoczylo na sekundke logo lg i kaplica,czarne tlo. Podlaczylem pod kompa to wysloczylo mi kilka dyskow. Wiec zaczalem szukac i trafilem na aktualny watek. Zaczalem sie dobierac do obudowy ale zauwazylem ze ekran minimalnie sie swieci. Wiec wcisnalem przycisk wylaczenia na ok 5 sekund i twlefon znow sie zresetowal, pojawilo sie logo lg na sekunde i dalej cisza. Ale zauwazylem jedna rzecz, poszedlem do drugiego pokoju gdzie bylo ciemno i wcisnalem klawisz power na te kilka sekund i zauwazylem ze ekran calkowicie gasnie na jakies 2 sekundy po czym wlacza sie i pojawia sie logo na sekunde i znika ale ekran caly czas sie swieci. Postanowilem robic rozne kombinacje z wlaczaniem i wylaczaniem i w pewnym momencie udalo mi sie go wskrzesic.

Zrobilem tak:

Wcisnalem klawisz power i jak zgasl odrazu wcisnalem power+vol- i gdy pojawilo sie logo lg to odrazu puscilem je i jeszcze raz wcisnalem power+vol-

Wyskoczyl mi monit o factory reset a ze mialem recovery to wcisnalem kilka razy power i odpalilo mi twrp. Podejrzewam ze gdybym nie mial recovery to poprostu zrobilo by mi factory reset i tel by sie uruchomil. Troche to w pogmatfany sposob opisalem ale moze ktos tak sprobuje i sie mu uda. Zawsze lepiej poprobowac z wciskaniem klawiszy niz rozbierac telefon

Wysłano z mojej trzydziesto dwu gigowej gie dwójki

Edytowane przez pecet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka sytuacja już nieraz była opisywana w wątku Cloudy 3.3. Wystarczy trochę poczytać dany temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Tak. Jednak wiele osób o tym nie wie i niepotrzebnie np ściągają klapke lub szukają różnych sposobów nie do końca trafnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pecet

@up dokładnie. Pozatym 200stron to trochę dużo żeby taką informację znaleźć. Każdy czyta początek albo koniec wątku

Wysłano z mojej trzydziesto dwu gigowej gie dwójki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie coś w LG G2 wersji 32GB   Czy wersja 32GB w ten sam sposób jest do odratowania?

12033805_858697337571550_438765608_n_zps

12007025_858697790904838_46971684_n_zpse

Edytowane przez jeronimo
    spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Zwykły fastboot. Jest do odratowania jak najbardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi