Skocz do zawartości
mirolud

Telefon nie startuje - jak odczytać komunikaty systemu/jądra

Rekomendowane odpowiedzi

No więc stało się ponownie - mój O2X wpadł w "boot loop" (lub "reboot loop" jeśli ktoś woli). Objawy proste: na starcie systemu telefon przechodzi przez logo LG, na chwilę pojawia się animacja startowa i następuje reset. I tak w kółko. Jedyne co pomaga to reset fabryczny (auć!) albo przywrócenie wszystkiego z nandroid backup-a (o ile się go ma ;)).

Poprzednim razem stało się to po prostu po wyłączeniu telefonu w samolocie - po wylądowaniu już nie chciał wystartować.

Tym razem problem był spowodowany nieoczekiwanym restartem - podłączyłem telefon do kompa aby wrzucić coś na kartę SD i zdziwiłem się, że nie ma ikonki "trybu debugowania" na pasku powiadomień. Wszedłem w opcje aplikacji i sprawdziłem, że tryb debugowania jest zanaczony. Odznaczyłem tę opcję co spowodowało restart telefonu. Po restarcie nie wstał już samoczynnie ...

W pierwszym przypadku problem wystapił na ROMie "stokowym". W drugim na MCR FR19 (co tłumaczy, czemu tej ikonki nie było - w tym ROMie jest wyłączona). Wygląda więc na to, że po pewnym czasie, z sobie tylko wiadomych powodów, telefon sam sobie "w stopę strzela" ...

Trudno teraz powiedzieć co jest powodem takiego zachowania i tu właśnie pytanie: widać wyraźnie, że system próbuje wystartować i z jakiegoś powodu nie daje rady - czy jest możliwe podpięcie telefonu do kompa i obserwowanie co się dzieje z telefonem w trakcie startu? Mam na myśli obserwowanie komunikatów startowych albo komunikatów jądra systemu. Być może da się zobaczyć na czym system "pada".

Edytowane przez mirolud
    poprawka tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, dzięki. Następnym razem sprawdzę czy coś to da. W chwili obecnej jest już "pozamiatane" - nie ma starych wpisów :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takiej sytuacji polecam wykonanie roota i pełnego backupu, po zainstalowaniu aplikacji i skonfigurowaniu ustawień. Może nie jest to rozwiązanie problemu, ale pozwala ograniczyć straty danych jakie ponosisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roota miałem, nowy ROM zainstalowałem, tylko nie zrobiłem pełnego backupu po zainstalowaniu i skonfigurowaniu wszystkiego. Teraz już backup jest :) No i Titanium Backup też już w pełnej wersji czuwa :D Tak więc straty (głównie czasu) będą teraz zminimalizowane, ale jednak intryguje mnie ten problem - może uda się zobaczyć co bruździ na starcie (wygląda, że powtórzenie problemu to tylko kwestia czasu - jakichś dwóch tygodni jak sądzę ;)).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    Boot loopBoot loop[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    :oops: Sorry. Mam nadzieję że tak jest lepiej :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi