Skocz do zawartości
rodzyneck

[lollipop] pytania - obrót ekranu, root, zmiana piosenki przyciskami, przełączanie 2g-3g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Waham się nad przejściem na andka 5.0, z tym że boli mnie trochę że nie działa pod nim recovery i xposed...

Co prawda nie używam go do zbyt wielu rzeczy, więc może da się to rozwiązać w jakiś inny sposób - może pomożecie :)

- czy działa poprawnie root? czytałem coś o problemach z uprawnieniami na plikach systemowych, ale chyba nie u wszystkich występuje... potrzebny mi jest głównie do przywrócenia apek przez titanium backup

- czy da się włączyć obrót ekranu o 180 stopni? jest mi to dość mocno potrzebne (krótki kabel do słuchawek :))

- czy jest przełączanie piosenek klawiszami głośności? podejrzewam że to akurat jest ale dawno nie miałem czystego romu :)

- czy w andku 5.0 jest możliwość szybkiego przełączenia między 2g a 3g? Do tej pory używałem modułu Intelli3g do xposed... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

a wiec tak:

-xposed dziala (naprawili juz to na ce1)

co do zmiany piosenek jak i zmian 2g i 3g nie ma (to samo co na kk

dokladniej mozesz mi powiedziec o co chodzi Ci z tym obrotem?

dodam ze jak dla mnie system dziala duzo szybciej

[Dodano: 31 marzec 2015 - 01:34]
    Jest włącznik/wyłącznik lte w pasku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź!

Co do xposed, to nie wiesz skąd mógłbym wziąć CE1 z rootem?

A z obrotem chodzi mi o to żebym mógł trzymać telefon gniazdem słuchawek w dół - wydaje mi się że na stockowym romie nie ma możliwości takiego obrotu, załatwiałem to modem do xposed, chociaż też nie wszędzie działało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Wydaje mi się że niestety ale gniazdem w dół się nie da zrobić żeby ekran wtedy się dopasował... Wszystkie inne obroty działają

Kolejne moje odczucie jest takie że bateria napewno gorzej nie trzyma a wydaje mi się że nawet lepiej

Ale dokładnie nie chce oceniać po tym niewielkim czasie

W każdym bądź razie podtrzymuje to że zeta jest wydajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli xposed działa w CE1 to jakoś sobie ogarnę te tematy :) tylko powiedz mi proszę skąd wziąć zrootowane CE1?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Wybacz za wprowadzenie w błąd... Naprawiłem xreality bo nie działało wcześniej

Co to jest xposed?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andy503

jest sposób na Xposed :) Jutro może poradnik napiszę. Puki co odsyłam na XDA http://forum.xda-developers.com/z3-compact/development/tutorial-how-to-boot-to-recovery-lp-690-t3069984

Tak w skrócie jeżeli miałeś Lollipop wgranego przez recovery z 4.4, wystarczy pobrać Xposed 3 alpha 2. Wgrać kernel według tego poradnika i zainstalować Xposed z przez recovery. Później tylko wrócić na kernel z lollipop 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe :)

Ale instalowałem LP z innego pliku (generic z innego wątku z xda), myślisz że też zadziała?

Edytowane przez rodzyneck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andy503

Ważne aby ROM Lollipop z rootem był wygrywamy przez recovery.

Puki co udało mi się zainstalować xposed, ale aktywacja dwóch modułów gravity Box i cyber-shot powodowały bootloop. Po pracy zobaczę co da się aktywować, bo puki co ważne aby chociaż te dwa mi działały :)

okazuje się iż Xposed działa tylko przy pierwszym restracie po recovery. Kolejne już powodują bootloop. Nie aktywowałem żadnych modułów. będzie trzeba chyba czekać na kolejną wersje

Edytowane przez andy503

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi