Skocz do zawartości
snoopy32

Prośba o pomoc przed wyjazdem za granicę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,

jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Kilka dni temu zakupiłem sobie HTC DESIRE Z w play'u.

Telefon bardzo mi się podoba i ogólnie jestem zadowolony jednak za kilka dni wyjeżdżam do USA i chciałbym wiedzieć jak i gdzie ustawić by telefon nie pobierał żadnych danych tj. nie łączył się internetem i nie aktualizować tych wszystkich gadżetów/programów.

Pracownik play'a u który podpisywał ze mną umowę powiedział mi iż prawdopodobnie będę musiał zainstalować specjalny program do blokowania tych wszystkich aktualizacji.

Czy to prawda? Jeśli tak to jaki to program ma być?

Nie chciałbym być narażony na ogromne rachunki zważywszy na fakt, że za oceanem 1MB kosztuje 20zł ....(play'owski cennik roamingu).

Ponadto widzę mnóstwo opcji w menu związanych z mapami , czy jest w ogóle możliwość korzystania z mapy nie łącząc się ? Widzę opcję LOCATIONS która korzysta z GPS'u czy jest to płatne czy bezpłatne? Jak by ewentualnie wyglądało korzystanie z tego w USA?

Liczę na Waszą pomoc,

dziękuję,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uruchom sobie oryginalny widget z htc ("Panel zarządzania transmisją"). Tam bez wchodzenia w specjalne opcje możesz wyłączyć włączyć 3G, WIFI, Synchronizację oraz Roaming.

Jak coś to pisz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, mam nadzieję że pomoże.

A co z tymi mapami? Jakiego programu używać by nie łączył się z internetem ?

Czy np. ta aplikacja "Locations" albo "Mapy" korzystająca z GPS pobiera jakieś dane z sieci ?

Oraz ostatnia prośba może ktoś wie jak zmienić ikonki na głównym ekranie.

Przez przypadek włączyłem sobie na głównym ekranie aż 8 aplikacji których nie chcę (Amazon MP3,Android Market,Kontakty) a chciałbym tylko 2-3 ikonki na ekranie głównym. Jak to usunąć/zmodyfikować?

Liczę na Wasza pomoc,

Dziękuję za odpowiedz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cyric

Przytrzymujesz ikonke az telefon zawibruje i pojawi sie opcja "usun", wtedy przeciagasz aplikacje wlasnie na usun ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xPitu

Przytrzymujesz dłużej daną ikonkę czy widżet i przeciągasz do kosza. ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elegancko dzięki panowie :) A co z tymi mapami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Jeśli dobrze pamiętam to bedzie: ustawienia -> sieci zwykłe i bezprzewodowe, odznaczasz kwadracik przy "sieć komórkowa", tam jest opis, że połącz z netem czy coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos

wystarczy w ustawieniach sieci, odznaczyć pole: Dane w roamingu ("połącz z usługami przesyłu danych podczas roamingu"), i sprawa załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do map to zarówno locations jak i mapy googla potrzebują połączenia ze światem. Jeśli zależy Ci na GPS offline to polecam SYGIC MM 10 lub SYGIC AURA. W innym przypadku spróbuj karty lokalnego operatora - będzie zdecydowanie taniej jeśli będziesz chciał korzystać z wbudowanych aplikacji lokalizujących.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki panowie za odpowiedz tak też z tymi mapami zrobię.

Natomiast ściągnąłem aplikacje "ApnSwitch" i czy na 100% ona chroni przed niechcianymi połączeniami automatycznymi z internetem?

Zauważyłem również iż mimo tego, że ApnSwitch jest wyłączony (OFF) to nieraz pokazuje mi się w prawym górnym rogu charakterystyczna ikonka "HSDPA in use". I jak wygląda sytuacja z roamingiem?

Ponadto gdy klikam w opcje "moja lokalizacja" telefon bez problemu podaje moje współrzędne podczas gdy wedle ApnSwitch wszystko powinno być wyłączone prócz możliwości rozmowy czyli zwykłej sieci oraz ewentualnie wifi...

W skrócie chciałbym móc odbierać sms-y/telefon-y i ewentualnie mms-y za granicą i mieć możliwość połączenia się z siecią WIFI(na moją prośbę) resztę chciałbym mieć zablokowaną jak to zrobić poprawnie by nie mieć przykrych później rachunków (1MB=20zł)... ?

Liczę na Waszą możliwie szybką pomoc gdyż na dniach już wyjeżdżam,

pozdrawiam

Edytowane przez snoopy32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi