Skocz do zawartości
snaperr

ROOT root xperii z2 tablet android lollipop

Rekomendowane odpowiedzi

snaperr

Witam zaraz wychodzi wersja 5.0 na naszą xperię z2 tablet i mam pytanie czy będzie jakiś możliwy root jak to było na 4.4.2 czy znowu cofanie softu itf. a kolejne pytanie to czy da się tak ustawić czułość ekranu by można było go obsługiwać ołówkiem jak to jest np. w galaxy s5?

Edytowane przez Igorius
    poprawiam tytuł wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Jezeli masz zrootowany system, to wgraj sobie poprzez recovery rootowana już wersje Lolipopa (dostepne są dwie wersje, z rootem i bez). Jeżeli do tej pory nikt się nie wziął za 4.4.4 to wątpię by była możliwość rootowania 5.0.2, bo taka dokladnie jest wersja lizaka na nasze tablety. Z czułością ekranu nigdy się nie zastanawialem, zawsze uważałem że bezpieczniej dla ekranu jak go macam paluchem aniżeli twardym ołówkiem. Jak masz na myśli obsługę rysika, to gdzieś kiedyś czytałem że takowego wsparcia nasze tablety nie posiadaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snaperr

Bo chodzi o to ze ja mam gwarancje na tablet jeszcze rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Gwarancja ci w niczym nie przeszkadza. Możesz śmiało cofnąć się z wersją, zrootować tablet, po czym zainstalować zrootowanego Lolipopa. Ważne jest tylko to, aby przed oddaniem tabletu do serwisu wgrać cos "czystego i oficjalnego" czyli np podłaczasz tablet do komputera, uruchamiasz PC campanion, dajesz napraw tablet i na tablecie masz wgrany nowy system prosto od Sony.

Ciekawostka odnośnie gwarancji: Czy możesz na tablecie kliknąć w ikonę Pomoc Techniczna, po otworzeniu kliknąć w moja pomoc techniczna, powinieneś zobaczyć swoje urządzenie jak na screenie ponizej. Ja Tablet kupowałem w Vodafone UK, oni tu mają rok gwarancji na urządzenie, ale z tego co widzę, to Sony daje aż trzy lata gwarancji gdyż tablet kupowałem około maja 2014 a gwarancja ważna do kwietnia 2017, co by się zgadzało z teorią trzy letnią.

link do djęcia:

https://www.dropbox.com/s/9emr2e9ej675gsh/Screenshot_2015-04-06-03-41-38.png?dl=0

Edytowane przez mat3j861

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snaperr

Ok ale by wydać custom ROM bo taki jest ten lolipop to muszę mieć odblokowany bootloader a to juz chyba zrywa gwarancje?

[Dodano: 06 kwiecień 2015 - 12:45]

dobra mam pytanie jak ja mam zrobić tego roota na 4.4.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Ten Lolipop to zwykły stock rom, nie potrzebujesz mieć odblokowanego bootloadera. Na początek musisz się cofnać do wersji systemu którą jesteś w stanie zrootować. Gdybyś miał zrootowaną wersję 4.4.4 ten krok nie byłby konieczny. Polecam wgrać przy pomocy flashtoola tą wersję podatną na root

https://drive.google.com/file/d/0BzmE6c-zzg0dcTN2RHYxMHlsLWc/view?usp=sharing

Po zainstalowaniu tej wersji wchodzisz do ustawień, klikasz kilka razy numer kompilacji aż uzyskasz dostęp do opcji programistycznych, wchodzisz w nie i zaznaczasz debugowanie USB. Wchodzisz do zabezpieczeń, zaznaczasz nieznane źródła. Pobierasz kolejny plik

https://drive.google.com/file/d/0BzmE6c-zzg0da01Ib1B2eXFKNlE/view?usp=sharing

Wygodnie jest wejść też w ustawienia wyświetlacza i ustawić wygaszanie powiedzmy na 30 minut, wtedy widzimy wszystkie komunikaty na tablecie. Po rozpakowaniu pobranego pliku podłączamy tablet do komputera, uruchamiamy plik i wybieramy opcję 3, tablet po chwili zapyta nas a jakaś autryzację czy coś tym stylu, zaznaczamy zawsze ufaj. Po instalacji nasz tablet powinien się zrestartować (jak dobrze pamiętam chyba od razu do TWRP Recovery) Jeżeli teraz tablet będziesz widział w okienku mój komputer nic nie musisz robić, pobierasz zrootowaną już wersję lolipopa

https://drive.google.com/file/d/0BzmE6c-zzg0dVGdKYUtGT3MtZEU/view?usp=sharing

i przerzucasz ją do tabletu (ber rozpakowywania)

Dalej procedura standardowa, wipe dalvik cache, system, cache oraz data, cofasz się i dajesz install zip po czym go wskazujesz  i czekasz aż sie zainstaluje. 

Jeżeli wcześniej tablet po restarcie nie będzie w recovery powinieneś w aplikacjch mieć ikonkę czerwonego diabełka o nazwie NRD Utils, po jej otworzeniu tablet zapyta o przyznanie dostępu do roota i tu wybierasz reboot do recovery. Po tym też poznasz że procedura wgrywania recovery i roota przebiegła poprawnie.

To tak na szybko, w razie pytań, wal śmiało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snaperr

dobra to moje pytanie jest takie. czy odblokowanie bootloadera odpowiada za możliwość wgrywania custom romów?

[Dodano: 07 kwiecień 2015 - 01:34]

i mam problem ze sterownikami fastboot bo wywala mi error instalacji za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snaperr

że sterowniki google inc nie powiodła się instalacja

[Dodano: 07 kwiecień 2015 - 10:44]

potrzebuje sterownika do: s1 boot fastboot drivers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Masz zainstalowane PC Campanion? Zainstaluj i powinno rozwiazac problemy ze sterownikami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi