Skocz do zawartości
snaperr

root xperii z2 tablet android lollipop

Rekomendowane odpowiedzi

snaperr

Ok dzieki juz sobie poradzilem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Lolipop to zwykły stock rom, nie potrzebujesz mieć odblokowanego bootloadera. Na początek musisz się cofnać do wersji systemu którą jesteś w stanie zrootować. Gdybyś miał zrootowaną wersję 4.4.4 ten krok nie byłby konieczny. Polecam wgrać przy pomocy flashtoola tą wersję podatną na root

https://drive.google.com/file/d/0BzmE6c-zzg0dcTN2RHYxMHlsLWc/view?usp=sharing

Po zainstalowaniu tej wersji wchodzisz do ustawień, klikasz kilka razy numer kompilacji aż uzyskasz dostęp do opcji programistycznych, wchodzisz w nie i zaznaczasz debugowanie USB. Wchodzisz do zabezpieczeń, zaznaczasz nieznane źródła. Pobierasz kolejny plik

https://drive.google.com/file/d/0BzmE6c-zzg0da01Ib1B2eXFKNlE/view?usp=sharing

Wygodnie jest wejść też w ustawienia wyświetlacza i ustawić wygaszanie powiedzmy na 30 minut, wtedy widzimy wszystkie komunikaty na tablecie. Po rozpakowaniu pobranego pliku podłączamy tablet do komputera, uruchamiamy plik i wybieramy opcję 3, tablet po chwili zapyta nas a jakaś autryzację czy coś tym stylu, zaznaczamy zawsze ufaj. Po instalacji nasz tablet powinien się zrestartować (jak dobrze pamiętam chyba od razu do TWRP Recovery) Jeżeli teraz tablet będziesz widział w okienku mój komputer nic nie musisz robić, pobierasz zrootowaną już wersję lolipopa

https://drive.google.com/file/d/0BzmE6c-zzg0dVGdKYUtGT3MtZEU/view?usp=sharing

i przerzucasz ją do tabletu (ber rozpakowywania)

Dalej procedura standardowa, wipe dalvik cache, system, cache oraz data, cofasz się i dajesz install zip po czym go wskazujesz  i czekasz aż sie zainstaluje. 

Jeżeli wcześniej tablet po restarcie nie będzie w recovery powinieneś w aplikacjch mieć ikonkę czerwonego diabełka o nazwie NRD Utils, po jej otworzeniu tablet zapyta o przyznanie dostępu do roota i tu wybierasz reboot do recovery. Po tym też poznasz że procedura wgrywania recovery i roota przebiegła poprawnie.

To tak na szybko, w razie pytań, wal śmiało

Witam mam pytanie czy moge zrootowac tablet tym sposobem bo mam tablet wersji SGP512 a tu jest rom wersji  SGP521 pytam sie bo juz jeden tablet mam zepsuty przez wgranie zlego romu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli masz zablokowany bootloader to na 99.9% możesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę zainstalować rom SGP521 jeśli posiadam SGP512 ? nic nie robiłem z moim tabletem to chyba jest zablokowany bootloader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, możesz, gdyż jest to ten sam tablet, ten sam sprzęt, a różnica jest tylko w wielkości posiadanej pamięci. Ja na swoj 521 instalowalem rom z 511 i to nie jednokrotnie, gdyż to też jest ten sam model i ta sama konfiguracja sprzętowa, a różnica to tylko modem 3g.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zepsulem 2 tablet wgrywalalem rom prze flashtool a zapomnialem wlaczyc USB debugging i sie juz nie uruchamia tylko wibracja sie wlacza jak naprawic :(

Teraz wcale nie uruchamia sie bede mogl oddac na gwarancje ?

Edytowane przez marcel45144

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Debugowanie nie jest ci potrzebne jezeli uzywasz flashtoola. Opisz po kolei co zrobiles i w jaki sposob?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zainstalowalem sterowniki robilem wedlug poradnika stad :http://forum.android.com.pl/topic/157091-wgrywanie-oprogramowaniakerneli-przez-flashtool/sciaglem SGP521_17.1.A.2.69_1281-5556.ftf i robilem wedlug poradnika i wyskoczylo INFO w flashtool ze mam wlasczyc USB debbuging ale juz bylo za pozno bo juz tablet sie nie uruchamial tylko wibracje byly a teraz juz na nic nie raguje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem ze instalowales wczesniej program pc campanion w celu zainstalowania sterownikow? Tablet reaguje pod ladowarka? To znaczy swieci się dioda jak go podepniesz do ladowarki? Po uruchomieniu flashtoola klikasz w ikone pioruna klikasz flashmode i wskazujesz plik z romem. Zatwierdzasz wszystko i czekasz cierpliwie az pokaze ci sie komunikat ze trzeba podlaczyc wylaczony tablet/telefon przytrzymujac klawisz wstecz. Ty, bierzesz wylaczony tablet z podpietym kablem do tabletu, przytrzymujesz klawisz zglasniania (albo zciszania, dobrze nie pamietam ale po podlaczeniu pokaze ci czy podpinasz urzadzenie w trybie fastboot czy flashmode) i trzymajac ten klawisz podpinasz druga koncowke do komputera. Trzymasz az program zacznie flashowac i jak juz zacznie mozesz puscic, teraz czekasz az wszystko sie zakończy. Przed cala procedura mozesz jeszcze wcisnac klawisz zglasniania i wlaczania tabletu, przytrzymaj okolo 10 s az poczujesz wibracje. Mozesz tez podpiac go namgodzine do ladowarki. W kazdym badz razie nic nie uszkodziles, po prostu zle cos zrobiles.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczesniej reagowal po flashtootal a teraz juz na nic nie reaguje :( A pc campanion mialem juz zainstalowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi