Skocz do zawartości
snaperr

root xperii z2 tablet android lollipop

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, a jak zainstalować xposed żeby działało? Dążę do tego aby mieć multi window.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

Czy ktoś może napisać jak to jest z tym rootem na 521? Wszystko tu jest tak chaotycznie napisane, że nie można się połapać...

Niech ktoś mnie skoryguje jak coś źle rozumiem

1. Cofam się do romu, który da się zrootować-której wersji? Bo nie wiem

2. Rootuję metodą easy root tool-wiem jak bo już to robiłem

3. Wgrywam przez recovery lollopopa

PUNKT PIERWSZY JEST MI POTRZEBNY ŻEBY WYSTARTOWAĆ. PROSZĘ O PODPOWIEDŹ

[Dodano: 03.07.2015 - 08:24]

A i ma ktoś może wersję ce1 romu podatnego na root? Również by mi się przydał.

Z góry dzięki

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś może napisać jak to jest z tym rootem na 521? Wszystko tu jest tak chaotycznie napisane, że nie można się połapać...

Niech ktoś mnie skoryguje jak coś źle rozumiem

1. Cofam się do romu, który da się zrootować-której wersji? Bo nie wiem

2. Rootuję metodą easy root tool-wiem jak bo już to robiłem

3. Wgrywam przez recovery lollopopa

PUNKT PIERWSZY JEST MI POTRZEBNY ŻEBY WYSTARTOWAĆ. PROSZĘ O PODPOWIEDŹ

[Dodano: 03.07.2015 - 08:24]

A i ma ktoś może wersję ce1 romu podatnego na root? Również by mi się przydał.

Z góry dzięki

Aktualnie jestem bardzo zajęty, dziś albo jutro postaram się wrzucić tutotrial z instalacjami romów oraz rootem. Na chwilę obecną każda wersja romu jest podatna na roota więc z tym nie ma problemu. Tak na szybko, żeby zrootować Lolipopa wchodzisz do sklepu, szukasz aplikacji kingroot instalujesz i postępujesz zgodnie z wskazówkami, po restarcie jak się nie myle (ale wydaje mi się że poprosi o restart) masz już zrotowany tablet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

Oki ale ja preferuję wgranie prerooted ponieważ kingroot wysyła nasze imei na chińskie serwery a mi to jest niepotrzebne. Wolę dmuchać na zimne. 

To sprecyzuję bardziej pytanie-do której wersji muszę się cofnąć aby zrobić roota przez easy root tool?

Chcę znać tylko numer tej wersji...

[Dodano: 04.07.2015 - 07:02]

na z1 compact wiem do której wersji wrócić, na z2 był to rom z koncówką 314 na z3 też wiem. Chcę tylko numer...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Już nie pamiętam, najwygodniej chyba cofnąć się do ostatniej, masz wtedy 100% pewność sukcesu. Możesz też wgrać dual recovery (do tego nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera) a potem poprzez to recovery wgrać wersję prerooted Android 5.0.2 Lollipop 23.1.A.0.690

Edytowane przez mat3j861

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

Toć nic nie mówię o bootloaderze. Boże wiem jak to zrobić ale chcę numer kompilacji :-?

Tapatalknąłem Xperią Z3

[Dodano: 04.07.2015 - 14:18]

A pozatym aby wgrać przez recovery prerooted trzeba mieć root...

Tapatalknąłem Xperią Z3

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przeczytaj sobie ten temat od początku, zwróć szczególną uwagę na post numer 6, gdzie wszystko zostało opisane na przykładzie wersji podatnej na root.

Uważam, że na chwilę obecną wszystko zostało wyżej opisane. Chyba bez sensu jest nabijanie postow i tworzenie kilkunastu stron tematu z ciągłymi pytaniami o to samo - przed zadaniem pytania wystarczy przeczytać poprzedni post czy dwa. W przyladkj wątpliwości, proszę dać znać.

Edytowane przez mat3j861

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

To sobie poradziłem. Wróciłem do wersji. 314, zrobilem root metoda easy root tool, wgrałem najnowsze recovery od nuta, a potem przez recovery wgrałem zrobiony przeze mnie prerooted lolipopa 5.0.2 robiąc wszystkie wipy z poziomu recovery. I tyle. Podsumowując robi się to identyczne jak na zwyklej Z2.

Tapatalknąłem Xperią Z2 Tablet

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa dni temu pojawiła się sieciowa globalna aktualizacja androida do lizaka 5.02 (no przynajmniej u mnie i kilku znanych mi znajomych)

Jak pewnie większość poszukujących informacji do zrobienia roota lub innych własnych ustawień próbuję przedrzeć się przez gąszcz pojęć i sposobów zmian w tablecie

natrafiłem na portalu XDA podaję poniżej link o wdzięcznym tytule: 

[Prerooted][flashable]zip[23.1.A.1.28][sGP521][Customized NCB]&[VMo RU-UA-KZ]

http://forum.xda-developers.com/xperia-z2-tablet/general/prerooted-zipcustomized-ncb-t3100783 

Requirements:
Sony Xperia Z2 Tablet (SGP521) with root and recovery.

Instructions:

1. Download: SGP521_23.1.A.1.28_Customized NCB_flashable.zip ( 1.2 GB ), mirrior: Mega
    or SGP521_23.1.A.1.28_VMo RU-UA-KZ_flashable.zip ( 1.2 GB ), mirror: Mega
  2. Copy zip-file on SDCARD.
  3. Go to recovery.
  4. Factory Reset (recommended).
  5. Install zip-file.
  6. Reboot the system.

Mam w związku z tym kilka laickich pytań do kolegów po fachu

1. czy powyższa metoda też jest dobra?

2. czy będę miał polską wersję?

3. co to znaczy "idź do recovery" - tzn gdzie w tablecie, w komputerze?

4. przywrócić ustawienia fabryczne?

5. czym zainstalować zip-file?

rozumiem że stracę wszelkie ustawienia, dokumenty i wgrane aplikację prawda?

chodzi o to że przy kitkacie skorzystałem z poradnika XPERIA Z2 TABLET - Super łatwy root! Android KitKat

http://forum.android.com.pl/topic/180642-xperia-z2-tablet-super-latwy-root-android-kitkat/

i wszystko było ok - tzn udało się zrobić roota i usunąłem niechciane aplikacje i spersonalizowałem tablet w miarę po swojemu

niestety potem przyszła jakaś aktualizacja androida i straciłem roota a że na horyzoncie pojawił się lolipop to postanowiłem poczekać na rozwiązanie problemu roota

tak jak pisałem na wstępie pojawiła się 2 dni temu aktualizacja do 5.02 i aż jestem chory ze złości - większość tych nowych wodotrysków mi się nie podoba, niczego specjalnie ustawić się nie da po swojemu bez uprawnień roota ... najbardziej mnie irytuje brak możliwości ustawień po swojemu ikonek szybkiego dostępu (do LTE, jasności, wyciszania, autoobrotu ekranu itd.) oraz konfiguracji własnych powiadomień (rozdzielenia ich i własnego umieszczenia)

Najchętniej wróciłbym do kitkata bez roota ale boję się coś popsuć - większość osób czytających poradniki ma chyba podobne obawy bo ciągle o to samo pytają (w różnych postach)

gdyby był ktoś tak miły i wyjaśnił do końca (łopatologicznie) co i jak to było by ok a wdzięczność przyszłych czytających przeszło by na młodsze pokolenia :-)

jeśli sam przetestuję na swoim sprzęcie ściągnięcie roota z 5.02 to po powrocie z wakacji chętnie taki poradnik napiszę.

na razie nie jestem pewien czy dobrze rozumiem określenia stockowy root brandowany potraktowany dual recowerem lub flashtoolu przy jakimś tam kernelu.... 

nie umiem znaleźć opisu działania flashtoola czy dual recowera aby wiedzieć co trzeba zmienić i dlaczego...

Pozdrawiam wakacyjnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

Aktualizacja to jest już chyba od miesiąca a nie od dwóch dni...

Tak to jest dobra metoda, w moim poprzednim poście napisałem jak zrootowałem lizaka, tylko wgrałem wersję ce1 prerooted a nie globalną. Będziesz miał polską wersję ale zamiast napisu LTE będziesz miał 4G oraz nie będziesz miał oszczędności znaków w sms. Dodatkowo ce1 jest na nasz region a global nie. Recovery musisz wgrać samemu-ja mam od nuta, i tam robisz factoryreset z poziomu telefonu. No i fakt wszystko stracisz.

[Dodano: 15.07.2015 - 13:29]

A żeby pozbyć się roota wystarczy wgrać rom flashtoolem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi