Skocz do zawartości
azth

Note 3/Ascend Mate 7/ew. Note 4

Rekomendowane odpowiedzi

azth

Witam.

Za niedługo planuję kupić sobie nowy telefon. Obecnie korzystam z Nexusa od Samsunga. Zastanawiam się głównie nad Note 3 i Ascend Mate 7. W grę wchodzi jeszcze Note 4, ale póki co nie zdecydowałem ile przeznaczę na telefon.

Ale od początku... Jeśli chodzi o codzienne wykorzystanie telefonu to rozmowy, smsy, internet, ebooki, muzyka, czasami jakieś filmy. Zdjęć nie robię za dużo. Nie gram w gry, także nie obchodzi mnie to czy będą one działały płynnie.

Zapoznałem się z wieloma recenzjami, zarówno polskimi jak i zagranicznymi, ale brakuje mi oceny telefonów po pewnym czasie ich użytkowania. Zastanawia mnie też kwestia rysika - część osób chwali, część uznaje go za nieprzydatny. I jeszcze cena... Czy jest na prawdę warto dołożyć do Note 4 ok. 500 zł? (Jakby ktoś się zastanawiał skąd wzięła mi się ta kwota - planuje kupić telefon z pewnego źródła, z pominięciem serwisów aukcyjnych, z dowodem zakupu, który zagwarantuje mi bezproblemową gwarancję. Przy tych kwotach nie będę szukał "okazji").

Który Wy byście wybrali (Note 3 czy Ascend Mate 7)? Czy może lepiej rozważyć zakup Note 4? Najbardziej wartościowe byłyby dla mnie opinie użytkowników, którzy mieli styczność z tymi telefonami i są obiektywni. Wiadomo, że każdy ma inne gusta, ale mam nadzieję, że pomożecie podjąć właściwą decyzję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

http://www.#####/pl/katalog/samsung/galaxynexus/

Jesli mówisz o tym nexusie to nieważe jaki teleofn wybierzesz i tak bedziesz zadowolony bo zrobisz kosmiczny skok na przód. I to dosłownie pod każdym względem: procesoer, aparat, multimedia etc. etc. 

Jesli masz kase to jasne, żę warto dokładac do Note 4 chcoiazby ze wzgledu na to ze jest ZDECYDOWNIE ladniejszy od Note3. Aluminowa ramka robi swoje ( przynajmniej na mnie ). Jeden z najwydajnieszych sprzetów obecnie na rynku ( aparat, ekran -tak samo). Note 4 to super sprzet i nawet mnie urzekl - osobę, któa straszenie nie lubi samsungów, ze wzgledu na nakladke, duze ceny sprzetu, a tandetne wykonanie i takie tam. 

Mate 7 tez jest super wykonany, ale to kobyła ma 6 cali, mimo bardzo malych ramek. Dla mnie juz zdecydowanie za duzy sprzet. 

Takze kolego masz w czym wybierac przechodząc z Nexusa i niewazen co wyneirzesz i tak bedziesz zadowolony ;). Kwetsia tylko kasy jaka chcesz wydac, bo Twoje wymagania spełni kazdy sprzet z górnej półki. Do ogladania filmó osobiscie polecilbym ekran 5"+

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    azth

Dzięki za odpowiedź :)

Wypada mi chyba pojechać do jakiegoś większego sklepu i poświęcić dłuższą chwilę na sprawdzenie każdego z telefonów, bo do tej pory nie za bardzo miałem na to czas. Wszystkie te telefony mi się podobają, ale zakup planuje na 1,5-2 lata, więc chcę wybrać coś, co przez ten czas dobrze mi będzie służyło. Gdyby tylko kwestia dotyczyła kilku miesięcy to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    svzuka

Hmm..róznica miedzy wielkoscia note 4 a mate 7 to jakies 2.5-3mm na długosci i szerokości, 6 cali vs 5.7, wiec nie wiem co tu jest kobyła.. :) Ja osobiscie stałem przed podobnym wyborem, z tym ze samsunga odrazu skreslilem za okropny dla mnie design.Miałem note 1 kiedys i rysika ze 2 razy uzyłem. Wiec uznałem to za cos zbednego.

Macałem kilka razy mate 7 i robi wrażenie. No ale kupiłem inny mniejszy,tanszy  i też dla mnie dobry telefon.

Ja osobiście wybrałbym mate 7.

Edytowane przez svzuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak się ma wybór między tymi kombajnami dziś??

Też się zastanawiam między którymś z tej trójki: Mate7, Note3, ew. (używany) Note4...

Fajnie gdyby nie trzeba było go ładować codziennie a na to chyba tylko Mate7 będzie gotowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam N4 i M7.

N4 lepszy w :

Jakość dźwięku plus odpowiednia moc na dobrych słuchawkach

Jakość zdjęć wymiata, matryca 16:9, video do 4K

SAMOLED

IRDA

Pulsometr (dla mnie bardzo przydatny)

Rysik i soft

M7 lepszy w:

Praca na baterii poza zasięgiem N4