Skocz do zawartości
htc macio

Złe okładki albumów w utworach muz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z okładkami albumów,otóż gdy wgrywam jakiś nowy utwór zawsze go taguje w programie mp3tag, dodajac zdjęcie okładki. Problem polega na tym, że gdy wgrałem na telefon moje pierwsze utwory, kolejne utwory jakie dodawałem następnymi razami, miały tę samą okładke, co te pierwsze. Dlaczego tak jest?

Wgrywam jako naped dyskowy, nie przez htc sync.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezlei wrzucasz je do tego samego folderu to sprawdz czy nie ma w nim pliku cover.jpg. Jest traktowany jako okladka albumu wiec stockowy odtwarzacz z niego korzysta ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm... wrzucam je do folderu Music. po prostu jako plik muzyki (z już wgraną okładką), no i w telefonie po odłączeniu widze już tę inną okładkę... próbowałem nawet założyć nowy folder, i wrzucić do niego plik muzyczny i jego okładkę (nazwaną "folder", jak w stockowych utworach) ale nic z tego... cały czas ta sama okładka w telefonie... pliku cover nie znalazłem w "Music"

EDIT:

a jednak gdy zrobie to w nowym folderze z okładką :folder" to nawet nie widać tego pliku w odtwarzaczu

Edytowane przez htc macio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś skanować kartę pod względem nowych plików muzycznych albo użyć innego odtwarzacza dla testów? Spróbuj PowerAMP na przykład. Może te tago nie są odczytywane poprawnie przez stockową aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja muzyke wrzucam zawsze do folderu DCIM na karcie i okladki wczytuja sie bez problemu.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wrzuciłem muzykę na kartę i zainstalowałem Mortplayer Music... wsio ok!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja mam problem bo wszystkie moje mp3 ktore sa wgrane bez okladki maja za okladke jedno z moich zdjec wykonanych telefonem. Jak to zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź gdzie się znajduje to zdjęcie i czy przypadkiem nie ustawiłeś go jako okładkę albumu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zdjecie znajdowalo sie w folderze mp3 ale po usunieciu zdjecia i wrzucenia tam innego zdj dalej jest to co bylo kieyds.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam przerzucenie muzyki na kompa, zainstalowanie foobar2000 + komponenty (np. do tagowania zdjęć i pobierania coverów albumów - discogs). Dzięki temu wszystko śmiga i jest kompatybilne z tym co jest na serwerze stronki: Discogs - Database and Marketplace for Music on Vinyl, CD, Cassette, MP3 and More

Najlepsze jest to, ze każdy plik muzyczny ma swoją okładkę i nie potrzeba dodatkowych plików z rozszerzeniami graficznymi przetrzymywać w folderach z muzyką.

Na początku miałem problem aby to ogarnąć ale teraz uważam, że na prawdę daje to radę. No a oprócz tego oczywiście power AMP i nie ma mocnych :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi