Skocz do zawartości
michael909

Nexus 7 Błąd przy uruchomieniu - dziwna sprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, użytkuję niezbyt długo tablet Nexus 7. Ostatnimi czasy chciałem sformatować go do ustawień fabrycznych, ponieważ zapomniałem hasła do odblokowania tableta. Po sformatowaniu nastąpił taki problem: tablet włącza się, jest napis Google, potem ukazuje się Zielony Robocik a pod nim widnieje napis Usuwam... I tyle ! Nie mogę go dalej uruchomić. Dodam, że wchodząc w tryb recorvery również pokazuje się Robocik i Usuwam... Proszę bardzo o pomoc, bo kombinuję już jak koń pod górkę i nic nie mogę zdziałać. Pozdrawiam

Edytowane przez K9G
    prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgranie stocka np. przez WUGS > Sterowniki > W wugs zaznaczona opcja Soft-Bricked/Bootloop ( http://scr.hu/134u/6tgy3 )

PS. Przed wgrywaniem musisz odblokować bootloader jeśli nie jest. Opcja Unlock Bootloader

Edytowane przez Tomek_Tcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reasumując, ściągnę np. androida 4.4.4 stock czy lepiej już androida 5.0 ? WUGS to rozumiem, że program komputerowy do instalacji. Ściągnę sterowniki do Nexusa. A czy będę mógł zainstalować system, jeśli nie mogę wejść w recorvery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, opcja soft bricked sam włącz bootloader, recovery nie jest potrzebne. Wyłącz tablet włącz trzymając power i vol -

Wysłane z mojego Moto G 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo Ci dziękuje za pomoc, po pracy będę walczył z nim dalej. Dam znać co wyszło ;)

[Dodano: 02 kwiecień 2015 - 20:09]

Już na samym początku jest problem. Nie mogę odblokować bootloadera. Ekran tabletu zawiesza się na pytaniu czy odblokować bootloadera czy nie, i koniec. Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zawiesza? Spróbuj ponownie zatwierdzenia się klawiszami vol z tego co pamiętam. Musi działać

Wysłane z mojego Moto G 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tablet nadal zawiesza się na kroku odblokowywania bootloadera. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co znaczy zawiesza? Odblokowanie bootloadera trzeba potwierdzic klawiszem glosnosci. Ekran dotykowy tam nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, przy akceptacji klawiszami vol+/- i power TAK nic się nie dzieje, czekałem wczoraj bardzo długo, bo myślałem, że może coś ruszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Żeby wgrać soft trzeba odblokować bootloader. Odblokowanie bootloadera nie udaje się, wybieram Yes unlock bootloader i potwierdzam klawiszem power. W wierszu poleceń zawiesza się na <bootloader> erasing userdata.

Spoiler

Nexus7.png

Edytowane przez K9G
    spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi