Skocz do zawartości
Zbigg

[GT-I9070P] Jaki ROM najlżejszy na poczatek 2015?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbigg

Witam.

Mam w spadku po żonie aparat jak w temacie, pochodzi z dystrybucji T-Mobile, nie ma simlocka. Telefon strasznie laguje, czasem nie mogę odebrać połączenia-czarny ekran, czasem "zamarznie" na kilkanaście - kilkadziesiąt sekund podczas rutynowych czynności jak używanie Gmaila, HERE albo FB.

Przeczytałem mnóstwo tematów tutaj i na forach anglojęzycznych, wszystko co zyskałem to mętlik w głowie. Dlatego proszę o pomoc i odpowiedź aktualną na chwilę obecną (kwiecień 2015).

1. czy istnieje jakiś ROM niefabryczny, który jest lżejszy, pozbawiony wynalazków T-Mobile i Google, na którym bezawaryjnie działa telefon, SMSy, mail, aparat i nawigacja (Maps albo HERE)? No i który  nie ma padów, restartów etc.

2. czy istnieje możliwość instalacji starego ROMa fabrycznego bez T-Mobile (2.3.coś chyba) i aktualizacji go do aktualnego Androida (4.1.2)

Pozdr.

Edytowane przez Zbigg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@Zbigg

Odpowiedź do pytania o powrót do starego systemu.

Kilka tematów nad twoim jest poradnik.

Na forum się nie tylko pyta , ale także się je przeszukuje przed zadaniem pytania.

Link

http://forum.android.com.pl/index.php?/topic/128366-[GT-I9070P]-Powrót-z-JB-4.1.2-na-GB-2.3.6

Następnym razem zanim zadasz pytanie użyj opcji szukaj.

Wysłane z Cyano-fonika 11 nightly...

Edytowane przez MikiGry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zbigg

@ up: Najwyraźniej nie zrozumiałeś sensu mojego pytania... pytałem czy jak zainstaluję 2.3 bez brandingu i go zaktualizuję, to uzyskam 4.1 bez brandingu.

Nie pytałem o to, czy można zrobić downgrade, bo taką odpowiedź sam sobie znalazłem przeszukując to i inne fora. Pouczenia zostaw może moderatorom i administracji forum.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@Zbigg

'Czy istnieje możliwość instalacji starego ROMa fabrycznego (...) i aktualizacji do najnowszego Androida 4.1.2'

Najpierw pytasz czy można zainstalować starszy rom więc mówię , że tak i daję link do poradnika. To była odpowiedź na pierwszą część pytania.

Nawet , jeżeli zainstalujesz 4.1.2 bez brandu to i tak i tak po tygodniu lagi i ścinki pojawią się znowu. Już lepiej zainstaluj 2.3.6 i zostaw. Jak chcesz , żeby 4.1.2 był znośny , to bez roota i costom kernela i sporego czyszczenia systemu się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zbigg

Czytaj całe zdania, nie ma powodów wyrywać ich części z kontekstu, to fałszuje sens wypowiedzi czy też zapytania. Do rzeczy... masz Advanca? Jakiego oprogramowania używasz i jak to działa? Faktycznie jest tak jak w twoim profilu i podpisie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@Zbigg

Advance'a niestety już nie mam (profilu nie uaktualniłem). Na nim testowałem kilkanaście costomów i kerneli.

Z nich wszystkich najlepiej i naj stabilniej wypadły

Stock 2.3.6

Costom rom bazujący na stocku LightJB 1.2 z kernelem CoCore EP 8.2. Zarządca i panista odemandq/sio albo cfq

Przedostatni build CM 11 od Team Canija (kombinacja zarządcy i planisty odemandq/ sioplus). Ważne , że przedostatni , bo ostatni build jest zbugowany.

Tylko pamiętaj , że na LightJB i CM 11 nie będzie działać NFC + CM 11 ma kilka błędów :

Gry nie są płynne , wideo nagrane kamerą jest wyraźnie przyciemnione. W temacie ile trzyma wam bateria w s advance dawałem screeny z LightJB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zbigg

Dzięki, sprawdzę przy okazji. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@Zbigg

Tylko nie zapomnij po falshu costom romu (jak CM to jeszcze po flashu gapps) wgrać ten plik.

http://d-h.st/vUw

Bez tego pliku telefon nie będzie widział karty sim , ani nie będzie działał BT , WI-FI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi