Skocz do zawartości
maniott

Jaka ładowarka samochodowa najlepsza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Poszukuje ładowarki samochodowej bez kabla same wejście do zapalniczki z portem lub portami USB. Znalazłem niby solidne firmy Hama bodajże ładowanie 5V 1A. Szukam takiej ładowarki do której podłącze swój własny kabel z adapterem Magnector x2 bo telefon ładuje tylko w taki sposób. 

Jak to jest z tymi ładowarkami jest jakaś różnica między ładowarka kupioną u chińczyka za 10 a taką która kosztuje więcej. Czy te badziewia za parę zł mogą zniszczyć  baterie ??

Co posiadacie do swoich Zetek ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vites

Po pierwsze to nie sa ladowarki tylko zwykle zasilacze dajace napiecie stale 5V (ladowarka jest wewnatrz telefonu).

Hama to chinczyk, mialem kilka i zawsze jakies problemy z nimi. Osobiscie przesiadlem sie tylko na ladowarki Samsunga 10W (5V 2A), zarowno domowa 230V jak i samochodowa 12V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze to nie sa ladowarki tylko zwykle zasilacze dajace napiecie stale 5V (ladowarka jest wewnatrz telefonu).

Hama to chinczyk, mialem kilka i zawsze jakies problemy z nimi. Osobiscie przesiadlem sie tylko na ladowarki Samsunga 10W (5V 2A), zarowno domowa 230V jak i samochodowa 12V.

Dzięki za twe mądrości :) ale może jakiś konkretny odnośnik do przykładu :)

Ja znalazłem na allegro za około 39 zł niby oryginalną ładowarkę Sony ...  co prawda Sony Erikson 

http://allegro.pl/ladowarka-sony-xperia-z3-z2-z1-compact-m2-t3-e3-j-i5077365153.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście kupiłem cały zasilacz na ebay 5 A mperowy pdłączyłem od tylu bezpośrednio do zapalniczki, po samochodzie rozprowadziłem trzy kable do ładowania i tak jednym urządzeniem jednocześnie ładuję zestaw głośnomówiący i telefon. Wszystko estetycznie bez plątaniny kabli. Jeżeli upierasz sie przy czymś wypinanym polecam to http://www.ebay.com/itm/Belkin-Car-Charger-2-1-AMP-with-Lightning-USB-Cable-for-iPhone-5-5S-iPhone-6-6-/171708144150?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27fa9a5a16lub mocniejsze na dwa urządzenia. A to link do przykładowego zasilacza do samodzielnego montażu http://www.ebay.com/itm/Waterproof-DC-buck-Converter-12V-to-3-3-3-7-4-2-5-6-7-5-9V-Power-Supply-Module-/261308422285?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3cd732188d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Belkin ma wyższe parametry niz oryginalna ładowarka bo 10V 2,1 ampera czy to nie wpłynie na żywotność baterii ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba 5V i 2.1 A. To jest dokładnie tak, jak masz w domu, powiedzmy że gnizdko masz zabezpieczone bezpiecznikiem 16A czyli max prąd jaki może popłynąć z niego. Wyliczając ze wzoru P=U x I x cosFi , gdzie P to moc,  U to napięcie w gniazdku czyli 

240V, I to 16A, a cos fi dla naszych obliczeń przyjmijmy 0,8 to wychodzi w przybliżeniu ok 3000 Wat i o takiej maksymalnej mocy możemy podlączyć do naszego gniazdka urządzenie powidzmy czajnik elektryczny. Ale do tego gniazdka również  podłączamy zwykły mikser o mocy 100 wat i wtedy on sobie z naszego gniazdka pobiera ok 0,5 ampera a przecież nie zastanawiasz się czy go uszkodzisz po prostu  wkładasz wtyczkę w gniazdko i ma działać. Tu sytuacja jest analogiczna jak ładowarka jest w stanie dać 2A to znaczy że więcej nie da ale mniej zawsze. To tak po krótce dla wahających.

Edytowane przez xywameg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andy503

Tak jak kolega przede mną pisał, telefon sam pobierze tyle mocy ile potrzebuje. 2.1A to jest granica, którą ładowarka dostarczy. To chyba już najmocniejsze ładowarki dostępne w sprzedaży puki co.

Jak mam być szczery im mocniejsza tym lepiej, bo włączysz sobie navi, ekran na full, do tego muzykę przez bt to nagle może okazać się, że zamiast ładować, telefon się rozładowuje, albo poziom baterii będzie nie zmienny.

Ja kupiłem jakiegoś chińczyka 2.1A w Carrefour za 15 zł i śmiga. Sama ładowarka też raczej nie jest wstanie zepsuć telefonu, bo są zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vites

Dzięki za twe mądrości :) ale może jakiś konkretny odnośnik do przykładu :)

Pierwszy wynik w wyszukiwarce Google i wiesz, ze chodzi o Samsunga ECA-U21CBEGSTD... Szybciej bys to znalazl niz pisales w/w tekst.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy wynik w wyszukiwarce Google i wiesz, ze chodzi o Samsunga ECA-U21CBEGSTD... Szybciej bys to znalazl niz pisales w/w tekst.

Wolałem jednak zobaczyć inne odp :) i mam mam konkretne przykłady za co dziękuje :) 

Na matematyce się nie znam i na prądach też nie :) Ale na Samsungu i Belkin pisze wyraźnie 10V a na ładowarce sony 5V :) co to oznacza ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vites

Na Samsungu jest napisane 10W (dziesiec Wat bo 5V * 2A = 10W).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi