Skocz do zawartości
rammiro

Pierwszy smartfon dla kobiety - do 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

rammiro

Witajcie,

zastanawiam się jakie urządzenie byłoby najbardziej odpowiednie jako pierwszy w życiu smartfon dla dorosłej kobiety. Przesiadka z Nokii na Symbianie, która działa już z 5 lat.

Chodzi tu o wyważenie funkcjonalności do potrzeb. Jak na początek zabawy z Androidem nie potrzeba na pewno takich wodotrysków jak czytnik linii papilarnych etc.

Smartfon ma po prostu płynnie działać bez ingerencji w soft (przez kolejne 3-5 lat), długo trzymać na baterii, robić przyzwoite zdjęcia i ładnie wyglądać. No i ze względu, że dla kobiety to chyba ekran max 4.8'? Co polecacie?

Najpoważniej zastanawiałem się nad Nexusem 4. Przekonuje mnie to 2GB RAMu i Android 5.0. Jednak to produkt z 2012 (!) roku, więc trochę słabo. Oprócz tego rozważałem również Motorolę Moto G 2nd gen (2014). Problem z nią jest jednak taki, że ma tylko 1GB RAMu i nie wiem na jak długo to wystarczy. Czytałem narzekania na baterię w N4, ale patrząc po pojemności to Moto G wcale nie ma większej...

Z góry dzięki za pomoc ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo
    bez ingerencji w soft (przez kolejne 3-5 lat), długo trzymać na baterii,

Chciałbym za 5 lat zobaczyć baterię nexusa 4. :trollface:

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest tel z wymienna baterią i przynajmniej 1,5GB ramu, a tutaj do 4,8" to praktycznie masz tylko: s4mini (bateria nie powala), s3neo, s3lte i chyba najlepszym wyjściem byłoby nowe xiaomi redmi 2 w wersji 2GB ram/16GB rom - do normalnego użytkowania mocy mu nie braknie.

Najlepiej zabierz ją do sklepu i daj pomacać telefony różnej wielkości, wtedy będzie łatwiej coś wybrać.

Ps. Chyba mam lepsze wyjście -> kupujesz coś pokorju LG L90 za 500zł, a 300zł do skarpety. Za 2 lata sprzedajesz go za 200, dokładasz 300 i znowu masz 500 na telefon.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Witamy Szefa @@rammiro w tym dziale! :)

Jeżeli nie potrzebuje Twoja druga połówka nowego smartfona, możesz pooglądać Galaxy S4 w stanie idealnym na portalach aukcyjnych. Ewentualnie porozglądać się za Sony Xperia Z1 Compact, spokojnie w tej cenie powinieneś złapać coś fajnego.

Ewentualnie LG G2 również, jako używka jest do osiągnięcia w tej cenie. Choć tutaj wbudowana bateria, bez możliwości wyjęcia.

Jeżeli chodzi o długi czas pracy na baterii to z góry odrzuciłbym wszystkie Nexusy, bo żaden z nich nie jest w tym dobry.

Nie kombinuj również z markami zagranicznymi, bo jak to wiadomo Kobieta lubi upuścić smartfon, lub pozostawić go w torebce razem z innymi przyborami, wobec czego zmienna klapka baterii byłaby wskazana :)

Ogólnie najczęściej wybieranym telefonem obecnie przez Kobiety jest Samsung Galaxy S4 i w sumie wydaje mi się, że dla niej również byłby to najciekawszy wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro

Używany raczej nie wchodzi w grę. Także G2 i S4 odpadają ze względu na cenę.

Moje typy jak widzicie nie mają żadnych nakładek = brak przymulania i pewne update.

Z1 Compact byłaby pewnie fajnym wyborem, ale kosztuje nieco ponad budżet - 1100zł.

Xiaomi Redmi 2 z 2GB RAMu to całkiem ciekawa propozycja. Znalazłem jednak tylko 1S z 2GB za 600zł: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-1s-bialy-i5228751967.html lub 2S za 640zł ale już z 1GB RAMu.

Tylko zastanawiam się jak wyglądają tutaj aktualizacje? Przychodzą automatycznie, czy trzeba ręcznie robić? Android 5.0 jest zapewniony?

Bateria patrząc na mAh również nie powala. Czy Xiaomi ma jakieś lepsze zarządzanie energią niż Moto G czy Nexus 4?

[Dodano: 03 kwiecień 2015 - 04:40]

Międzyczasie znalazłem jeszcze HTC One M7, którego kiedyś miałem. Widzę, że super potaniał - za 700zł moża dostać.

Oprócz tego Asus Zenfone Z5 również za 700zł i ZTE V5 Redbull Nubia z 2GB RAMu za 650zł. Dwa ostatnie mają jednak 5" ekran, więc trochę sporo.

Cenowo w tej chwili:

N4 500zł

Xiaomi S1 (2GB) 600zł

Moto G 700zł 

One M7 700zł

Zenfone 700zł

Z1 Compact 1100zł

G2 1100zł

S4 1100zł

Patrząc na zestawienie wciąż wygrywa N4. Na drugie miejsce wchodzi chyba One M7... Co o tym myślicie?

[Dodano: 03 kwiecień 2015 - 06:29]

Po dokładniejszej analizie okazało się, że One M7 za 700zł z allegro idzie z Chin. Więc to raczej nie jest dobra opcja. "Normalny" polski M7 kosztuje 1100zł, a więc to ta sama półka cenowa co G2, S4 i Z1 Compact.

Edytowane przez rammiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kobiety to przede wszystkim będą patrzeć na wygląd słuchawki. W takim wypadku z tych wymienionych polecił bym HTC M7. Świetnie wykonany, dobrze wyglądający, ogólnie dobry sprzęt. Tylko jeden problem, bo nie znajdziesz go nowego w tej kwocie. Te oferty po 700 na allegro to import podrabianych słuchawek z Chin. Jak znajdziesz  tej cenie nowego M7 z pewnego źródła to nie ma się co zastanawiać.

Jeśli chodzi o Xiaomi to według mnie średni wybór dla początkującego użytkownika. Chyba że sam będziesz dogrywał soft i dbał o niego. I piszę to jako fan tej marki.

Ja kupowałem mamie ze 2 miesiące temu pierwszy smartfon. Wybór padł na LG G2 mini za 600 zł i mama mocno sobie chwali. Daje sobie radę, choć dla mnie nakładka od LG jest jakoś mało intuicyjna,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro

To jest niewiarygodne co się dzieje na allegro. Kiedyś w kilka sekund dało się zrobić research i poznać mniej więcej ceny towarów.

Drugi raz dałem się nabrać. Nie da się kupić Nexusa za 500zł. 95% aukcji co prawda ma taką cenę, ale wszystko idzie z Chin. Realna cena N4 to 800zł i jest tylko jedna sztuka (!). Także N4 odpada.

Zdecydowany już byłem na tego Xiaomi RedMi 2 - 2GB - znalazłem za 160 euro: http://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html#/typ_sieci-lte/kolor-pink/rozmiar_pamieci-16

Jest jednak napisane, że jest niedostępny. Pomimo to da się go zamówić. Rozumie to ktoś?

[Dodano: 03 kwiecień 2015 - 14:40]

To LG G2 Mini to z tego co widzę bardzo fajna propozycja. Jeśli nie wyjdzie z Xiaomi to będę chyba rozważał G2 mini, Moto G i Moto G 2gen.

Pytanie tylko jak z nakładką w G2 mini - czy da się przeżyć? I jak wygląda sprawa z update do Androida 5.0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    L0u156

Ze swojej strony mogę polecić Sony Xperia M2 AQUA. Moja kobieta takowy posiada i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o codzienną pracę i tzw. trzymanie na baterii, to jest rewelacja, telefon wytrzymuje do tygodnia, gdzie codziennie jest kilka godzin smsowania, godzina dzwonienia, około godzina gier no i parę godzin WiFi. Głoszą legendy, że kobietom podobają się Xperie, mojej się podoba. Tutaj podaję linka do ceny w internetach.

Edytowane przez L0u156

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Xiaomi powinien się pojawić w ciągu paru dni w tym sklepie. Możesz do nich napisać na FB kiedy spodziewają się dostawy. G2 mini ponoć ma mieć lolipopa. Nakładka jak dla mnie słaba, ale wielu ją chwali.

Odnośnie Xiaomi to może warto spojrzeć na allegro. Np. ten user:

http://allegro.pl/xiaomi-red-rice-redmi-2-hongmi-nowe-z-pl-fv23-i5053858201.html

Trochę dodatków ma, wysyłkę za friko, faktury vat 23%, gwarancja w PL 24 miesiące i 100% oryginalne. Ten użytkownik ogłasza się na forum MIUI Polska, zawsze te 30 zł można utargować.

A ta wyżej wspomniana M2 też warta rozważenia.

Edytowane przez skarżyski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

@@L0u156 - sory, ale nie wciskaj głupot.

Kilka godzin wszystkiego dziennie, więc chcesz mi powiedzieć, że jest to jedyny telefon na rynku, który wytrzymuje 28 godzin na ekranie? :DD

No sory, ale kilka godzin dziennie wyświetlacza przez tydzień jest niewykonywalne w żadnym telefonie. Nawet Nokia 3310 nie wytrzymałaby tydzień, przy kilkugodzinnym użytkowaniu :)

G2 mini niby ma mieć Lollipop. Nakładka nie jest taka zła, ale do płynności Nexusa i Sense jej daleko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adi191pls

Pytanie tylko jak z nakładką w G2 mini - czy da się przeżyć? I jak wygląda sprawa z update do Androida 5.0?

L90 Dual już jakiś czas temu dostał lollipopa, a że l90 (zwykły) to klon g2 mini, to myślę, że w tym kwartale albo następnym jest szansa na lollipopa. W każdym razie jeśli już dostanie, to zawsze najnowszej, ladniejszej nakładce z g3. Aktualna jest brzydka, ale funkcjonalna.

Czy da się przeżyć? Tak. Jeżeli małżonka Nie gra, głównie smsuje czy dzwoni, to jest to dobry wybór, ale już kilka stron w przeglądarce może ubijac launcher. Niestety, 1gb ram to nie tak dużo.

Z tańszych jest Motorola Moto E Lte 2015, która wg testów trzyma lepiej na baterii nawet od g2 mini, choć to nadal mało popularna swiezynka, jak lg spirit Lte.

A co do działania motek - miałem przez chwilę porównanie moto g 1g i l90. Jeśli chodzi o codzienne używanie, różnice są naprawdę marginalne, a prędkość ładowania aplikacji jest podobna, ew. Bardzo lekko na korzyść Motoroli. Mówiąc krócej - i lg i Motorola działają podobnie z lekkim nastawieniem na motke.

Wysłane z mojego LG-D405

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi