Skocz do zawartości
Gość xxyz

Mój telefon nie wstaje po flashu,zmianie kernela itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie\Panie,

w porozumieniu z fufusem postanowiłem założyć dla Was ten temat.Jest to temat w którym będzie mogli pisać o swoich problemach z Waszymi SGSami,o problemach po flashu,zmianie kernela,tematu itp. i uzyskać tu pomoc i poradę.

Temat ten powstaje dlatego byście nie musieli zakładać nowych o podobnej tematyce,by nie było w dziale kilku tematów niemalże identycznych.

Ps.Proszę byście do swoich postów dopisywali tytuł pogrubioną czcionką-będzie łatwiej je odróżnić:)

Każdy nowy temat założony o problemie z SGSem będzie automatycznie zamykany przez moderatorów.

Pozdrawiam

sardoid

EDIT by fufus;

Najczęściej metodą do naprawienia jest np. w przypadku źle wgranego kernela/modemu wgranie go ponownie i wszystko śmiga, drugą metodą w 99% działająca jest wgranie od nowa 3 plikowego romu z re-partition i pitem 512. Co i jak w tutku odina. Więc warto sprawdzić to wcześniej zanim stracimy czas na pytanie

Edytowane przez Cachorro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zufik0

Witam, chyba zbirickowałem sgs-a, znalazłem na forum informację jak powrócić do romu orange tu link: http://forum.android.com.pl/f259/powra-t-do-romu-orange-61815/ wgrałem rom orange przez odina i po auto reboocie porażka ...nie reaguje nawet po użyciu unbricka, zawibruje tylko jak by się uruchamiał i nic, normalnie cegła!!! nie wiem czy dobrze zrobiłem ale nie odznaczyłem re-partiton przy wgrywaniu romu, koledzy pomóżcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stary jeżeli wgrałeś ten rom: Hotfile.com: Hébergement de fichiers par un clic: P1000BVJJ2_BVJI3_IDEJK1.rar to wgrałeś rom od Samsung Tablet,a nie do SGSa...:facepalm1:

Do SGSa rom Orange masz tu: Hotfile.com: Hébergement de fichiers par un clic: I9000BVJP8_BVJP4_IDEJP8.rar

Spróbuj wyjąć baterię na kilka minut,a jak ją włożysz sprawdź czy wejdzie w download mode...obawiam się jednak,że masz duży problem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zufik0

Ooops, faktycznie, chyba rzuciło mi się coś na oczy, niemniej chyba mam faktycznie problem, pytanie tylko czy duży. Myk z baterią nie dał efektu już od dłuższego czasu. Pytanie teraz... co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogł pasc bootloader , jezeli wtyczka nie pomaga to niestety serwis , ale probowalbym jesze ducis ten download mode.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

POZIOMY EKRAN, ODIN NIE WIDZI KOMORKI.

Witam,

Mam dosc nietypowy problem. Mam zainstalowanego Darkiego 10.1. Po pewnym czasie ekran mojej komorki zaczal dzialac tylko w trybie horyzontalnym (poziomo). Dodatkowo opcja mass storage nie daje rezultatu - windows nie widzi komorki w ogole. Tu od razu dodaje, ze sterowniki mam zainstalowane i inny sgs zostaje normalny wykryty. Podczas rozmow domyslnie wlacza sie tryb glosno mowiacy zamiast sluchawki. Zaczelem od czyszczenia cache-u potem poszedl factory reset. Po pierwszym uruchomieniu ekran dzialal jak nalezy jednak po kolejnym restarcie znow widze wszystko w horyzoncie... Poszedlem dalej, sflashowalem ponownie rom (darky 10.1). Sytuacja podobna jak przy factory resecie - pierwsze uruchomienie ok, nastepne juz tylko ekran w poziomie. Kolejny krok - Odin. I tu mi szczeka opadla calkowicie... Odin w ogole nie widzi mego sgsa w trybie download. Kabel sprawdzony i dziala. Baterie laduje normalnie. Nie wiem zbytnio co zrobic jeszcze. Poradzcie cos ciekawego. Moze by zaniesc ją do serwisu? Fon byl brany z PLAY-a.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIE WSTAJE PO ZMIANIE THEMA

Ja mam taki problem, otóż chciałem wgrac sobie inny theme do SGS-a, okazało sie ze nie działa( Mekalas theme) wiec poprzez Recovery wgrałem ten co miałem poprzednio i mimo to telefon sie nie uruchamia, pojawia sie ekran startowy i restart i tak w kółko. Dodam jeszcze ze w Recovery nie moge nic zrobic, przy próbie wejscia w "choose zip from sd card" pojawiają sie jakies errory.

Czy mozna to jakos naprawic bezboleśnie i bez utraty danych?

Edytowane przez radarrr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NIE WSTAJE PO ZMIANIE THEMA

Ja mam taki problem, otóż chciałem wgrac sobie inny theme do SGS-a, okazało sie ze nie działa( Mekalas theme) wiec poprzez Recovery wgrałem ten co miałem poprzednio i mimo to telefon sie nie uruchamia, pojawia sie ekran startowy i restart i tak w kółko. Dodam jeszcze ze w Recovery nie moge nic zrobic, przy próbie wejscia w "choose zip from sd card" pojawiają sie jakies errory.

Czy mozna to jakos naprawic bezboleśnie i bez utraty danych?

zrób w recovery backup, potem wgraj ten sam rom co miałeś i przywróć z backupu sobie "DATA"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem co lucas4ever zna może ktoś odpowiedź na nasz problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dred_sz: na jakim romie ci sie to stalo? Moze znajdziemy jakies cechy wspolne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi