Skocz do zawartości
Gość xxyz

Mój telefon nie wstaje po flashu,zmianie kernela itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Djok

Myślałem że ingerencja w soft, wgrywanie innych romów poprzez odina jest według samsunga nie dozwolone ... Dobra spróbuję jeszcze tweaka z baterią, jeżeli nie zadziała to tel idzie na gwarancję. Bardzo dzięki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim I9000. Moja głupota sprawiła że chciałem sobie zmienić softa na najnowszego (JVQ). Miałem JVP. Próbowałem przez Odina ( nie pierwszy raz tyle że wcześniej z powodzeniem). Trwało to wyjątkowo długo więc poszedłem do pracy zostawiając podłączony tel do PC. Wcześniej pokazał się niebieski pasek że niby ściąga co trzeba więc nie myślałem że coś będzie nie tak. Po jakimś czasie pokazał się podobno niebieski ekran który zgasł a na odinie tylko komunikat "fail". Po odłączeniu tela od kompa telefon ślepy głuchy i nie reaguje na nic.Ot po prostu nie działa NIC. Co mogę zrobić w warunkach domowych żeby przywrócić go do życia? A może po prostu radzicie mi od razu iść do serwisu? Czy jest wogóle szansa na odzyskanie go do hm życia? Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy jest wogóle szansa na odzyskanie go do hm życia? Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki.

Pachnie raczej serwisem. Miałem podobna sytuację.

Spróbuj najpierw wyjąc na kilkanaście minut baterię. A czy jest jakas reakcja na podłaczenie ładowania?

Komuś podobno udało się wprowadzić fon w tryb downloadmode telefon poprzez podłaczenie aparatu do ładowarki (wyjeta bateria), przyciśnięcie odpowiednich przycisków przez jakiś czas i włożenie w trakcie tego przyciskania baterii (chyba wskazana pomoc drugiej osoby). Gość sie zarzekał że pomogło :)

Więc trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za wskazówki ale na razie nic nie pomaga.tel nie reaguje na ładowarkę niestety.no cóż,czeka mnie wizyta w serwisie.mam nadzieję że tam coś pomogą.:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    POZIOMY EKRAN, ODIN NIE WIDZI KOMORKI.

Witam,

Mam dosc nietypowy problem. Mam zainstalowanego Darkiego 10.1. Po pewnym czasie ekran mojej komorki zaczal dzialac tylko w trybie horyzontalnym (poziomo). Dodatkowo opcja mass storage nie daje rezultatu - windows nie widzi komorki w ogole. Tu od razu dodaje, ze sterowniki mam zainstalowane i inny sgs zostaje normalny wykryty. Podczas rozmow domyslnie wlacza sie tryb glosno mowiacy zamiast sluchawki. Zaczelem od czyszczenia cache-u potem poszedl factory reset. Po pierwszym uruchomieniu ekran dzialal jak nalezy jednak po kolejnym restarcie znow widze wszystko w horyzoncie... Poszedlem dalej, sflashowalem ponownie rom (darky 10.1). Sytuacja podobna jak przy factory resecie - pierwsze uruchomienie ok, nastepne juz tylko ekran w poziomie. Kolejny krok - Odin. I tu mi szczeka opadla calkowicie... Odin w ogole nie widzi mego sgsa w trybie download. Kabel sprawdzony i dziala. Baterie laduje normalnie. Nie wiem zbytnio co zrobic jeszcze. Poradzcie cos ciekawego. Moze by zaniesc ją do serwisu? Fon byl brany z PLAY-a.

Pozdrawiam.

Problem rozwiazany. Telefon oddany do serwisu, wrocil po 2 tygodniach. Wymieniona plyta glowna. Telefon znow sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DomaON

Witam jestem nowy na forum i od razu przychodzę z problemem... Otóż moj problem dotyczy Samsunga galaxy S a chodzi o to, że na złą ver. systemu wgralem kernel. Wersje systemu miałem Froyo 2.2 i dopiero po fakcie przeczytałem ze kernel bym na Gingerbread 2.3. Więc tak oba comba mam zablokowane (tzn download i recovery). Więc zflashowałem tego kerneal galaxian telefon się resnoł pojawło się okno kernel galaxian pasek załadował się do połowy i telefon się resa zawsze laduje sie ten pasek do polowy i się resa... Jeśli chodzi o wykrywanie telefonu na komputerze to wykrywać wykrywa ale się resa więc nic nie zrobię. Jak podłączam ładowarkę to ekran miga więc chyba też reaguje i bateria się nagrzewa(jak zawsze u mnie przy ładowaniu). Więc jak już wcześniej pisałem mam zablokowane oba comba i znalazłem info o wtyczce usb do trybu download mode myślicie ze pomoże tutaj? Czy już po telefonie:( Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtyczka powinna pomóc...możesz też jeszcze spróbować odblokować download mode według metody opisywanej na XDA(musiałbyś poszukać).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie wystąpił problem z flashowaniem - zarówno przez CWM jak i Odin-em. Poradziłem sobie, ale piszę o tym, bo nie mogłem znaleźć nic na temat takiego problemu i może ktoś kiedyś też tak będzie miał i ten post znajdzie :) - no ale zacznijmy od genezy:

Miałem do tej pory od długiego czasu wgrane XWJS8 ugotowane na kuchni 9.9.5 - jak wiadomo było to Froyo i się wreszcie zabrałem za przesiadkę na Gingerbread - ściągnąłem oryginalne XXJVR ze stron samfirmware.com i po wgraniu Odinem chciałem oczywiście jakoś zROOTować - wgrałem SpeedMod Gingerbread, ale root cos nie chciał zadziałać, mimo prób osobnego dogrania innego BusyBox-a i superuser-a. No to postanowiłem wgrać inny kernel - wgrałem Semaphore, po którym telefon trochę zgłupiał :( - przede wszystkim przestał się chcieć logować do mojej sieci przez WiFi, ale poza ty działał całkiem normalnie - problemy pojawiły się w trybie "recovery", ponieważ wywalało tam białe napisy z błędami i nic nie dało się wgrać - nie chciało przyjąć zainstalowania żadnego skryptu, nie chciało nawet zrobić hard resetu - hard reset nie działał zresztą również z poziomu telefonu, a w odin-ie w trybie "download" telefon rozpoznawało, ale przy próbie wgrania czegokolwiek /romu, kernela/ następowała zawiecha na etapie "Connecting..." . Próbowałem wyczyścić system poprzez wgranie Cleaning Script-u, ale niczego nie chciało przyjąć z "recovery", a nawet próby wgrania bezpośrednio za pomocą kernel flasher-a też sie nie powiodły :(

Po długiej i nierównej walce wpadłem na to, żeby podłączyć fona do innego gniazda usb - odin rozpoznał go na innym COM-ie i tym razem udało mu się połączyć i wgrać poprawnie innego kernel-a. WiFi co prawda dalej wariowało, więc zacząłem zabawę całkiem od nowa, ale tym razem po zainstalowaniu XXJVR wgrałem kernel VooDoo i wszystko śmiga jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jestem w trakcie aktualizacji przez kiesa na kompie mam powiadomienie że aktualizację ukończono

a w sg podświetlony wiersz reboot system now a niżej na czerwono błąd tzn E:Error in /cache/ recovery/ sec csc.zip(status 7) no i pod spodem już na żółto installation aborted

Może jakaś podpowiedź co mam zrobić ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi