Skocz do zawartości
Gość xxyz

Mój telefon nie wstaje po flashu,zmianie kernela itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon nie uruchamia sie po zamianie kernela

Zmieniłem kernel na Semaphore będac na MIUI, pokazuje się tylko logo Galaxy s. Recovery pokazuje jakieś błędy E: cant mout

chciałbym to naprawić bez robienia factory reset (oczywiście jeżeli jest taka opcja)

EDIT: Po wgraniu wielu kerneli, finalnie sprawa roziązana.

Jeżeli ktoś by miał taki problem, niedziałający recovery, to można wgrać DarkyCore ODINem, wrócić do recovery i przywrócić wcześniejszy kernel.

Edytowane przez bartek06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Miałem SGSa brandowanego od Orange i postanowiłem wgrać nowszy soft.Wybrałem więc "I9000XXJVR".Flash odinem się udał lecz telefon nie widział sieci i dlatego postanowiłem wgrać "i9000BVJV7_BVJV2_AMNJV5". Gdy w Odinie kliknąłem start Odin posprawdzał tylko pilki i się zawiesił.Odłączyłem telefon,a ten od tej pory nie reaguje na nic,ani na kabel usb ani na ładowarkę.Nie da się go włączyć ani wejść w tryb download mode.Więc moje pytanie brzmi:Czy mogę jakoś jeszcze go uratować w domowych warunkach,a jeżeli nie to czy serwis uzna gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy mogę jakoś jeszcze go uratować w domowych warunkach,a jeżeli nie to czy serwis uzna gwarancję?

Mój pierwszy flash (parę miesięcy temu) zakończył się podobnie. Serwis postawił mi fona w ramach gwarancji. Ale że tak będzie w Twoim przypadku - nie wiadomo.

Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Próbowałeś wyjmować baterię i to na dłuższy czas (nie ma o tym w poście)? Znajdź dojście do wtyczki unbrick. Nie ma 100% pewności ale miałem okazję ją używać i potwierdzam że może fona postawić na nogi.

Trzymam kciuki. !!! (A czy PC widzi Twojego fona? bo jesli tak to jest szansa zadziałać przez konsolę, ale sam nie wierzę w to o co pytam)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem wyjąc baterię na dłuższą chwilę,ale to nic nie dało jak i wszelkie kombinacje z ładowarką.

Czytałem o możliwości wprowadzenia w DM przez komendy cmd ale niestety PC nie widzi telefonu.

Postaram się użyć tej wtyczki unbrick i dam znać czy zadziała,ale wolałbym oddać go do serwisu lecz boję się o tą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzieś kiedyś czytałem, że jest jeszcze jedna opcja, generalnie robisz to samo, co z wtyczką unbrick tyle, że bez niej.

Wymujesz baterię, podłączasz phone pod usb i wkładasz baterię i włączasz. Jeśli się włączy, power przytrzymujesz i po wylaczeniu wchodzisz w download mode. Nie próbowałem u siebie bo na szczęscie moje uwalenia telefonu kończyły się najdalej na BSoD.

edit:

jeszcze jeden sposob z xda, choć poddawany w wątpliowść:

wyciagasz baterie podłączasz usb do tel i kompa, trzymasz vol up i vol down i wkladasz baterię.

edit2:

u mnie przy kolosalnych problemach z flashem pomogło przelozenie kabla w inne usb w kompie.

Edytowane przez kronos111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli masz zablokowany DM to go nie odblokujesz wyjmując sama baterie , albo uda Ci sie wlaczyc przez adb albo wtyczka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem wgrać najnowsze oprogramowanie dla Polski, czyli I9000XWJS8 jak się nie mylę i niestety nie chce się wgrać.

- używam odina, wgrywałem ten soft na 2 sposoby z 2 źródeł, tzn. jedno plikowy i 3 plikowy. Jedno plikowy nie działał w ogóle, a 3 odpalił się w końcu. Jak już wszystko działało to wgrałem ten 1 plikowy z ciekawości i zaczął też działać. Dziwne jest to. Po za tym na obydwu softach nie działało Wifi, dopiero jak ustawiłem ustawienia fabryczne wszystko zaczęło działać jak powinno. Ogólnie już dałem sobie rade ze wszystkim.

Edytowane przez bodzio1809

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce się wgrać ...i co ? Używasz odina czy kiesa ? Po za tym, piszesz chyba, w nie odpowiednim temacie. Znajdź odpowiedni temat, i napisz co robisz, jak i co się dzieje. A nie, nie chce się wgrać i już, chyba że nie szukasz rozwiązania, tylko tak sobie nabijasz posty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi