Skocz do zawartości
przemvelbenny

[UNBRICK] Przywracanie (pseudo) stockowego ROMu Amigo OS pod SF Flash Tool

Rekomendowane odpowiedzi

vNorux

ROM od himaxa pieknie dziala, ale przy wgrywaniu backupu wystwietla sie: tar.a.md5 is not found. Pomoze ktos?

Dobra juz dziala. :)

Edytowane przez vNorux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    romaro1

Błąd może występować w sytuacji gdy nie ma roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vNorux

Mam roota. Tak jak pisalem, juz moja Lunka dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gajus

Po wykonaniu podanej przeze mnie instrukcji będziecie mieli smartfona rodem od Himax. Można, a nawet trzeba doprowadzić go do pierwotnego stanu - WGRAĆ "STOCK" ROM OD LUNY. Oto jak to zrobić:

1. W katalogu z Himax ZOOM stock rom podmienić pliki: "logo.bin" na ten z mojej paczki i "recovery.img" podmienić z recovery odpowiednim dla swojego backupu (czyli np. kasujemy "recovery.img". kopiujemy do katalogu "recovery_PhilZ_Touch_6.57.9.img: i zmieniamy mu nazwę na "recovery.img").

2. Wgrać Himax ZOOM stock rom wg podanej powyżej instukcji, ale nie włączać telefonu (jak włączycie, to nic się nie stanie, cały proceś będzie jedyie trwał dłużej) - w tym momencie mamy wgrany stock od Himax ZOOM ze splash screenem od Luny i custom recovery. -> (Patrzcie "OGOLNA INSTALACJA ROMU W SP FLASH TOOL" powyżej).

3. Przytrzymać vol up i power.

4. Spod custom recovery przywrócić backup stockowego romu od myPhone Luna.

Mam problem z punktem 4 instrukcji. Czy może ktoś jaśniej (mile widziane screeny) wyjaśnić co krok po kroku wybrać. Wszystkie wcześniejsze punkty wykonałem prawidłowo i wszystko jak na razie działa. Jednak tu powstał problem. Proszę o podanie konkretnych nazw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rysiob

Wchodzisz w recovery (vol up + power) i wybierasz "backup & restore", potem "restore" i wskazujesz plik backupu stocka, który wcześniej umieściłeś w folderze CWM na swoim telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gajus

Wchodzisz w recovery (vol up + power) i wybierasz "backup & restore", potem "restore" i wskazujesz plik backupu stocka, który wcześniej umieściłeś w folderze CWM na swoim telefonie.

Na karcie microSD nie zadziała? Czy mam skopiować "AmigoOS_myPhone_Luna_PhilZ_Touch_6.57.9" do folderu CWM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób restart telefonu, jak zacznie się wyłączać trzymaj wciśnięty przycisk podgłaszania (VOL +). Po uruchomieniu powinieneś być w Recovery - powiedz co widzisz to będziemy wiedzieć czy masz orginał czy PhilTouch.

[Dodano: 23 kwiecień 2015 - 14:28]

Z tego co piszesz ciężko wywnioskować czy wgrałeś zmodyfikowane Recovery. Możesz wrzucać na kartę SD bez problemu.

[Dodano: 23 kwiecień 2015 - 14:30]

PhilTouch należy "wgrać" z karty przy pomocy Mobileuncle lub RashFlashTool.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na karcie microSD nie zadziała? Czy mam skopiować "AmigoOS_myPhone_Luna_PhilZ_Touch_6.57.9" do folderu CWM?

Wgraj system już po aktualizacji. Gdzieś jest link do dropboxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gajus

Znalazłem zakładkę, udało się wgrać. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, w tej chwili mam wgrany recovery Philza oraz custom roma. Chcę powrócić do stocka po aktualizacji i mam pytanie:

1. Czy wystarczy, że zainstaluję ten backup z pierwszego postu w tym temacie tak jak się instaluje każdego custom roma (clean to install new rom, install from zip itp.), czy muszę robić wszystko po kolei, od początku?

2. Czy muszę wracać do stockowego recovery czy mogę pozostać przy philzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi