Skocz do zawartości
Adamo90

Problem z HSDPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie zakupiłem tablet LG Gpad 8.0 z LTE. Sprawa wygląda tak, że gdy połączenie jest realizowane przez LTE to wszystko działa w miarę poprawnie, jednakże gdy nie ma w pobliżu zasięgu LTE i włącza się HSDPA, internet praktycznie nie działa. Sklep play ładuje ok. 2 minuty treść, przy czym nawet nie zostaną załadowane obrazki. Gdy przełoże kartę do modemu Huawei i połącze się przez WiFi wszystko działa bardzo szybko.

Co zrobiłem:

+ reset ustawień do fabrycznych

+ przełączanie trybu automatycznego na tylko HSDPA bez LTE

Nie pomogło. Jakieś sugestie?

Widziałem ze ktoś miał podobny problem i oddał koledze do serwisu tablet a ten poprawił luty przy module 3G - może kolega mógłby opisać gdzie dokładniej to było albo na co zwracać uwage?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra a więc tak: Z hsdpa też mi się zawsze wszystko wolno ładuje. Niby jest to max 42mbit/s ale nigdy nie osiąga pełnej prędkości, luty nic w tym przypadku nie pomogły, pomogły jedynie w tym, że internet działa szybciej niż 0,2 mbit/s. Wracając do tematu, dopiero przejście tabletu na hspa/hspa+ rozwiązuje problem. Robiłem testy w hsdpa na full zabiegu w plusie jest to max prędkość to 0,5 (0,47) mbit/s (maksymalna prędkość obsługiwana przez tablet to 42 mbit/s). W t-mobile było lepiej bo już ok 3 (3,37) mbit/s. Dużo zależy od sieci i od obciążenia łączą. W hspa+ wyciąga ok 6 mbit/s w plusie a ok 15 mbit/s w t-mobile. Lte w plusie to od 20 do 50 mbit/s a w t-mobile to od 15-40 mbit/s. (hsdpa wieś, hspa+ wieś obok, lte Kraków, czym bliżej Krakowa tym internet szybszy, na obrzeżach jest to prędkość lte maksymalna opisana przy testach i im głębiej w miasto tym internet staje się trochę wolniejszy przez liczbę użytkowników).

A więc: spróbuj zmienić kartę od internetu bo jak widać na moim przykładzie to internet lte lepszy oferuje plus a inne standardy to już t-mobile jest szybszy.

(kart play i orange nie posiadam więc nie będę się wypowiadał na temat prędkości ich internetów :) ).

Pozdrawiam.

Edytowane przez artulappi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,

kartę mam z Plusa (od około 4ech miesięcy), LTE bez limitu. Problem w tym, że tak jak napisałem gdy przełożę kartę do modemu Huawei i udostępnię WiFi w tym samym miejscu, internet działa normalnie (miejsce - Włocławek).

W V490 albo działa tragicznie wolno, albo w 90% przypadków np. w sklepie play pokazuje się przekroczono limit czasu połączenia.

W tym samym miejscu na starej karcie Orange (mam te kartę od ok. 8 - 7 lat, więc stara jak świat, jeszcze logo na niej to Idea) na telefonie bez LTE (galaxy s3), z pakietem 100 MB w 3G, sklep ładuje się zawsze, bardzo szybko...

Więc albo w V490 modem 3G jest bardzo kiepskiej jakości, antena do niczego itp., albo w jakiś sposób mój egzemplarz jest uszkodzony...

Edytowane przez Adamo90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plus ma 2 apny. Na apn: apn plus, nazwa użytkownika i hasło plusgsm mi też fatalnie chodzi. Spróbuj zmienić apn na: apn o nazwie internet a nazwę użytkownika i hasło pozostaw puste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety - miałem domyślnie ten APN.

Nawet będąc w Poznaniu - na LTE działa normalnie. Jak włączę tylko WCDMA to nic się nie ładuje - strony w przeglądarce, sklep play itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@Adamo90

Spróbuj testowo na karcie od innego operatora i daj znać jak działa w innych sieciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odgrzebię temat bo mam podobny problem.

LG v490+karta z play - 2g, 3g masakra jakaś, LTE i wifi ładnie.

Dziś testowo zarzuciłem starą kartę taktaka oraz simplusa które w modemie huawei E3131 dają te HSPA czy tam HSPA+ do tego LG i lipa. SMS dochodzi o tym że dzwoniono na ten numer, smski da się się wysyłać i odbierać ale za chiny nie działa net.

Karta z play w modemi e3131 też smiga w 2G i 3G.

Aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji nic nie dała.

Jakies sugestie?

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pobutek

Jak tak tak to t mobile....sprawdź ustawienia apn

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

APNy są raczej OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nazwa użytkownika :internet reszta pusta. U mnie działa w t-mobile.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi